Legie (2010)

Film, na který jsem se těšil, působí rozpačitě. Sympatické herecké obsazení v čele s Bettanym, zajímavý námět i některé scény, ale proč to ve mně nezanechalo silnější pocity? Některými dialogy a celkovým vyzněním mi přijde tento film příliš povrchním na to, o co se v něm jedná. Chtělo by to snad víc hloubky (avšak i nadále bez náboženských řečí) - tedy lepší scénář.

Krokodýl Dundee (1986)

Film je o sympaťákovi z australské buše, který má paradoxně co naučit samozvané civilizované lidi i v jejich betonovo-kovovém prostředí. Slušným, přátelským, někdy přímým razantním ale upřímným jednáním a vtipnými postřehy na účet velkoměst se stává zajímavou postavou, které ve filmech rád vídám. _ "Vidíte ty skály támhle? Stojej tam 600 milonů let a budou tam, až my nebudeme, takže hádat se komu patřej..." _ "New York: 7 milionů lidí a všichni chtějí bydlet spolu. Musí to být nejpřátelštější město na světě." _ "Hodná holka... a starostlivá - je tu s otcem." (dabovanou verzi doporučuju s Županičem)

Requiem za sen (2000)

Silnej emotivní zážitek. Rozhodně by měl tenhle film posloužit jako prevence před užíváním nelegálních (ale i legálních v nadměrném množství) drog. Proč? Kdo viděl, ví; kdo neviděl, uvidí. Strhující herecké výkony, neobvyklý střih, emoce podtrhující hudba.

Ve stínu pravdy (2006)

Naivní a nelogický scénář, klišovitý řeči, strojené rádoby-srdceryvné scény, hysterická Julianne Moore, pánbíčkářský keci. Mám rád dramata poukazující na závažný problémy, ale tady je jen roztahaný děj nelogicky smíchaný s rasistickou problematikou. Psychologicky se tvářící slátanina hrající si na nevím na co. Divím se, že na tohle Jackson kývl.

Iron Man 2 (2010)

Od dvojky se toho raději nemá moc čekat a i upoutávky ukazovaly, jakým směrem se děj bude ubírat. Chybí mi zde jakási individuálnost superhrdiny. V prvním díle jsme mohli sledovat výrobu, testování a první akce, zatímco v druhém už jen to, jak jej chce každý zničit a mediální humbuk. Vtipu je zde dost, avšak nějakých těch akcí proti "nestarkovským" vynálezům, kde by vynikla vyjímečnost Iron Mana, mohlo být víc (nebo aspoň jedna). Nicméně rád jsem se opět podíval do Favreauova světa. Není to zklamání, ovšem ani nadšení.

Gamer (2009)

Rozhodně zajímavý námět, který mohl být lépe rozveden a využit. Postava hráče tak nějak časem ztratila význam, což byla škoda. Kamera se třepala někdy až moc, i když záběry byly zajímavé (RED kamera). Jako na akční sci-fi film se na to však dobře dívá.

Darkman (1990)

Námět zajímavej, scénář docela trapnej a dětinskej. Kamera je ovšem velmi povedená. Škoda, dalo se z toho vymáčknout něco mnohem lepšího. Konec mě ovšem nezklamal.

Vlastní pravidla (2007)

Kvůli začátku filmu jsem jej nechtěl mít rád. Už kvůli Lindsay Lohan a jejímu opět namyšlenému chování. On ale o něčem je - příběh je velmi zajímavý a místy i vtipný. Bohužel je ke konci zbytečně roztáhlý a nesmyslně komplikovaný.

Top Gear (1978) (pořad)

Až na tu kritiku ekologických snah, kterým pánové opravdu nerozumí, ale stále si z nich "utahují", se jedná o dokonalý pořad o autech s opravdu svéráznými názory a anglickým humorem. Lepší show o autech těžko najdete.

Hanebný pancharti (2009)

To, co naznačuje trailer, to není... alespoň ne tak úplně. Byl jsem zvědavej na akci a té se dostalo vcelku málo. Námět vážně zajímavej, ale něco tomu chybělo.