Expanze (2015) (seriál)

Bylo opravdu příjemné vidět konečně kvalitní sci-fi seriál. Dlouho jsem neviděl tak povedenou noirovou podívanou. Chvíli trvá, než si přivyknete mluvě (sledoval jsem originál, dabing netuším), ale pak se dostanete dílku pod kůži a zjsitíte, že vás to baví. Co musím teda neskutečně pochválit, je vizuální stránka a některé záběry jsou dechberoucí. V prvním díle je jich hned několik. Dokonce jsem si dva z nich musel pustit znovu, jak jsem z toho byl v šoku. Skvělé je, že tyhle momenty přišly i v dalších dílech. Celé se to tak příjemně proplétá do finále, které je sice fajn ale dalo by se z toho vyždímat víc. Každopádně jako celek pecka a můžu doporučit! 80%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Už to prostě moc nefunguje. Respektive funguje, ale už to není tak skvěle svižný promazaný stroj jako bylo zvykem. Už jsou asi fakt staří...omlazení části týmu pomohlo jinak by to bylo ještě horší. Koho teda musím vyzdvihnout tak Antonia Banderase. Ten byl skvělý. A za Rondu jsem dal hvězdičku navíc. Hodně scén už je prostě opravdu přehnaných a motto jednosměrné jízdenky se snažili všichni členové postradatelných dodržet naplno a vrhali se do akce proti stovkám vojákům...asi si vážně potřebovali dokázat, že jsou opravdu postradatelní...50%

Extinction (2018)

Vcelku povedený kousek z dílny Netflixu. Penu jsem poprvé viděl zahrát vážnou roli a nutno říct, že si vedl nad očekávání. Dvě dětské role dcer zahrány skvěle. Real panic. Twist byl super!! 75%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Taaak David Yates se konečně pochlapil. Těšil jsem se hodně, přiznávám. Ale byl jsem k tomu i poměrně skeptický. Měl jsem oprávněné obavy, že to dopadne ja Hobit. Vždyť zfilmovat knížku, která má okolo 100 stránek a ještě drze prohlašovat, že filmů bude několik, to chtělo snad scénáristický zázrak. Ale světe div se. Zázraky se dějí. Už při úvodní znělce jsem se přistihnul, že se debilně uculuju a jako malý kluk čekám co přijde. Úplně jsem se viděl jak mi bylo 11 a dostal jsem do ruky prvního Harryho Pottera. Ale pěkně popořádku. Kouzelnický svět už je kouzelný ažaž sám o sobě a přesunutí děje do Ameriky je vskutku osvěžující. Ale ještě víc osvěžující je doba, do které se film přesunul. Přišli s tím i velmi zajímavé momenty. Ten hlavní z nich byla neuvěřitelná sekta v podání zlé paní, která se starala o nevlastní děti a ta je za vše linčovala. Chodí po městě, rozhazují letáky s informací, že mezi nimi žijí čarodejnice. Někteří z dětí dokonce i sami byly čarodějové. A celé to bylo pod hlavičkou Salemu. No není to tak prima zvrácené? :D Kouzelné stvoření a zvířata byly skvěle různorodé a jejich zpracování bylo opravdu do detajlu vyladěné. Vypíchnul bych měnící se kůži s peřím na Frankovi. Které se neustále měnilo ze zlatou na stříbrnou a bylo neuvěřitelně reálné. A ještě bych vyzdvihnul až nečekané množství destrukce. A to ne nějaké malé, ale poměrně solidní várky destrukce.Obsazení bylo opravdu fantastické a pro mě skvělý okamžik !!!!!POZOR SPOILER!!!!! když se promění ten zlý pán Colin Farrell na ještě zlejšího pána Johnyho Deppa! !!!!!!!KONEC SPOILERU!!!!! Tohle je prostě EPICký swap jaký se vidí málokdy. v jedné osobě takové dvě osobnosti. Jon Voight byla jen pomyslná třešnička na dortu. K hlavnímu protagonistovi mám vlastně jedinou větší výtku k filmu. Už od začátku filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že trpí autismem a trpí lehkou obrnou mozku. Prostě byl fakt STRANGE a to víc než dr.STRANGE. A to je co říct. Nevím, jestli to byl úmysl, nebo tak chudák fakt jen vypadá, ale snad jen úmysl. S tímhle problémem jsem se potýkal téměř celý film. Ale to je asi jediná věc, kterou bych opravdu vážně vytknul. Co mne osobně potěšilo a nadchlo nejvíc, byly mraky drobných niancí a narážek na svět Harryho Pottera. Od Bradavic, přes Lestrengovic rodinku až po Grindevalda, který byl zmíněný už v prvním díle Harryho Pottera, když si Harry rozbalil první čokožabku a na kartičce našel Brumbála. Z druhé strany bylo napsáno, že proslul hlavně svým velkým vítězstvím na zlým Grindewaldem. Což znamená, že se v dalších dílech potkáme i s Brumbálem. Narážek tam bylo daleko víc, ale to si užije opravdu jen fanda. Celé to podtrhuje výborný soundtrack. Původně jsem tomu chtěl dát pět hvězd, ale za opravdu viditelnou poruchu hlavního hrdiny a také proto, že je film vcelku dlouhý jsem polevil na hvězdy čtyři. Film není kdovíjak hluboký, ale nenechte se zmást, film je opravdu zábavný a kouzelnický svět neuvěřitelně propracovaný. Ač jsem to nečekal, opravdu jsem mile potěšen. Nemusel jsem na nic myslet a vrátil jsem se do mladých let a užíval jsem si to naplno. 80%

Fantasy Island (2020)

Asi jsem oproti mistnim skarohlidum videl jiny film. Za me dost zajimave zpracovany. Premisa skvela. Ke konci trosku zmatene ale jinak tam dava vse smysl. Solidne to odsypa. Za me solidnich 70%

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Naprosto jedinečný seriál, který vás vtáhne a už vás prostě nepustí. Fenomenální soundtrack a odzbrojující obsazení. Cilian Murphy zahrál Thomase Shellbyho naprosto skvostně. Bráchové jakbysmet. Přidejme si Sama Neilla, Toma Hardyho, Adriana Brodyho, Malíčka, matku Draca Malfoye a máte to tam. Dokonale zvládnutá výprava. A ten anglickej přízvuk? Bloody hell. První série je ještě spíše takový rozjezd ale pak to jde každou sérii strmě vzhůru. Nemůžu jinak než plná palba a 95%. Ultimátní eriálový zážitek. Všichni, kdo mají rádi kvalitní seriály povinně shlédnout. By order of Peaky fokin Blinders!!!!!