One Punch Man (2015) (seriál)

Ultimátně skvělá věc. Neuvěřitelné pojetí tak jednoduché myšlenky. Bavil jsem se celých 12 dílů a celou dobu jsem se přistihával, že se často culím jak trouba. Saitama je dokonal zmáklý hrdina. Obrovsky návykové a chytlavé. 100%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Už na začátku při logu marvel zazněla ta vlezlá znělka spider mana a ja nemohl vytěsnit z hlavy Homerovo - "spidervepř, spidervepř...." ...Konečně mi nevadí hero v elasťákách. Nutno říct, že takto povedené zpracování pavoučího muže tu nebylo nikdy, kromě klasického původního animáku. Nesnaží se diváka nijak moralizovat a Raimiho heslo "S velkou silou přichází velká zodpovědnost" bylo převálcováno "S valkou silou přichází velká zábava". Film je opravdu svěží vítr v komiksovém filmovém vesmíru. Nejsou to sice Strážci Galaxie, ale i tak je to pecka. na nic si to nehraje a sledovat 15letého Petera v jeho boji s pubertou, školou a jeho schopnostmi je podáno skvěle zábavnou formou. Humor je úplně jiný, než u zmiňovaných Strážců, ale kupodivu není infantilní ani stupidní. Spidermanův oblek byl neskutečně vychytanej a dost jsem si na něm ujížděl. Dost se mi líbilo zpracování Vultura. Byl opravdu skvěle vypracovaný a oblek do detajlu vypiplanej. Dokonce ve filmu došlo i na jeden twist ve dvou třetinách filmu, kdy jsem zůstal sedět s otevřenou pusou. Scény Iron Mana byly ultimátní - hlavně záchrana trajektu. Opravdu jsem se bavil popcornovka jak má být. 80%

Holky na tahu (2017)

Sakra jak se mohla Scarlet propůjčit k takovýmu braku. To bylo příšerný. Špatně úplně vše od A po Z. Od odpadu tuhle blbost zachránilo jen, že tam je Scarlet. A australský přízvuk té kočky z Austrálie. Oh my god...never more... 10%

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Nemůžu si pomoct ale moc nechápu reakce a komentáře na tento film. Je to zlepšení o několik úrovní. Po prvním díle rozhodně to nejlepší ze série. Už tady komečně není jen dvě hodiny stupidní akce jako ve trojce. Dokonce to má i děj! Světe div se! Napojení na Artuše,Merlina, Exculibur ale hlavně Stonehange bylo naprosto skvělé. Akční scény jak je zvykem naprosto do puntíku propracované a hudba taky skvělá. Vivien strčila s přehledem Megan Fox. A dvakrát. Samozřejmě tam bylo spoustu néogičností. Občas to pokulhávalo. Ale i humo už nebyl tak stupidní jako v předešlých dílech a byl dokonce i vtipný. Jako letní blockbuster naprostá pecka a je to neprávem nedoceněný film. Všichni už jsou proti Bayovi s předsudky. Nevím co jste čekali ale tohle je Transformers! Tohle ja Bay. 80%

Mumie (2017)

Čekal jsem mnohem víc. I proto jsem trošku rozčarovaný. Na druhou stranu je řemeslně dobře odvedená práce s mnoha super momenty. Vznikající Dark Universe by fungovat mohlo a sám jsem zvědavý do jakých všech monster a hrdinů studio půjde. Sofie Boutella je jako mumie rozhodně o 1000% lepší než plešoun ze staré Mumie a Tom Cruise je taky lepší než Brandon, který byl spíš za ňoumu. Naopak slečna Jenny slabší a Rachel Weisz ji v tomto ohledu zastínila. Akce skvěle natočená a bylo tu opravdu pár skvělých nápadů. Pana Hyda jsem čekal ještě o něco většího, ale i tak byl celkem fajn. V hlavně mi utkvěla taky kniha života z původní mumie. Humor byl místy fakt vtipný - hlavně Cruisovo posednutí Mumií často nahrávalo a tvořilo hodně vtipné situace. Bohužel film nevyždímal maximum a hodně věcí zůstalo nevyužito. Co mě osobně vadilo nejvíc tak některé nelogické věci. Například jak Cruise na začátku odstřelí řetěz co drží sargofág. Tohle je opravdu fuck the logic. Ve všech dochovalých materiálech, nebo knihách, nebo filmech jsou hrobky velmi dobře zabezpečené a je zde plno pastí. Tady to dokonce není hrobka, ale vězení a světe div se - pasti žádné!! Ani jedna!! Tak trouba Nick odstřelí řetěz, vytáhne sargofág, zelený hlavy ho naloží do letadla a letí se....no to se mnou šili všichni čerti....pár podobných momentů tam ještě bylo, ale žádný takového formátu. Jako rozjezd pro budoucí filmy z Dark Universe to obstálo obstojně a uvidíme co přijde dál. 70%

Wonder Woman (2017)

Stejně jako byl Doctor Strange strange, Wonder Woman je wonder. Just wonder. Gal Gadot je asi nejkrásnější herečka současnosti a lepší představitelku do filmu prostě nemohli vybrat. Naprostá slast a dokonalost sledovat ji na plátně. Napříč spektrem superhrdinek v komiksových filmech není žádne jiné takové. Just owned. Film jako takový je nejlepší co prozatím z dílny DC filmů vzešlo. Pominu-li samozřejmě Nolanovi Batmany, ale ti se prostě vymykají. Někdo tady napsal, že je Wonder Woman sinusoida. Opravdu je to přesně tak. Skvělé a epické pasáže se střídají se zbytečně dlouhými kousky. Což se pojí asi s největším problémem filmu - stopáž je přehnaně dlouhá a stačíly by bohatě 2 hodiny. Akční scény zmáknuté na jedničku a bitva na frontě, ale hlavně ta "za frontou" byla epická. Konečně taky do DC dorazil vtipný humor - neznalost Diany "moderního" světa ke vtipným scénám přímo vybízí. Rozhovory mezi ústřední dvojicí jsou často velmi zábavné. Příjemně a inteligentně zábavné. Chris Pine byl....no prostě Chris Pine...kapitán Kirk v první světové...Obsazení bylo takové nijaké. Kromě Gal Gadot, která prostě zazářila a zastínila zbytek ansáblu stál za to už jen profesor Lupin z Harryho Pottera. Film má určitě hluchá místa, ale s přihmouřením jednoho oka a s tím, že se před filmem řádně vymočíte si to náramně užijete. Bože Gal Gadot.....80%

Vetřelec: Covenant (2017)

Zaslouží si to minimálně o 10-15 % víc, než to má. Vizuálně jě to masterpiece. O hudbě není třeba mluvit. Mám k tomu nějaké výhrady ale zas tak výrazné nejsou, aby je bylo třeba rozebírat. V takovém filmu už je těžké být originální a nápaditý. Vetřelec byl fenomén, ale právě proto v jaké době vyšel. Je nemožné na to koukat stejnou optikou. Což je podle toho co tady čtu nejčastější jev místních "kritiků". Pohledem moderního diváky je to super akční film, který ale nespadá do žánru horor. Což hodně lidí očekávalo, že Alien Covenant bude. To je faktor číslo dva co zde ovlivnil nízké hodnocení. Za mě by to sneslo trošku více zapracovat na ději. Ale překvápko o vzniku Aliena je cool. 80%

Taboo (2017) (seriál)

Tohle je asi vrchol všech rolí Toma Hardyho, kde hraje vyšinutého jedince. Věříte mu naprosto vše. Jeho hlas v originále je naprosto fantastický a v kombinaci s celkovou atmosférou, hudbou a kamerou je to opravdu zážitek. V mnoha scénách nemusel ani mluvit a jen jeho chrčení a bručení naprosto přesně vyjádřilo, co chtěl říct. Seriál je dost jiný a scény, kdy si připadáte jak v pohádce plynule přejdou do neskutečně naturalistického psychoveledíla. Tohle nemůže sednout každému. Vymyká se to běžnému pohledu na seriál a hodně lidí odradí, že hlavní postava prochází bez emocí příběhem jak nůž máslem. Některé scény jsou také zbytečně zdlouhavé. Podlě mě by to vyšlo krásně na šest epizod. Ale pro lidi, co mají rádi kvalitní seriál tohle bude kvalitní zážitek. 80%

Červená želva (2016)

Má to něco do sebe. Díky tomu, že je příběh vyprávěný beze slov, je v něm cítit daleko více emocí. Nadruhou stranu je to v podstatě úplně o ničem. Příběh o samotě, znovunalezení sebe sama skrze katarzi, která ale není nikterak velká. Animace slabší, ale co za to opravdu stojí, tak je hudba, která je vskutki dokonalá. Melancholické tóny a filharmonické skladby jsou opravdovým pohlazením na duši. Celou dobu jsem se nemohl zbavit nutkání, že se mi film snaží předat nějaké poselství, ale nedokázal jsem moc přijít na to, jaké konkrétně má být. Za mě 65%. Škoda, čekal jsem víc. Francouzi se pořád ještě mají co učit.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Bože...jako velký fanda hry i filmu jsem opravdu znechucený, jak nedůstojně špatný tohle je film...to si tahle značka vážně nezasloužila...špatně úplně všechno...za konec filmu jedna hvězda..jinak hroznej brak...