DarthFailord

DarthFailord

Jan Šnajder

okres Brno

• 20.6.2018  20:22

Ježiš strašně dobrá epizoda. Vysvětlení čím zanikl svět a tak. Moc povedený!!

• 13.6.2018  19:41

What a fuuuuuck!!! Neskutečný!!

• 7.6.2018  13:29
    Krypton (TV seriál) (2018)

Poslední dva díly to zachránily. Jinak je to celkem průměrné a nic převratného se nekonalo. Brainiac byl super padouch.

• 4.6.2018  16:07

tak to zdar....třetí sérka jede.

• 31.5.2018  19:02

THIS...is sooo sick!! Wooooow!! Nemám slov

• 31.5.2018  17:23

Woooow yes třetí série je teda neskutečná!!!

• 30.5.2018  20:09

Solo, průměrný film o nadprůměrném pašerákovi z předaleké galaxie. Jako skalní fanda všech příběhů ze světa Star Wars jsem tento film vyhlížel s obavami. Vždyť tolik problémů a nástrah, kterými tento film procházel a překonával, to by položilo kdejakého režiséra i studio. Ale dosazený Ron Howard naštěstí zachránil co se dalo, a tak jsem byl přes nízké očekávaní vcelku mile překvapen, jak do na své možnosti dopadlo dobře. A upřímně po zklamání, jaké mi připravila osmá epizoda musím říct, že se mi to vlastně líbilo. Jedna z věcí, ze které jsem měl největší obavy, byla volba mladého představitele legendárního pašeráka. Přeci jen víz fušku po Fordovi, který z Hana Sola udělal ikonu Star Wars, to chtělo opravdu kuráž. Ale musím říct, že Alden Ehreich se toho zhostil opravdu výborně a mé obavy se rozptýlily jako pára nad hrncem. Jeho Solo byl uvěřitelný a způsob, jakých ho hrál se mi s Fordovým Hanem vcelku ztotožnil. Woody Harrelson zahrál standartně a jeho Tobias Beckett byl velmi zábavnou rolí, která na konci samozřejmě přinese překvapující zvrat, i když z vývoje filmu ne zcela překvapující. Tady musím vypíchnout jeho hrátky s blastery, protože to jak s nimi zacházel a točil s nimi kolem sebe bylo prostě boží. Trošku upozaděni zůstala Matka draků alias Emilia Clarke a její Qira a hlavně Donald Glover jako Lando, který sice vypadal jako mladý Lando, choval se jako mladý Lando, ale to prostě nebyl Lando a já mu to prostě nevěřil. Velmi příjemné překvapení pro mě byl Paul Bettany. V roli Drydena Vose vedoucího Crimson Dawn. Kdykoliv byl na plátně, tak jsem se vždy výborně bavil. Děj nijak nezaujal, nic převratného, ale scénaristicky dával smysl. Nicméně mi přišla úplně zbytečně přepálená stopáž, která filmu dost ubírala na tempu a občas to dost drhlo. Co některým lidem vadilo, to mě jako fandu potěšilo. Byl jsem rád, že celý film provázely scény, kde Han získával svoje staré známe věci, jako třeba jeho proslulý Blaster. také přátele – jeho první setkání s Chewbaccou byla jedna z nejlepších scén filmu, ale i karban s Landem o legendární Millenium Falcon. Potěšil i Kesselský závod za 12 parseců (ne, to opravdu není veličina vzdálenosti.). Pro normálního diváka jsou tyto scény běžné, ale pro fandy a znalce je to skvělé a velmi osvěžující oživení celého filmu. Čekalo mne i jedno překvapení, které mi trošku zkomplikovalo náhled na celý film. A to přesně v tom, do jaké doby byl zasazen a kdy se odehrával. A kolik teda Vlastně bylo tomu Hanovi, v Nové Naději? Protože...POZOR SPOILER....protože Darth Maul umřel už v Epizodě jedna. A zabil ho kdo? Obi -Wan. Mladý, sličný a silný. Jenže je to přesně ten, který vypadá v Epizodě IV na sedumdesátníka. Takže sečteno a podtrženo Han stárne dvakrát pomaleji než Obi – Wan. Kdyby to bylo naopak, tak bych to možná zkousnul, ale tohle mi moc smysl nedávalo. Hudba na zvyk Star Wars bohužel nenavázala a tentokrát zůstala dost pozadu svým kvalitám. Bohužel. Zvukové i vizuální efekty byly samozřejmě tradičně na velmi vysoké úrovni. Až na prvních 15 minut filmu, které teda vypadaly tak otřesně. Tolik digibordelu a tolik temného prostředí. Opravdu jsem si připadal jako v DC Universe. Příšerný. Nakonec ještě musím opravdu vyzdvihnout scénu s přepadáváním vlaku. Jen to podtrhlo westernovo – gangsterskou náladu filmu a to bylo super. Tenhle styl Solovi opravdu sednul. Na to jak to mohlo dopadnout, to dopadlo velmi slušně. Není to nic převratného, ani se to nezařadilo k tomu nejlepšímu z předaleké galaxie. Rogue one byl podstatně lepší. Na druhou stranu po zklamání z osmých Star Wars jsem dostal film, který je podstatně lepší. A neodcházel jsem z kina ani zklamán, ani rozmrzen. Na jedno shlédnutí je to super doplnění a důstojné rozšíření světa Star Wars. Doporučuji to vidět v kině, protože na televizních obrazovkách to ztratí dalších 15%. Za mě slušných 75%, ale asi si to znovu nepustím...

• 23.5.2018  21:57
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

Musim říct, že mě to baví víc s každým dalším dílem. Nakukování to zákulisí obřích firem je celkem zajímavé a kolikrát tam člověk vidí, jaká je realita, v které lidé denně pracují. Plus sledovat velké šéfy v roli zaměstnanců je občas fakt sranda. Tenhle projekt je povedený a baví.

• 20.5.2018  20:33

Tak tomu říkám gradace!! Wow třetí série zatim neskutečnej nářez!!👏👏👏

• 15.5.2018  23:04
    Deadpool 2 (2018)

Tak tohle je velká štábní parádička!! Je až neuvěřitelné jak Raynolds a spol posunuli film ještě dál. Není to ledajaký druhý díl, ale plnohodnotný sequel, který po skvělém originu pracuje s látkou až na doraz a není to jen nucený produkt na vydělání doláčů. Vše v čem byla jednička tak originální a svěží zůstalo, ale působí neokoukaně a k tomu bylo přimýchaných spoustu dalších ungrediencí jako třeba i na žánr dost nepředvídatelný scénář, skvělý soundtrack (nutno vydržet na úplný úplný konec titulek!!!), pak také skvěle napsané a uvěřitelné postav a ne jako v posledních x menech. Nutno dodat, že scénáristi (i přesto, že si na ně Wade celý film stežuje) odvedli opravdu pořádný kus práce a film má i jiný přesah, než úchylná hláškovací akční jízda. Pop culturních odkazů je tady snad tolik co v Ready player one, ale pracuje se snimi víc do hloubky a díky tomu jaou některé vtipy naprosto geniální. Ve filmu se taky mihne spoustu cameo roliček a některé jsou opravdu k neuvěření! Domino a její superpower štěstí je boží. Raynolds se pro tu rolu prostě narodil. Co je vážně pecka tak je Brolin. Po Thanosovi během měsíce záporák tak skvělý, jako opravdu dlouho ne. Jeho Cable je prostě fenomenální!! I dvě nejlepší hlášky z celého filmu míří na něj. “You are so dark, are u sure u are not from DC universe” a “hey Thanos we have a deal” si budu pamatovat opravdu hodně dlouho. Když k tomu připočteme všechny potitulkové scény, kde jsem se smál až jsem se za břicho popadal, je to za skvělých 90%. Dalo by se na to napsat spoustu dalších věcí, ale není třeba - radši vidět. Ti co nemáte rádi úchylárny, černý humor, bílý humor, vlastně jakýkoliv humor radši zůstaňte doma. Ale vy ostatní? Hurá do kina!! Je to lepší než jednička. Jo málem bych zapomněl..SPOILER - je tam Juggernaut jooooo😱😂

• 13.5.2018  22:19

Wow!

• 28.4.2018  23:41

Tak...mnozí z Vás mi psali, kde je moje recenze a jaký tento film byl. Nebyl jsem se schopen rozhodnout hned po první projekci. A tak jsem vyrazil na druhou. Abyste mne nechápali špatně, nerozhodoval jsem se, jaký film Avengers jsou, ale jak moc dobří jsou. A nutno říct, že po druhé projekci, která se mi líbila ještě víc, jsem naprosto přesvědčen, že to je to nejlepší, co nám MCU zatím naservírovalo. Je až neuvěřitelné, jak bratři režiséři dokázali udělat tak kompaktní snímek s tolika hrdiny na jednom místě. Žádná z postav nebyla vyloženě zbytečná a sledovat interakci tolika postav koncentrovaných na jednom místě byla prostě a jednoduše naprostá lambáda. I přes celkem drsnou stopáž na marvelovský film jsem se bavil od začátku až do konce. Když pominu Thorovu linku, která pro mne byla asi nejlepší, tak si celý film urval pro sebe arcilotr, ó všemocný Thanos. Tak propracovaný záporák tady opravdu dlouho nebyl a ke konci filmu jsem mu dokonce fandil víc než hrdinům. Jeho pohnutky a motivy byly uvěřitelné a celkem logicky opodstatněné a jeho vztah s Gamorou tu byl vykreslen vskutku skvěle. Hltal jsem každou jeho scénu už od začátku, kdy dal opravdu stylově na budku Hulkovi, který se pak bál celý film vylézt zpátky na plátno, aby náhodou nedostal znovu a ještě víc. Co mne se na filmu líbilo asi nejvíce byl způsob, jakým všichni do jednoho dostávali na frak od začátku filmu až do konce. V podstatě každý větší souboj byl ukončen zkázou a zklamáním mnoha fanoušků. Tu umřel tem a tu zas ten. Až přišel konec a všichni zůstali jak opaření. Už jen to, že jakmile začaly běžet závěrečné titulky tak se kino narvané k prasknutí proměnilo v turecké tržiště a lidé se překřikovali aby si sdělili dojmy a myšlenky...to jsem nezažil opravdu dlouho. Cameo Tyriona, kdy hrál trpaslíka obra mne opravdu pobavilo. Co se trikové stránky týče, byla to naprostá slast a dokonalá špička v blockbusterovském moři. Nutno tedy říct, že místy jsem si připadal jak v pánovi prstenů zkříženém se star wars epizoda one. Za mě je to opravdu skvělé vyvrcholení posledních 10 let marvelovského univerza a při představě, co nám bude servírováno za rok, kdy se to má všechno ukončit mě běhá mráz po zádech. Nemůžu se dočkat co si na nás bráchové připravili. Bylo to ultimátně epický a hodnocení 93% a 5. nejlepší film na ČSFD mluví za vše. Doporučuju velmi!!

• 22.4.2018  17:22

Nechápu, jaktože jsem to ještě nemám ohodnocené. Tohle je pro mě naprostá parádička. Miluju ten film a kdykoliv je v televizi, tak ho prostě musím vidět. Epická scéna, jak celý okres nahání paragány je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec. Langmajer s Rodenem si vystřihli skvělé role a oba mě moc bavili.

• 1.4.2018  23:50

V roce 2047 si budu užívat zaslouženého důchodu a pobírat ty směšné dávky od státu. Moje radosti budou úplně jinde než v penězích. V rodině. Ve vnoučatech. Bude jim třeba 10 a zeptají se mě: "Dědo, co je to kult?". Nebudu přemýšlet dlouho. Pozvu je do obýváku. Na nějakém nosiči dat, který tou dobou zrovna poletí vyhrabu soubor starý 29 let a posadím děti k projektoru, nebo čemukoliv na čem bude dobré sledovat filmy. Obrazovka se rozsvítí a já i ve svém pokročilém věku budu zase proměněný v malé natěšené dítě a pravím vnoučatům: "Děti, dobře se dívejte, protože tohle....to je kult." A oddám se bohulibé zábavě, kterou tento film nabízí. Tak nějak bych to viděl. Nemá smysl ani moc film rozebírat, protože Steven ukázal, že je i on na pokročilý věk pořád ještě je dítě a zároveň takový PÁN. Naservíroval nám na zlatém tácu moderní doby a technologíí pořádný, ale opravdu pořádný šťavnatý steak v podobě posledních 30 let světové pop-culture scény. Filmy, knihy, hry, komiksy...a jako doplnění skvělý dezert v podobě přesahu do reálného světa, kde bohužel ten virtuální pohlcuje naši realitu a svět v ní. Bylo by zbytečné počítat všechny odkazy a easter eggy ve filmu, protože na první pohled je jich tam nekonečno. Po prvních 10 minutách jsem byl asi na čísle 20. Pak jsem to vzdal a dětinsky se naplno oddal sledování a užíval jsem si na maximum každou další scénu. DĚKUJI panu Spielbergovi, že mi ukázal, že je pořád možné být z filmu nadšený tak, že Vás to promění v malého kluka. Film, který bude jednou ve zlatém fondu kinematografie. 100% Ave Steve!

• 29.3.2018  15:09

Tak tohle...bylo....MONSTRÓZNÍ a TOTÁLNĚ BOŽÍ!! Už jsem vážně začal být skeptický díky všem těm škarohlídům a negativním recenzím. Ale pro mě zatím největší překvapení tohoto roku. Mozek sem nechal doma a šel jsem se odreagovat. A to co nastalo byla naprostá, ale naprostá ultra maxi super šleha! Roky jsem neviděl takhle skvělej akční blockbuster? Transformers? Godzilla? Rychle a zběsile? Den nezávislosti? Kdeže!!! Obří roboti natrhli prdel všem těmhle filmům, ale to tak, že je naprosto brutálně a nevybíravě zašlapali do země. Co do země....rozdrtili na prach. Ty dvě hodiny byla objektivně vzato jako 45 minut a ten spád a svižnost by mohl DeKnightovi kdejaký režisér závidět. Přiznávám, není to film pro všechny, ale je to naprostá geekovská extáze. Obří roboti se řežou mezi sebou. Pak se ještě řežou s obrovskejma obludama....splněnej dětskej sen. V průbehu filmu jsem se několikrát přistihl když kamarádovi nahlas říkám - ježis to je naprosto boží!! Boží!! Božíí! Neskutečně jsem se bavil a naprosto nechápu ty komenty. Jestli někdo čekal nějakou hlubokou myšlenku s poselstvím tak těžce pohořel. Ten film se naprosto nebere vážně a je to bomba. Jen musíte přistoupit na jeho hru. Což samozřejmě český divák, který je specialista na rejpání a vyhledávání problémů a kterému stačí k životu Ulice a Ordinace udělat nechce. Jednička byla super. Ale tohle..Tohle je prostě naprostá ultracool bomba!!! Za mě v daném žánru 90% a ať se jdou všichni klouzat!!! Já bych tak chtěl být pilotem Jaegru...fňuk...

• 23.3.2018  22:10
    Annihilation (2018)

Komorní sci-fi s velmi zajímyvým námětem na které se velmi dobře kouká. Nemá to takové poselství jako Příchozí, ale to je možná dobře. Zbytečný patos nebo násilná hra na vážnou notu typu zachraňme platetu by tomu neslušelo, ba naopak. Natálka to zvládla taky velmi dobře na její možnosti. Za posledních 15 minit 4tá hvězda.70%

• 16.3.2018  16:04
    Tomb Raider (2018)

Jůůů to bylo ale žůžo. Velmi milé překvapení v podání Alicie Vikander. Jak jsem proti ní měl výhrady v průběhu příprav filmu, tak jsem te'd opravdu mile překvapen, jak ji role sedla. Ve chvíli kdy si člověk uvědomí, že je to adaptace videohry a přistoupí na pravidla hry, tak je to vážně svižná zábavná akční jízda se vším všudy. Unikání smrti na poslední chvíli, monumentální scény, ale i drobnosti ze hry jako téměř totožné zabíjení nepřátel a jejich následné lootování. Některé scény byly dokonce přesnými kpiemi těch ze hry, ale kdo by se za to zlobil, když ta hra byla tak skvělá. V porovnání s jinými adaptacemi her to má podstatně lépe vystavěný děj. Může za to samozřejmě Square Enix, který má na svědomí i restart série Tomb Raider. A Square je známý tím, že si na ději dává záležet. Alicia se opravdu předvedla v pekelné formě a co si budeme nalhávat....strojená našpulená Angelina Jolie je jen její směšnou parodií. Alicia nejenom že hraje, ale dokonce ji i všehno věříte. Tu bolest, zarputilost, vůli přežít, ale i její dovednosti, jako například střelba z luku, nebo horolezectví. Za mě je to doposud nejlepší videoherní adaptace vůbec. Je o parník před Warcraftem. Možná i o dva. Má to zběsilé tempo, člověk se ani chvíli nenudí a najednou je konec. Už se nemůžu dočkat až Laru zase uvidím na plátně. 75%

• 9.3.2018  22:37

První půlka mocnej nášlap. Zábavné, napínavé. Chtěl jsem vidět víc a víc. To téma je fascinující. Chvíle okamžiky po smrti jsou geniálně zvládnuty. Druhá půlka bohužel nevyužila nastevené laťky a z potenciální fantastické podívané udělala béčkový pseudohoror s vlažným závěrem. Slabší čtyři hvězdy

• 1.3.2018  23:20

Nagano. Pojem, který se nezapomíná. Moment, který utvářel kus mého mládí a moment, který mě i naučil mít rád hokej. Pamatuji si jako dnes, jak celý národ povstal, aby podpořil vítězné tažení českého slepeného týmu. Právem přezdívaný turnaj století, kde se potkalivšichni, kdo v tehdejším světě hokeje něco znamenali. Bylo to, jako by byl hokej na olympiádě poprvé. Tolik vzpomínek, tolik emocí. Při každém velkém turnaji si všichni stěžují, že se český národ dá dohromady a bije se hrdě do prsou jen když vyhráváme v hokeji. Ale lidé úplně zapomněli, jaké to vlastně je se bít právem. Ten pocit, že banda poblblých kluků z česka, z desetimilionové země vymete hřiště se všemi velkými jmény světa, byl k nezaplacení. Tenkrát mi bylo 11 a já jsem to vlastně ani tolik nevnímal, ale s odstupem času je to pro mě dojemné o to víc. V noc před finálem mi umřel děda, ale já vím, že se na tu parádu koukal zhora a že byl pořádně pyšnej, na to, co ty hokejky dokázali. Pyšnej na to že byl čech. Díky Ondřeji Hudečkovi, že mi na něj dal vzpomenout a že nám dal tenhle dokument, který je naprosto dechberoucí a který mi připomněl to, jak jsem rád, že jsem čech. Připomněl mi i to, že umíme držet spolu a připomněl mi i to, že i zdánlivě nemožné cíle, nejsou nedosažitelné. Díky za plno vzpomínek! skvělá práce! 100%

• 16.2.2018  22:37

Tak nevím, jestli tenhle tah Marvelu úplně vyšel. Rozhodně se je na co dívat. Kvalita není špatná. Zasazení do Wakandy super. Vizuální háv je po zvyku filmů z tohoto universa je neskutečný a sledování Wakandy vystihl panther hned na začátku: “tohle se nikdy neokouká!”. Bohužel to vizuál asi tentokrát nestačí. Velká část filmu byla dost obřadní. Chápu, že to patří ke zvykům afriky a kmenů atd, nicméně méně je někdy více. Co mi na filmu ale vadilo najvíc, byly pokusy o politické a světové přesahy a neuvěřitelná agitka na lepší svět. Je mi jasný, že to mělo být poselství, ale podle mě to do filmů tohoto žánru nepatří. Ale chápu, na klasický film nejdou miliony lidí, tak je potřeba to naservírovat všem až pěkně pod nos, aby se davy masírovaly. Tady to podle mne bylo hodně zbytečné a hodně na sílu. I soundtrack byl sice stylový, ale byl jakýsi divný. Akce byla tak 50/50. Půlka super a půlka velký nepřehledný chaos. Co musím vyzdvihnout tak přízvuky, kterých se ve filmů dočkáme požehaně. Největší plus a tahoun celého filmu byl Michael B Jordan a jeho Killmonger. Ten byl tak správně černej nad věcí...fakt terno! Rve mi to srdce, ale půlit hvězdy nemůžu. Na jedno shlédnutí dobrý, ale asi nejslabší film od Marvelu so far. 65%

• 15.2.2018  22:19
    Death Note (2017)

Heeej to bylo překvapivě celkem dobrý. Ani zdaleka tolik jako originál, ale dalo se na to koukat a mělo to opravdu dobrý chvíle. Hudba to hrozně srážela dolů...

• 7.2.2018  10:49

Po bídné dvojce rozhodně posun k lepšímu!!

• 4.2.2018  19:06
    matka! (2017)

Já prostě nevím jak to ohodnotit...po totálním sračkoidním pánbíčkářském Noem, který dostal dvě hvězdy jen z milosti nám Aronofski seslal další šílenost. S tím rozdílem, že Noe si na nic nehrál a prostě to byl filmařský hnůj. U Matka! Prostě naprosto nevím co s tím. Precizní práce s kamerou rozhodně velké plus a film si opravdu umě buduje stísněnou psycho atmosféru. Lawrence jako obvykle vyniká a urvala si film pro sebe. Navíc je to fakt kus. Nicméně netuším jestli to tentokrát stačilo. Celý je to tak nějak postavený na hlavu a to co režisér celý film buduje tak potom během jednoho zařvání JLaw zničí jako zlomením tužky. To co nastalo poté, se dá jen těžko popsat slovy. Poprvé za hodnocení na ČSFD naprosto nevím jak to ohodnotit. Jestli to bylo tak geniální, tak šíleně brilantní, nebo prostě jen ujetej brak, kde přeceňovaný režisér nabyl mylné představy, že mu takovou věc bude někdo žrát a že si může dovolit natočit cokoliv..já fakt nevím. Je to na odpad a zároveň na pět hvězd..fuuu...

• 30.1.2018  15:12

Yeeeeees yeeeees !!! Genialni epizoda!!

• 26.1.2018  12:56

Flamenco a imitace Franka Sinatry🙈😂😂😂

• 26.1.2018  11:33

Strop!!!

• 18.1.2018  13:16

Československo😂😂😂

• 7.1.2018  18:58

Velká parádička! Měl jsem trochu strach, že tahle předělávka/sequel bude nezvládnutá, ale bál jsem se zbytečně. Naprosto trefně zasazené do dnešní doby se spoustou narážek a satiry na věci z reálného světa. To, že všichni ví, že jsou ve videohře a podle toho se chovají je opravdu super. V tomhle směru se z toho dalo vymáčknout ještě víc, ale díky bohu za ty dary. Naprosto skvělá odreagovačka, která baví od začátku do konce. Není divu, že má tenhle díl podstatně lepší hodnocení než původní Jumanji s Robinem Williemsem. Taky není divu, že film začal na 50% a teď má 78%. Welcome to the Jungle!!! 80%

• 3.1.2018  19:52

Strop!

• 29.12.2017  20:50
    Bright (2017)

Heeeeej yoooo. Netflix se vytáhl. Asi to není šálek čaje pro každého, ale jak já to vidím, že vznikla skvělá věc, která je originální, nadčasová a zároveň pecka akční a hláškující jako Mizerové. Will Smith mě bavil a teda Noomi Rapace jako záporačka byla k sežrání. Znovu musím zopakovat, že zpracování, originalita a zpracováníbylo vážně "classy"...nápad za všechny prachy. Celé je to podložené velmi ovedeným soundtrackem. Nice one 80%