Útěk z vězení (2005) (seriál)

Průměrný seriál s průměrným obsazením. Žádný zvrat. Žádné napětí. Prostě nic. Zkouknul sem to a na konci každého dílu už sem nevnímal co bylo na začátku. Zbytečně vyhypovaná věc, která je stejně "kvalitní" jako Dallas nebo Dynastie. 35%

Úžasňákovi 2 (2018)

Uz to neni co to byvalo. Nebyt opravdu povedene domaci hlidaci linky tak nic moc. Pro deti ale dobry. 70%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Valerian a město tisíce planet je spíše audiovizuálnil umělecké dílo, než hluboký přemýšlivý snímek. Co se vizuálního hávu týká, je to čirá pornografie, která předčila mnoho a mnoho amerických sci-fi velkofilmů. A to je na evropský film velmi dobré vysvědčení. Postavy, příšerky a bytosti jsou vypiplané a uvěřitelné. Ústřední pár funguje skutečně skvěle. A ačkoliv se mi Cara nikdy nelíbila, tak tady jí to vážně sekne. Absence většího záporáka mi na na škodu ani nepřijde, o tom to ani být nemělo. Co bych teda vytknul tak občasné ultra přehnané klišé. Proboha proč všude každý odpočet bomby musí zastavit na jedné vteřině. Proč ne na osmi, nebo 17...I přes vcelku dlouhou stopáž film uběhl jako voda a svižně se posouval až na konec. Není to Pátý element, ale super jsem se bavil. Film na léto jak dělaný. 80%

Venom (2018)

Pro mě rozhodně milé překvapení a opětovná krasojízda Toma Hardyho, který se v těchhle rolích prostě vyžívá. Má to pár chyb, ale finální ovýsledek je velmi zábavný, originální a hlavně jiný. Je na čem pracovat do budoucna a hlavně je na čem stavět. Škoda nevýrazných dalších hereckých výkonů. 75%

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Tak tohle můžu! Fantastická záležitost. Nejenom, že to vypadá skvěle, ale ono to je skvělé! Opravdová animovaná japonská lahůdka servírovaná se stylem a originalitou sobě vlastni. Skvělý monumentální hudební doprovod. Čistých 80%

Vetřelec: Covenant (2017)

Zaslouží si to minimálně o 10-15 % víc, než to má. Vizuálně jě to masterpiece. O hudbě není třeba mluvit. Mám k tomu nějaké výhrady ale zas tak výrazné nejsou, aby je bylo třeba rozebírat. V takovém filmu už je těžké být originální a nápaditý. Vetřelec byl fenomén, ale právě proto v jaké době vyšel. Je nemožné na to koukat stejnou optikou. Což je podle toho co tady čtu nejčastější jev místních "kritiků". Pohledem moderního diváky je to super akční film, který ale nespadá do žánru horor. Což hodně lidí očekávalo, že Alien Covenant bude. To je faktor číslo dva co zde ovlivnil nízké hodnocení. Za mě by to sneslo trošku více zapracovat na ději. Ale překvápko o vzniku Aliena je cool. 80%

V hlavě (2015)

Mám z toho takový rozporuplný pocit. Původně jsem tomu dal pět hvězd. Ale po zamyšlení jsem hodnocení ubral. Ano, Pixar je sice zpět v plné síle, ale naservíroval nám animák pro děti, který děti nemohou nikdy pochopit. Geniální nápad se vymknul kontrole a z rodinného animáku se stalo dojemné, místy až temné vyprávění o dospívání mladé dívky. Koukal jsem na to s dcerou, které jsou tři roky a nedokážu si představit, co se jí muselo odehrávat V hlavě. Tak zvrácený film pro děti jsem ještě neviděl. Mnoho nápadů je vyjímečných. Mnoho momentů je dojemných. Mnoho chvil je velmi origináních. Ale proboha!!! Rodinný film????!!!! Za dospělého člověka dávám 80%, avšak za dětskou mysl, kterou tento film naprosto rozebere jak hrad z lega dávám tak 20% a jednu hvězdu. Film jako takový u mě velmi zabodoval, ale nemohu se zbavit dojmu, zěe běžnému malému dítěti to zboří svět...mělo by to mít rating aspoň 16+ proboha....

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

Po pomalejším rozjezdu se seriál dostal do tempa a hravě strčil do kapsy poslední dvě série Vikingů. Finální epizoda je skvělá!!💪

Vlak do Pusanu (2016)

Ohohohooo. Originální. Svižné. Nápadité. Má to spád a hlavně to bavilo!! Zombies on the train!! 75%