Divoši (2012)

Chytlavý začátek, pak se to rozprskne do prostoru jako pan vetřelec v sedmdesátým devátým. Kdybych byl karikaturistou, připodobnil bych SAVAGES ke špičaté pánské botě, kopancem zapíchnuté do dupy úplňkofila Olivera Stonea. Možná bych pak ještě přikreslil jako obvykle velmi výrazného Benicia Del Tora, kterak se snaží baganu z prdele vytáhnout jako Exkalibr z kamene.

Hašišbába (2012)

♥♥♥ She's a rainbow. ♥♥♥

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Kterak nesympatický suchopytelník (ten herec má fakt šarm dva roky nemytého zcvrklého falusu!) přišel k trhlé, průměrně zajímavé buchtě. Ještě, že jsem si v Kauflandu pořídil pytlík čerimojí a měl tedy co požírat, protože než tohle, to už se budu raději v robotě osm hodin koukat, jak z lisu padají polystyrenové nárazníky asijských vozů.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hlína sezóny, no to mě poser na holý kýty ¦-) Tak předně, kdybych spadl tolikrát do ďury jako Bilbo Pytlík, neidentifikoval by mé rachitické tělíčko ani specialista na tělesné pozůstatky, a kdyby měl ten maník kaskadéra, za každý zbývající zub bych mu věnoval jedno ze svých zánovních červených Ferrari co mám v garáži, pardon vlastně na polici. A to jsem prosím udatný cyp částečně dělnického původu, pocházející z poddolovaného kraje a štíří krajiny! Digitální vesjolyje kartinki z Roklinky jsou sice tuze pěkné, a celá mytologie Středozemě stejně tak; víc než co jiného je film ale okázalý kýč, taková bezzubá pohádka pro prťata, kde všichni všechno přežijou a tak! 50% a Glum s tím schizofrenním brbláním a abstraktníma hádankama fakt rokenroluje.

Hon (2012)

Významný a strhující film, o jehož kvalitách (skoro) nelze diskutovat. Mads Mikkelsen jako man at the edge absolutně vládne, ačkoli je to samozřejmě bez oskara. Přitom mu měli dát nejmíň dva. Do každého pokoje. Než zažít pedofilní rok Madse Mikkelsena, to bych si raději přitlouk varlata ke kříži 6ti palcovými hřebíky. Američané potřebujou na ty správné emoce atomovou bombu, Dánům stačí tak pět kvalitních herců.

Chata v horách (2012)

All-in-one horor, těžká hlína pro geeky. Konec je metal i pieklo, film vyústí ve strašnej bugr. Těžce mastný digitál, nakonec přijde i míca Sigourney. Jazyková ochmatyka s vycpaným vlkem a citově deprivovaná pochodující useknutá ruka znamenají jediné: DREW GODDARD ROKENROLUJE !

Láska v hrobě (2012)

Překopíruju, co jsem si poznamenal na Fejsíčku, aby se sociálně-pracovní ex-kolegové mohli nahuběmletím v teoretické rovině předhánět v produkci velkookých řešení. _____ Tak se nám urodil další kontroverzní dokumentární matrošek od jednoho z, řekl bych, nemála "lehce" posedlých českých dokumentaristů, který, pokud jsem to dobře pochopil, v rámci "syrovosti a umění"... Nechal oba protagonisty postupně chcípnout na ulici jako psy - ačkoli měl několikrát možnost ze své pozice nějak intervenovat (naopak jsem pojal podezření, že jim ještě přihoršoval honorářem v podobě vodečky, čůča, či Startek). Smrt dvou wohnoutů je sice furt jenom smrt dvou wohnoutů, a i bez dokumentu by nepožili (o moc) dýl, ale stejně - "kam ta společnost jako spěje, ty krávo?" _____ Autoři museli vědět, že ona umírá na raka, nebo něco takového, že on je v poslední fázi chlastání, a že vzájemným oddělením ztratili oba poslední poutu a vůli k žití - ačkoli bylo v jejich silách znovu je spojit. _____ Pozn. zajímavé, že jim asi vadilo před kamerou šukat, ale už méně vysrat ranní průjem do kýble. _____ Evidentně platí nová rovnice: 2 lidské životy < Český lev. Já nic, já muzikant, já to jenom točím... Nesoudím - jen konstatuji... bez zasraných růžových brejlí. _____ Akademicko-cynicky řečeno, pan autor se zachoval v souladu s evolucí: pro mě sláva, po mě potopa.

Let (2012)

Zemeckis žije! Tak ho někdo honem dodělejte lopatou! _____ Zpočátku to vypadalo, že půjde o vesele lehkonohý film popkornového ražení - napůl vyholené kundičky, pornáče, prázdné vyslimpané lahve charošej vodki, vypasený starý rokenrolák. Námět veselý v hrdle i rozkroku se však nečekaně zvrhne v těžkonohé morální drama. Prostředek je vyloženě hluchoslepý, zajímal by mě i názor nějakého právníka nebo aviatika (obému rozumím jako koza petrželi). Neboť Denzel moc jako alkáč nevypadá a ta jeho kokainová buchta se zase rozhodně nechová jako fotografka. Takže hvězdičky chtě nechtě zase odplavou.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Joseph Gordon-Levitt! Je letos všude (stejně jako Shia LaBlaf). Aktuálně nemůžu tomuto neherci přijít na chuť. Po vidění LOOPERA to zašlo dokonce tak daleko, že se bojím rožnout na hajzlu, aby z mísy náhodou nevykoukl po splachovadle nahoru se drápající Levitt. _____ Tyhlety filmy o podřizování si času, co se s nima v Hollywoodu doslova roztrhl šourek, vypadají jako kinematografický jednovaječný bráchové, a přitom je kroutil pokaždé jiný rejža. Dohromady přitom žádnej rokenrůlek, brzy se zapomene.

Muži, kteří vybudovali Ameriku (2012) (seriál)

Kurevsky hustá demonstrace neregulovaného ryzího kapitalismu, natažená do osmi rozmáchlých, smysluplně propletených kapitol, s určitou charakteristickou příměsí americké teatrálnosti, zdlouhavosti a veledůležitosti - The men who built America... all with European roots and some of them European-born :) :) :)