Mechanik (2004)

Je to vážne depresivní film, ale i zajímavý. Halucinace, stihomamy to vše díky špatnému svědomí. Dobrý človek, který se stane absolutní troskou, protože potlačí svoje vzpomínky jen aby se mohl vyspat. Sice konec není kdovíjak neočekávaný, ale i tak se jedná o dobře zpracovaný snímek. A Christian Bale je vážně machr, co udělá pro roli, aby vypadala autenticky je k neuvěření.

Memento (2000)

Z žádného jiného filmu jsem nebyl tak zmatený, Je to jako klubko, které se rozmotává. Informace se začnou zpracovávat až v od půlky filmu, Do té doby sedíte a přemýšlíte co to má "sakra" znamenat. Nejlepší na pochopení posloupnosti by bylo, kdybychom si ho pustili odzadu. Na druhou stranu tohle je jeden z těch kvalitních přemýšlecích filmů, kterých není nikdy dost. Takze Nolane smekám...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Absolutni spicka promyslenosti, Sheldon rock'n roll. BAZINGA. 1. série *****, 2. série *****, 3. série ****, 4. série *****

Gran Torino (2008)

Pro me trošku zklamáni, neříkam že je to špatný film, ale tahle jednoduchost, nebo přímočarost jak tomu říkáte je až moc jednoduchá. Podobné filmy se točí všude. Rasismus, utlačování, násilí ano je to velký problém, ale i tak to mohl být dokument. Pro mě zdlouhavé a nezaživné. Dal bych tomu jenom tři hvězdičky, ale konec to vylepšil na vyšší úrověň. Znovu se na to asi nepodívám, ale jinak to nebylo tak špatné.

MacGyver (1985) (seriál)

Luxusni serial, takhle má vypadat zábava. A všichni jste trapní s tím jak se snažíte být vtipní, když vymýšlíte ty vaše pseudo vtipné vychytávky. Mor na vás :-)

Katakomby (2007) odpad!

Kdybych byl kočka, tak při sledování tohoto filmu bych ztratil 4 životy tím, že bych se pokusil spáchat sebevraždu mlácením hlavy o stěnu, o další 2 životy bych prišel, kdybych spáchal atentát na režiséra, a poslední bych odevzdal ďáblu, jen abych už v budoucnu neviděl ani kousek tohoto "filmu".

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Čas je velmi zajímavý. Normálně ubíhá z minulosti do budoucnosti. U Benjamina je však něco špatne a čas má svůj zvláštní smysl pro ironii. Stařeček, který mládne. Dokonale promyšlený příběh, který dokáže jak pobavit tak i dojmout. Abych dokázal pravdivost svého tvrzení. Kamarádka, která se mnou na tom byla, nikdy předtím v kině nebrečela. Tak na Buttonovi brečela jak malá holka, které někdo vezme panenku barbie ve svatebních šatech. Bylo to fakt roztomilé. Už jen za tohle musím dát na maximálních 5 hvězdiček.

Jeden den v New Yorku (2004)

Nepochopím proč se Američani snaží točit od pohledu propadáky. Podívám se na scénář a vím, že jenom fundovaný režisér by z toho dokázal udělat průměrný film. Ten však drží ruce pryč a tak to šoupnou režisérovi, který umí jenom podřadné seriály. A do toho jednovaječné sestry, které si chtějí přilepšit a tak se odhodlají a řeknou si, no co víc trapné už to být nemůže. Jediný, kdo mě trošku potěšil je Eugene Levy, který hraje jak je jeho zvykem.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Nejdražší francouzský film všech dob, nejlepší francouzští herci, skvělý režisér, kvalitní scénář uveden téměř k dokonalosti a dobře zahrané vedlejší postavy. Musím vyzvednout herecký výkon havního hrdiny, který dokázal, že je výborný herec. I když je pravda, že v tomto díle ukazuje hlavně svou surovou a chladnou tvář. Epilog doplňuje genialitu a charisma, které v jedničce postrádám, do celkového obrazu novodobého Robina Hooda, oblíbence lidu a veřejného nepřítele státu.

Quantum of Solace (2008)

S velkou lítostí musím říct, že tento snímek mě velmi zklamal. Scény byly moc trhané a trikové efekty velmi průměrné. Mně teda velké exploze bez pointy do extáze neuvrhnou. Tohle už není bondovka s charismatickým hrdinou, který srší vtipem a inteligencí. Forsterovo Quantum jde přes mrtvoly moc okatě, pomsta je zde pouze prostředkem k větším explozím, kdy si děti nadělají do kalhot. Já čekám od Bonda vytříbenost, která se zde nekoná.