Mlčení jehňátek (1991)

Jeden z nejpůsobivějších psychothrillerů co jsem zatím kdy viděl, dnes už klasika svého žánru. Skvělý scénář, režie, výborný hudební doprovod, prvotřídní herecké výkony, v čele s nezapomenutelným záporákem Anthony Hopkinsem ( který bude mít už asi navždy nálepku Dr. Hannibala Lectera) a Jodie Foster v roli policejní psycholožky. Pět Oscarů udělených v nejprestižnějších kategoriích zkrátka mluví za vše.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Jejich revírem je dálnice. Jejich tempo je vraředné. Jejich protivníky jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muži z kobry 11 pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je chránit naši bezpečnost..... Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Rychlá i krásná auta, honičky na dálnici, efektní výbuchy, výborná kamera, zpomalené záběry akčních scén, hromadné bouračky, pasující hudební doprovod, vtipné hlášky, charizmatičtí členové dálniční policie (André, Semir, Tom, Jan, Engelhardtová, Andrea, Herzberger, Bonrath, Hartmut...) davají dohromady skvělý krimi seriál, za který se Action Concept rozhodně nemusí stydět. Jediné co mě vždy mrzí je ta hromada zničených aut, někdy i včetně Semirova nádherného BMW :)

Tele Tele (2000) (pořad)

Humor Suchánka a Genzera mi sedí. Dřív mělo Tele Tele větší náboj, v poslední době už je to slabší, ale pořád je to jeden z nejlepších zábavných pořadů na komerčních televizích. Konkurenci vidím snad jen ve Zděňkovi Izerovi. Jednou týdně je to fajn zábava na odreagování.

Před svatbou ne! (2001)

Příjemná a zábavná komedie, v níž si roli sňatkových podvodnic střihly Sigourney Weaver a okouzlující (zdůrazňuji slovo okouzlující) Jennifer "Láska" Hewitt, která zde nehraje zrovna jednu z nejbystřejších. Svělý herec Ray Liotta má zde na míru ušitou roli sukničkáře a zkušený Gene Hackman jako bohatý tabákový magnát, který je celý film na pokraji smrti v důsledku neustálého kouření cigaret nebo doutníků. Povedená, milá a trochu i černá komedie, u které se zaručeně pobavíte.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Chuck "Mlátička" Norris je prostě věčný. Tenhle seriál je třeba sledovat s vypnutým mozkem (stejně asi tak, jako když tvůrci seriálu psali scénáře), přesto to nebyl zdaleka ten nejhorší seriál, co se kdy objevil na Nově. Ty dvě hvezdičky jsou za občasné pobavení nad Chuckovými skromnými dialogy, za kurzy bojového umění a za Sydney, která se k Rangerům pozdějc přidala spolu s Cagem.

Život Briana (1979)

Tahle zábavná partička z Británie stvořila opravdu skvost. Neskutečně vtipné a zábavné. Ráčkující císař a jeho šišlající přítel, scénka s ukamenováním a s ukřižováním, Lidová fronta......prostě klasika, na kterou snad nejde zapomenout. Ať žije Bwajen!

The Quiet (2005)

Od tohohle filmu jsem nic nečekal, ale musím říct, že mě mile překvapil a zaujal svou decentní originalitou. Ponurá depresivní atmosféra, napětí, občasná hudba vše skvělě podbarvuje a od většiny hlavních postav opravdu nevíte co máte čekat. K tomu, že nakonec zaokrouhluju nahoru přispívá slušně dotažený závěr, ale i kvalitní herecký výkon okouzlující Elishy, kterou jsme v podobné roli ještě neviděli. 70%

Sexbomba od vedle (2004)

"I'm all wet. Can I come in?" Tak tuto Elishinu větu už z mého povědomí jen tak nevymažu. Dechberoucí a sladká Elisha Cuthbert (na které celý film stojí a padá), která mě zaujala nejen v super seriálu 24 hodin, zde předvedla v plné kráse své umění. Myslím to herecké umění. Sympaťák Emile Hirsch v tomto ohledu nezůstává pozadu. Jedna z mála povedených teenage komedií poslední doby, plná hlášek, sexuálních narážek a spoustou dobrých nápadů, jak udělat vtipnou komedii, která nás bezmezně pobaví i po několikerém zhlédnutí. Škoda jen, že už máme maturitní večírek za sebou. Určitě bych na něj pozval i slečnu Elishu ;)

Let číslo 93 (2006)

Působivý dokumentární film, který na chvíli vrátil vzpomínky na tragické události z onoho osudného dne - 11.září roku 2001. Tato velmi, velmi zdařilá rekonstrukce podrobně popisuje takřka minutu po minutě z událostí, které mnohým lidem změnily pohled na dnešní svět. Film by si zasloužil snad jen dobrý konec, ale bohužel, scénář zde psala nedávná historie. Díky tomuto snímku jsem si doplnil další podrobnosti o tomto smutném historickém milníku nejen v americké historii. Napoprvé jsem byl filmem opravdu unešen. Doporučuju všem, kteří ještě váhají.

Spider-Man (2002)

Srdcovka, která nenápadně, ale stylově odstartovala parádní pavoučí sérii a zároveň naplno probudila moji lásku ke komiksovým adaptacím. A ke Kirsten Dunst.