Need for Speed (2014)

Naivní, připitomělý příběh a primitivní dialogy. Většinou melancholické, což bych u akčního filmu tolik nepotřeboval. Letecké záběry na průjezdy krajinou ovšem perfektní. Naservírovat jich tam ještě víc po vzoru Top Gearu UK, minimalizovat příběh a budu spokojenej.

Prometheus (2012)

Námět velice zajímavej, provedení hodně plytký. V druhé polovině bez napětí, jen se tupě střídá děj za dějem. Dialogy odpovídají 80. létům minulého století, což už si dnešní sci-fi film nemůže dovolit, abychom jej nepovažovali za povrchní. Taková protahovačka na další díly a tím pádem i výdělky. Tak už to dnes ve filmu chodí - vezmeme režiséra kultovního filmu a necháme ho udělat "něco podobnýho" na víc dílů a ať to sype. Hlavně zopakujte co nevíce podobností a neoriginality (vejce, 1 androida, vetřelce, 1 hrdinku a další). Rada nakonec: když se na vás valí kolo jakékoliv velikosti, neutíkejte před ním, ale uskočte na stranu:-)

Aj múdry schybí (1998) (pořad) odpad!

Tyhle pořady mi většinou nevadí, ale tady je snad všechno špatně. Už úvodní znělka je jedna z nejhorších a nejprotivnějších v čele s textem, který tam asi nacpalo čtyřleté dítě. Vacvalová (jméno jsem si našel až teď a snad ho už nikdy nebudu potřebovat) je svým výrazem a nulovou vtipností spíše protivnou úřednicí, určitě ne moderátorkou komediálního pořadu. A o výběru dotazovaných nemluvě - co je moc, to je moc. Sonda znalostí slovenského národa? Doufám, že ne. Možná spíš sonda do inteligence tvůrců tohoto pořadu.

LEGO® příběh (2014)

"Pokud máte někdo černý kostky, tak je navalte. Stavím jen z černých... anebo šedých, ale hoodně šedých."

Mechanický pomeranč (1971)

O tom, že člověk je člověkem díky tomu, že má možnost volby a konání (dobra nebo zla) vychází z něho a není jen mechanickou (fyziologickou) reakcí. Myšlenka úžasná a mnohá náboženství by se nad tím mohla zamyslet, avšak ztvárnění filmu mi nějak nesedí. Dodívat jsem se na něj musel až napodruhé, protože vyžívání se v úchylných scénách je docela dlouhé (i když pro atmosféru důležité). Nechci filmu popírat jeho velikost a důležitost, ale chybí mi tam větší důraz na psychologii postavy.

Charlie a Boots (2009)

Roadmovie po Austrálii o znovuhledání smyslu života, vyrovnávání se s tragédií a vyjasňování si minulosti. Navíc spousta příjemného humoru. Fajn film, který jsem dlouho sháněl.

Strom života (2011)

Čekám na filosofické dílo, opravdu se velmi snažím jej v tomhle snímku vidět, snažím se mít trpělivost celý film... ale tohle je prostě spatlanina. Tváří se to všelijak, hudba velmi vznešená, záběry přírody krásné, ale pomíchat nástin stvoření světa s psychologickým vývojem dítěte pod vlivem kreténského otce a všemi těmi "metafyzickými" záběry v kombinaci s dogmatickou křesťanskou tématikou je dost divočina. Vážně mám rád filosofické filmy, tohle to ale není. Ne že bych nepochopil, co nám tím chtěli říct, pochopil jsem a nepovedlo se. Je to přesný opak toho, o čem filosofie je. Vždycky je problém, když "křesťan", který si nechá vymývat mozek předloženými informacemi, myslí, že ví víc, než hluboce smýšlející člověk, který se snaží objevovat svět myšlením.

Na dotek (2004)

Divnej film. Romantickým bych ho určitě nenazval. Je fajn, že se místo sladkých keců objevovala otevřená forma diskusí plná urážek a opravdu realistických rozhovorů. O to víc mě otravovalo, jak se banda nevyzrálých idiotů pořád dokola schází a rozchází, podvádí se a nepodvádí, milují a za dvě vteřiny nemilují. Absolutně to degraduje veškerý cit a stává se z toho jen hra na vztahy. Je to jakoby se řeklo, že doba romantických slaďáků skončila, teď se budeme dívat na bandu vidláků. Oslava egoismu a iracionalismu. To pro mě není.

Krásno (2014)

Začátek dost nudný, konec u mě zachránil solidní hodnocení. Až posledních 20 minut se dá považovat za černou komedii.

Králíček Sameťáček aneb Jak hračky ožívají (2009)

Už si přesně nepamatuju, jak se film liší od knížky, nicméně hlavní myšlenka je zde dodržena. Dochází zde ke konfrontaci dětského světa plného ideálů ale také zklamání se světem dospělých, kteří zapomínají na fantazii a radosti ze života. Někdy se až moc hraje na city, avšak o tom tenhle film je - rozlousknout tu "dospěláckou" zamračenou skořápku a vypustit ven skutečnou osobnost plnou ideálů.