Perníková věž (2002)

Pane Šteidlere, ústřední badass guy s nickem Pexeso v údajným dramatu, řekněte, vážně to může být k něčemu dobrý...

Pianista (2002)

Vzhledem k tématu, jménu na režisérské židli a epické stopáži překvapivě mrtvý film.

Resident Evil (2002)

Nebudem vůbec chodit kolem horký kaše - prostě 3 *** za Millu Jovovich.

Telefonní budka (2002)

Prima kraťas mezi thrillery. V roce 2002 byli oba Schumacherové v životní formě. :-)

Úkryt (2002)

Snímky Davida Finchera, prozatím nejlepšího režiséra 21. století, se budou jednou dělit na 'ty hodně dobré' a 'ty geniální'. Panic Room je přes magický námět a výbornou kameru zřejmě někde mezi, ale pátá hvězdička tam stejně na chvíli byla. Přemíra akce v poslední třetině filmu - na rozdíl od dvou hlavních hrdinek a pana Whitakera - nesluší. Rozhodně ne ztráta času.

Volavka (2002)

Kunda párek, mě snad není souzeno vidět jediný z asi tak tisíce existujících filmů jménem VOLAVKA, který by ve mě něco zanechal. Zrovna tahle verze mě osobně přijde zhruba tak zblázněná, jako jeden z jejích zmateně rozepsaných hrdinů. _____ Jako by nestačilo, že Asiati přijdou Evropanovi všichni na jedno brdo, ona capina z Hongkongu tomu ještě napomáhá. Kromto, v tomhle filmu by vypadal jako drsňák i bukvička Klinger z M*A*S*H. Jo a dialogy jsou zhruba tak košaté, jako hrát Fallouta s Inteligencí 1 až 3/10. VOLAVKU snad mírným způsobem omlouvá jen to, že můj dnešní komentář je úplně stejně mizernej, takže bych měl držet hubu, krok, a moč.

8. míle (2002)

Že se mi líbil film s Eminemem je důkazem, že už na filmovým talíři zežeru fakt všechno. Eminem jako známý egoista a krutodrsňák zahrál introvertního tichošlápka, čili hrát asi umí, a šukat Brittany Murphy mu jde přímo náramně. A song Lose Yourself je fakt krasavec, dvakrát škoda, že hip hop jako side-effect plodí debily. Dvěma slovy: DÉMANT VULGÁRNOSTI.

Air Bud - Fotbalista (2001) odpad!

Epicky špatné, hihňal jsem se tomu jako idiot: seš ty filme ale mizernej!

Babí léto (2001)

Tak nevím, mám se chtít a snažit dožít důchodu, nebo nemám? Brodského psí kusy, kterýma si řešil přebytek času a kuráže, považuju za první vážný tip jak takový sklonek života strávit. Každopádně moc pěkný film s herci naprosto vžitými do svých rolí: Ten byl mrtvej už zaživa. Pojď, dneska bude krásně.