Metal & metalisté (2005)

Antropologický pohled na kulturu metalu. Sociologické, psychologické, historické a náboženské spojitosti nám ukazují rozdílné vnímání nejen hudební stránky věci, ale především celé metalové kultury. K tomu všemu je dokument vytvářen přímo příznivci metalu a rozhovory jsou (slušně řečeno) autentické. "Věděl jsem, že ten text je blbost, ale aspoň spoustu lidí nasere."

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Výborný dokument o formování rocku jako reakci nebo spíše vyústění tehdejších událostí v souvislosti s vývojem společnosti a jejími proměnami ve 20. století. Samozřejmě nebylo možné obsáhnout všechny interprety, kteří do tohoto hudebního žánru zasáhli či jej ovlivnili, avšak základní kostra tu je. Perfektní je hlavně atmosféra čišící ze starých videonahrávek a z osobností rockových legend. Díl o heavy-metalu zaslouží zarámovat. Jako věrný fanoušek rocku nemůžu hodnotit jinak.

Jeden den (2011)

Ten chlap mě víc jak polovinu filmu neskutečně sral (ještě v češtině s hlasem Libora Boučka). Konec tomu dal dost jiný rozměr a zachránil hodnocení, i když to nemuselo být tak... no však víte.

Jonah Hex (2010)

Taková trochu tvrďárna podtržená rockovou hudbou a dobrým vizuálem a tohle spojení mám rád. Bohužel plytký příběh tomu moc nepřidává. Joshi Brolinovi role sedí výborně a na Megan Fox se zase dobře dívá. V pohodě podívaná.

Wolverine (2013)

Nedá se srovnat s X-Men Origins: Wolverine. Postavu Wolverina zosobněnou Hughem Jackmanam mám rád. Bojím se ale, že příště (po dobrodružství se samuraji v Japonsku) pojede Wolverine tancovat latinsko-americké tance do Brazílie. Čeho je moc, toho je moc. Akce přehnaná, spousta samurajů, mafiánů, vytrhávání srdcí, dokonce přišel i "Ironmanův brácha". Někdy méně znamená více.

Fontána (2006)

Velké věčné téma smrti. V Aronofskyho filmech jde o emoce a přesně o to jde i v tomhle filmu. Přeskakování z dějových linií navozuje atmosféru transcendentna a v hlavě se toho v divákovi s bohatým vnitřním životem děje hodně. Hudba Clinta Mansella standartně výborná. S tak velkým tématem s důrazem na filosofii a emoce tam však ještě něco postrádám... ale co?

Muž z oceli (2013)

Jednoznačně nejlepší inscenace supermana v zajímavé, "netrapné" podobě a v temnějším a psychologičtějším kabátě. Úvod na Kryptonu bych úplně vynechal, protože to tam zavánělo přestřelenou pohádkou. Flashbacky z dětství a hra s kamerou patřily k obrovským kladům filmu. Henry Cavill a Michael Shannon perfektní.

District 9 (2009)

Hrozivé připodobnění střetu s cizí civilizací a až autenticky zinscenované sebestředné chování lidí k neznámé kultuře. Pořád mi to leži v hlavě, ale víckrát se mi na to dívat nechce.

Atlas mraků (2012)

Zajímavý film. Těžko hodnotit po jednom shlédnutí. Několik dějových linií má vzájemnou spojitost a celý film hledáte souvislosti. Neupírám filosofické myšlenky, otázka je, zda tu vyzněly v tom správném smyslu. Nastínění budoucnosti výborné. Z každé dějové linie by mohl vzniknout samostatný plnohodnotný film.