Propast (1989)

Zajímavý film z prostředí hlubiny. Takové vesmírné drama ve vodě. Kdyby byl konec filmu asi o 10 minut dřív, bylo by to mnohem "epičtější". A director´s cut celému ději dává mnohem větší hloubku (a nemyslím tím doslova) a poněkud jiný význam.

The Program: Pád legendy (2015)

Doping ničí původní smysl sportu. Jedna věc je trénovat a stravovat se podle přísných podminek a druhá je chemicky blokovat únavu a jinak manipulovat s fyziologickými ději v těle. Z etického hlediska to zavrhuju. Jak ale říkal Bill Burr v show Conana O'Briana: "Vždyť vybral asi 500 milionů dolarů na boj proti rakovině. Ten chlap je prostě sociopat na kole... Jen ho nechte jezdit z kopce a do kopce." (http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/bill-burr-u-conana-obriena)

Ztraceni v Mnichově (2015)

Zvláštní. Schéma filmu ve filmu nemám moc rád. Ono to na sebe ovšem navazuje, i když se mi zdá, že se často odbíhá od hlavního tématu. Nejzajímavější je úsek, kdy je vysvětlován výklad událostí spojených s Mnichovem historika Tesaře. Líbí se mi "rýpání" do české povahy, kterého by se dalo využít víc.

Stážista (2015)

Vlastně pohodička. Kontrast kreativní firmy v čele s mladou ředitelkou a klidu staršího gentlemana s velkým nadhledem na život.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

"Jéé, můžeme si dát taky nějaký jméno?" "Družstvo Kreténů, nástup."

Hodný dinosaurus (2015)

Příběh o překonávání strachu. Připomíná to kombinaci Doby ledové, Lvího krále a Dinosaura. Animace přírody se ovsem blíží k dokonalosti. Jako rodinný film fajn.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

V podstatě se jedná o pokračování Man of Steel a s Batmany od Nolana to nemá nic společného (ani obsazení). Temnější zpracování mi vyhovuje. Nesmyslné jednání postav přisuzuji samoúčelné snaze o souboj těchto superhrdinů, v dalších případech ale už pro to není omluva.

Steve Jobs (2015)

Pro pochopení děje je třeba trochu znát minulost Applu. Nebo si prostě můžete vychutnávat dramatické dialogy. Dal bych přednost výpravnější verzi zobrazující vývoj Applu.