Zpívej (2016)

Jak na nový filmový rok, tak po celý rok? Říkal jsem si, že jít na dabovaný film asi nebude ta správná volba. Opak se stal pravdou. Bouček s Farnou se dokázali (a dodávám s přehledem) přiblížit originální verzi. Film nabídl slušnou jízdu ve světě hudebního šoubyznysu. Kulisa L.A. byla rovněž výborná.Ať už jste fanoušek rocku (dikobraz byl prostě boží!), fajnšmekr Sinatrových songů nebo příznivec pop hudby, každý si zde přijde na své. Film nenabídl žádná hluchá místa a dokonale pobavil. Z kina jsem odcházel s maximální spokojeností. Uděluji 91%.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Z kina jsem odcházel příjemně překvapen. Režisér Edwards se s nelehkým oříškem vypořádal velmi dobře a vytvořil slušnou dvouhodinovou podívanou. U finální scény rebelů a Vadera jsem ani nedýchal. Uděluji 92%.

Eien No Zero (2013)

Japonská lítost nad fanatickými vrahy v akci. Film si pohrával s city, chtěl vytvořit obraz jakéhosi vlastence, jenž pro dobro Japonska udělá cokoliv. Nicméně každý, kdo alespoň trochu dával pozor během hodiny dějepisu ví, co jsou tyhle kamikadze - zvířátka zač. Uděluji dvě hvězdy za některé povedené triky.

Smrt ve tmě (2016)

Svoji úlohu film splnil, vyděsil. Okrádání válečného hrdiny z Iráku zfetovanou mládeží není už tak docela košer. Uděluji 60%

Noční zvířata (2016)

Excelentně natočený thriller doplněný interesantní zvukovou stopu. Zvláštní atmosféra, poutavý příběh a kontrast "rednecků" s vyšší republikánskou šlechtou jsou všechno prvky, které vyzdvihují tento Forduv počin. Pokud Vás neodradí poněkud výstřední úvodní titulky, máte se na co těšit! Uděluji 92%

Tajný život mazlíčků (2016)

Ničím poutavý animák, kterému chybí spousta prvků. Z koncepce čtyřnohých mazlíčků se toho dalo trochu víc vymáčknout, absence humoru byla znatelná. Celkově vzato, kdo měl možnost zhlédnout trailer, viděl v podstatě většinu vtipných scének ve filmu, kterých tentokrát bylo málo, velmi málo! Uděluji 30%.

Snowden (2016)

Excelentně mrazivá sondáž do nitra americké výzvědné služby. Hlavní role Joseph Gordon-Levitt, který svou roli zahrál tak znamenitě, že jsem měl místy problém rozluštit, zdali se ještě jedná o film nebo o autentický rozhovor s (pro mě hrdinou) E.J. Snowdenem. Perfektní scénář, výborné vizuální efekty. Pro mě nejlepší „autobiografický thriller“ roku.

Half Nelson (2006)

Pro mě vůbec první klopýtnutí Ryana Goslinga v jeho jinak výjimečné filmové šňůře. Poněkud sychravé drama, které nic moc k zamýšlení nenabídne. Čistý průměr, a tudíž 50%.

Jurek (2014)

Fascinující příběh muže žijícího ve stínu (i když jak se zdá, ne tak docela) Reinholda Messnera. Čest jeho památce!