• Krátkometrážní

Junior High School (1978)

I na dnešní dobu celkem zajímavý muzikál, kterému ve velké míře pomáhá jeho krátká stopáž a snesitelné obsazení dětských/mladých hrdinů. Sice bych si život s Jerrym vyměnit nechtěl, ale čas, který jsem investoval do toho jeho za ztrátu rozhodně nepovažuju a fanouškům muzikálů dokonce opatrně doporučuju.

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série)

Pokud bych měl někomu na první dobrou říct, jaký je Bílý lotos, lepší slova, než že je to satira, která váš vkus může velice jednoduše minout, mi na mysl nepřijdou. Při hlubším ponoření se do svých myšlenek věřím, že dokážu pochopit záměr tvůrce Mikea Whitea, ale zároveň docházím k závěru, že jeho dílo zkrátka není pro mě. Rozhodně zajímavé charaktery, brilantně zahrané, to vše v krásném prostředí a doplněné o až mysteriózně znějící hudbu ale jako celek to prostě nefunguje, nebaví a nic nového nedá. Navíc úvodní scéna a její rozuzlení rozhodně není překvapením které vám udrží napjatě u obrazovky až do samotného konce. Ale třeba mě další řada této antologie mile překvapí, třeba…

Sleepwalking in the Rift (2012)

Krásna směsice záběrů na krajinu a v ní dvě celkem krásné osoby. Sice jsem z toho vůbec nepochytil, co má tato reklama propagovat, ale ty malé náznaky děje spolu s naprosto skvělým zpracováním utečou příjemně a dost rychle.

The Tell-Tale Heart (1971)

Nikdy jsem se neřadil k literárním fanouškům Edgara Allana Poa a tento snímek k prozkoumávání dalších filmových zpracování jeho děl rozhodně nenalákal. Neviním z toho ani herce a ani režiséra. Černobíle zpracování i herecké projevy jsou uvěřitelné a za mě nejsou problémem. Problémem je samotná předloha. Děj mě totiž nebavil, byl mi dosti nepříjemný. I když to je jeden z jeho záměrů, já si takováto negativní díla úplně do svého života pouštět nechci. Kdo má tvorbu Edgara Allana Poa rád, rozhodně snímek ocení daleko víc.

Beer Story (2005) (amatérský film)

Jako na naprostý počátek filmování, nebo jak sám Marty píše cvičení na budoucí filmovou tvorbu se s přihlédnutím k těmto okolnostem jedná o naprosto jednoduchý, k zapomnění určený, rozhodně ale ne úplně špatný, krátký snímek. Každý tvůrce musel najít odvahu a nějak začít, a Martyho začátkem je Beer story.

The Grand Tour - Feed the world (2018) (epizoda)

Opravdu jsem chtěl, aby se mi tento speciál líbil. Ostatně má pro to ty nejlepší předpoklady. Trio tentokrát navštěvuje chudý africký stát, a plní „důležité“ poslání. Bohužel už první čtvrtina, než se vůbec vydají na cestu je naprosto nudná. Dokonce bych i řekl, že dialogy jsou jedny z nejslabších za celou dobu pořadu. Cesta všechny problémy dost utlumuje, ale i tak si Mosambik bohužel po právu zajistil místo jednoho z nejhorších speciálů za celou historii Top Gearu/Grand Tour.

Pan Majestyk (1974)

Od pěstitele melounu v podání Charlese Bronsona jsem předem nečekal vůbec nic. Po shlédnutí musím uznat, že jsem snímek dost podcenil. I přes klasicky pomalejší počáteční tempo film až nečekaně brutálně graduje a já po chvíli nebyl schopen odtrhnout zrak od obrazovky. Od přestřelek, parádní honičky s auty nebo jen obyčejnou konverzaci o melounech, bavit se člověk bude všude. Jediná má již klasická výtka k filmům této doby je má nevole s postavou Bobbyho. Tyhle charaktery mladších odpudivých floutků nemám rád, ať jsou na straně dobra či zla.

Shao Lin xiao zi (1975)

Na finanční možnosti Tchajwanského filmu dost velkolepá záležitost. Je tu opravdu mnoha soubojů, které navíc dobře využívají dané lokace, a i příběh o pletichaření na čínském císařském dvoře je fajn. Nebýt určitých scénáristických zádrhelů, dal by se film považovat za kultovní klasiku. I tak je to ale film, co bych s radostí každému fandovi kostýmních bojovek rozhodně doporučil.

Blood Debts (1985)

V určitých kruzích kultovní filipínská záležitost. Fascinující životní příběh Richarda Harrisona ho v první půlce osmdesátých let přivedl až k tomuto filmu. A jeho rozlučka s filipínským akčním filmem nemohla svým způsobem dopadnout líp. Jednoduchý motiv pomsty při jejímž vykonávaní spatříte ten nejznuděnější výraz s výrazným knírem. Snímek lze i díky přepálenému konci brát jako dost velké guilty pleasure. Bohužel není určené pro mě. Na to mi tam chyběla pořádná scéna s helikoptérou:)

Tenkrát v Číně a Americe (1997)

Kdyby šlo Tenkrát v Číně a Americe brát jako samostatný film, bylo by mé hodnocení o hvězdičku lepší. Ale to nejde. Je součástí jedné z nejlepších akčních sérií a minimálně první a druhý film mám opravdu moc rád pro jeho kvalitní akci, hudbu i občasný humor. Tady bohužel dostáváme už jen střípky dávné slávy. Za propadem kvality podezírám, což je pro mě překvapující, výměnu režiséra Tsui Harka za Sammo Hunga a vyplýtvání většiny rozpočtu na americké lokace, pracovníky. Spolu se slabším scénářem, kdy špičkování Fei Hunga a tetičky už taky nefunguje jako dřív v tom spatřuji kámen úrazu. Je velká škoda, že Jet ve své životní roli musel skončit takto. Kdyby se po trojce nevrátil, udělal by líp.