Sex ve městě 2 (2010)

Zazobaný namyšlený fifleny se předvádí ve snobským prostředí a řeší svoje pseudoproblémy.

Místo u moře (2016)

Ponuré... a o tom to je. Reálné situace včetně detailů (nakládání do sanitky apod.), soudržnost a chování lidí v městečku zajímavě doplňuje hlavní tragédii filmu. Emočně silný film...

Kráska a zvíře (2017)

Pohádkově je to vlastně v pořádku, pěkný vizuál i obsazení a známý příběh. Nicméně utahané muzikály s typickými písněmi nemůžu překousnout.

Wakefield (2016)

Zajímavý film o nabourání konvence a stereotypu a především náhled na sebe sama v kontextu změny života své rodiny. Ať už se někomu konec líbí nebo ne, uzavřela se přesně ta část, o které to bylo.

Blade Runner (1982)

Jelikož jsem se dočetl, že je více verzí (původní nepovedená s Decartovým komentářem, upravená nefinalní a upravena finální s jednorožcem navíc :-)), musel jsem si ověřit, jestli nezměním názor, ale bohužel ne. Atmosféra a hudba ano, děj a dialogy ne. Knihu jsem (zatím) nečetl, ale zajímala by mě ta hlavní filosofická myšlenka.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Po obrovském nadhledu a smířením se, že jde především o komedii a vyblbnutí se snahou propašovat auta do každého záběru a nesmyslné zápletky, se dodíváte na akční šílenost. U této frančízi je třeba počítat s upravenými auty všude, výbuchy a létající auta při každém nárazu, IT pracovníky v terénu aby o nic nepřišli, programování během 20ti vteřin, 3D animované policejní zprávy, ohořelý led, otravnou hudbu pro děti a další popření fyzikálních i logických zákonů. Plus vtipný scény se Stathamam ala Neveldine-Taylor.

Život (2017)

Přirovnání ke Gravitaci a Vetřelci se nabízí. Atmosféra a hudba připomínající Gravitaci a napínavost a přímočarost Vetřelce. Chybí mi tam nějaká zajímavá teorie historie toho organismu, nicméně film funguje a závěr je úderný (i když písničku do titulků bych zvolil jinou a nehrál bych si na Strážce galaxie).

LEGO® Batman film (2017)

Kupa vtipných hlášek, odkazů a parodií dalších filmů a dokonce i silná pointa.

Pasažéři (2016)

Skvělý námět, bohužel nevyužitý ve správném směru, což je hrozná škoda. Pokažení atmosféry pěkně ilustruje necitlivě vybraný song na závěr.

Noční zvířata (2016)

Pokud někdo chtěl natočit kontrast pseudoproblémů bohaté paničky a thrillerově pojaté rodinné katastrofy, podařilo se. Nicméně mám obavu, že vážně se tvářící závěr podtržený hudbou se upnul na špatnou stranu. Mystrnně natočené prd?