V nemilosti (2021)

Výborná Sandra Bulloc kráčící si pro Oscara, nebo jinou cenu za ženskou hlavní roli. Má to výborné momenty a několik zajímavých zvratů. Pro fajnšmejkry jsou ve filmu pak Kingpin a Punisher. 80%

V pasti (2018)

Vůbec to nebylo špatný. Takový survival road movie kde se prostě nemůžete podívat pravdě do očí. Sandra Bullock hlavním tahounem filmu. Falešnej 50cent taky docela v klídečku. Dost mi to připomnělo premisou the Happening. Každopádně tohle bych nechtěl zažít jako konec světa. 73%

V pasti času (2018)

Vizuálně pěkný, ale taková blbost....

Vražda v Orient expresu (2017)

Jooo je to pěkný...hlavně digitální krajinky kolem jedoucího vlaku a lavina...jinak je to ploché. Jak postavy, tak herecké výkony. Vše je hrozně strojené a umělé. Nějak jsem nikomu nic nevěřil. Stejně jako Hercule Polaroid nikomu nic nevěřil. Poirot bo jak se to píše byl nejsvětlejším momentem v celém filmu. Jeho fancy knír a úchylná kombinace všech jazyků byla velmi zábavná. Co musím vypíchnout tak byla práce s kamerou. Každý záběr byl do detajlu vypiplaný a promyšlený. Často místo statické kamery byla kamera pohyblivá a dodávalo to filmu neskutečnou dynamiku. To čeho jsem se bál nejvíc se bohužel potvrdilo. Tím, že jsem četl knihu se nebylo na co těšit a film mne nijak nepohltil. I přes klidnou stopáž jsem se poslední půl hodiny často koukal na hodinky. To se mi u tříhodinového Blade Runnera vážně nestalo. Celkově převládá zklamání. 60%

Výlet (2002)

Já nevím já té Alici Nelis nemůžu přijít na chuť....všechno je to divný..všichni i tak působí...celé to nedává smysl...absence jakékoliv logiky, příběhu, kvalitní filmařiny je více než znatelná...hudba úplně šílená...pár dobrých černých vtipů nezáchráni rozbředlé cosi...paní Nelis je taková abstrakce mezi filmy...a ta stopáž?? Prosím? Mno radši si pustit záznam nějakého fotbalového utkání z Horní dolní. Tam najdete víc děje a logiky než v tomhle filmu...a ještě to má lepši stopáž. 10%

Vyšehrad (2016) (seriál)

Tohle je šílený. Otázkou zůstává, jestli geniálně šílený, nebo opravdu šíleně šílený. Nutno říct, že si Vyšehrad opravdu na nic nehraje a v plné palbě ukazuje, co se může stát, respektive co se stává a děje. I za úvodní znělku 4 hvězdy. 80%

V zajetí démonů 2 (2016)

Pecička! Příjemně nepříjemný film, který ve mě zanechal úzkost. Hutnost atmosféry by se dala krájet. Libově vyvážený horor, který bourá mýty o kvalitě druhých dílů. Conjuring 2 totiž svého předchůdce překonává v mnoha směrech. Jediné, co bych vytknul byla občsná přehnaná digitalizace Křivého pána. Jinak moc pecka!!

Westworld (2016) (seriál)

Kvalitních seriálů zase není úplně málo, nicméně je třeba říct, že těch kvalitních originálních zase tolik není. Westworld se bezesporu zařadil do této kategorie. Protože u drtivé většiny seriálů se hraje hlavně na zvraty a neočekávané události. Tady také, ale není to jediné. Celý svět je originání až až a vy vlastně ani nemůžete odhadnout, co přijde, protože to prostě nejde. Hromada smyček a dějových linek (a že jich je) se začne splétat dohromady pěkně postupně aby přišel opravdu velkolepý mindfuck díl, který bohužel o něco ubral na velkoleposti obřího finále. Ale jen o něco. Díky devátému dílu už ten desátý byl celkem snadno odhadnutelný včetne časových linek a odhalení kdo je muž v černém. Ale i tak stál konec za to. Skvělý tah byl také udělat z posledního dílu celovečerák o stopáži 90minut. Herecké obsazení prostě skvostné a úvodní znělku je potřeba taky řádně pochválit. Co mě se oproti jiným seriálům hodně líbilo, byl fakt, že divákovi byly zodpovězeny v podstatě všechny otázky a série se posledním dílem uzavřela. Proto se o to více těším na sérii druhou, ve které zase nikdo nebude vědět o co jde. Můžu jen doporučit, je to prostě pecka! 90%

Wonder Woman (2017)

Stejně jako byl Doctor Strange strange, Wonder Woman je wonder. Just wonder. Gal Gadot je asi nejkrásnější herečka současnosti a lepší představitelku do filmu prostě nemohli vybrat. Naprostá slast a dokonalost sledovat ji na plátně. Napříč spektrem superhrdinek v komiksových filmech není žádne jiné takové. Just owned. Film jako takový je nejlepší co prozatím z dílny DC filmů vzešlo. Pominu-li samozřejmě Nolanovi Batmany, ale ti se prostě vymykají. Někdo tady napsal, že je Wonder Woman sinusoida. Opravdu je to přesně tak. Skvělé a epické pasáže se střídají se zbytečně dlouhými kousky. Což se pojí asi s největším problémem filmu - stopáž je přehnaně dlouhá a stačíly by bohatě 2 hodiny. Akční scény zmáknuté na jedničku a bitva na frontě, ale hlavně ta "za frontou" byla epická. Konečně taky do DC dorazil vtipný humor - neznalost Diany "moderního" světa ke vtipným scénám přímo vybízí. Rozhovory mezi ústřední dvojicí jsou často velmi zábavné. Příjemně a inteligentně zábavné. Chris Pine byl....no prostě Chris Pine...kapitán Kirk v první světové...Obsazení bylo takové nijaké. Kromě Gal Gadot, která prostě zazářila a zastínila zbytek ansáblu stál za to už jen profesor Lupin z Harryho Pottera. Film má určitě hluchá místa, ale s přihmouřením jednoho oka a s tím, že se před filmem řádně vymočíte si to náramně užijete. Bože Gal Gadot.....80%