Šimon a Matouš (1975)

Sice oba protagonisté těží s podoby slavnějších kolegů, ale jak už někteří přede mnou napsali, tak jsou to filmy u kterých se nemusí přemýšlet a člověk se směje od začátku do konce a na to jak jsou ty filmy staré, tak se jim smějí i naše děti a to je co říct.

Na samotě u lesa (1976)

Skvělá komedie ze které mezi lidmi funguje abnormálně mnoho hlášek. Od hlášky pana Kemra: Chčije a chčije...až po slogan: to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou. Takové filmy by se měli natáčet i v dnešní době. Ale bohužel, už se asi nerodí autoři ani režiséři, kteří by to dovedli.

Wasabi (2001)

Všichni kteří mají rádi filmy s Jeanem Renem, tak ať si nenechají tuto komedii ujít. Jean reno v moc komediích nehrává, o to více je tato komedie prošpikovaná humorem a také skvělým dabingem. Jeho činy které celý film provází Renova kamenná tvář vás dožene k smíchu i kdyby jste nechtěli. Vřele doporučuji tuto skvělou komedii.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Všichni, kdo mají rádi válečné filmy nebo filmy s Tomem Hanksem, tak si určitě přijdou na své. Skvělé, i když někdy přehnané efekty (i když ve válce to asi vypadalo stejně). Závěrem: pokud vám toto nevadí tak všem doporučuji.

Shrek Třetí (2007)

Když jsem si přečetl předchozí názory na tento film, tak každému se pokračování prvního dílu určitě líbit nemusí. vím jen to, že když jej nedávno dávali v televizi, tak naše děti se u něj smáli až se za břicha popadali. Myslím, že všechny díly jsou kvalitativně totožné. Každý má něco do sebe. Kdo chce ať se na něj koukne víckrát a komu se nelíbí, tak ten se na něj podruhé nepodívá. Mě osobně se líbí většina nově natočených kreslených nebo počítačově animovaných filmů.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Krásný film. Jen škoda, že každým dílem tato pohádkovost prvního dílu mizí a filmy se stávají spíše mládeži nepřístupné. Ale já mohu pouze za sebe říct, že všechny díly jsou skvěle natočeny, i když s drobnými změnami, které si tam režiséři dali nebo ubraly. Mě osobně se filmy s Harrym Potterem velice líbí. Takové filmy s takovou tématikou zbožňuji, a kdo má také rád tuto tématiku, tak těm všechny díly doporučuji. u nás doma se celá rodina na tuto sérii koukáme cirka každý měsíc a pořád dokola. Pořád tam najdeme něco nového, čeho jsme si předtím nevšimli. Ať už hledáme chyby ve filmu, nebo se koukáme na chybu, kterou našel někdo jiný.

Den poté (2004)

Mezi mé oblíbené žánry patří také katastrofické filmy. Je pravda že se jich oproti ostatním žánrům, moc nenatáčí. Je to asi tím, že tyto filmy jsou velice finančně nákladné, udělat katastrofu tak, aby to bylo aspoň trošku reálné a aby si člověk nemyslel, že to dělal někdo na počítači v první třídě základní školy. Pokud máte filmy s takovou tématikou rádi, tak doporučuji tento film zhlédnout, jelikož téma umrznutí, se myslím v moc filmech neobjevuje. Tím myslím katastrofických, ne že by se ve filmech sem tam neumrzlo :o)

Cesta do pravěku (1955)

Jako každý malý kluk jsem hltal jakýkoliv obrázek s nějakou pravěkou nestvůrou. A když byl čas, tak jsem se strašně těšil na návštěvu muzea Anthropos v Brně. Když dávali tento film v televizi, tak jsem u něj seděl jako přivařenej. Dnes ale při filmech jako třeba Jurský park, je tento film jen pohádkou, která pomalu nikoho nebaví. Když můj syn viděl prvně Jurský park a pak viděl část tohoto filmu, znechuceně odešel. Hold doba šla dopředu a efekty, které byli na tehndejší dobu nevídané, dnes nahrazuje počítač. Pro mě ale zůstane tento film nádherný, protože jsem na něm vyrůstal.

36. komnata Shaolinu (1978)

Jde o klasiku filmů se zaměřením na kung-fu. Myslím že zde není právě nic přehnaného jak v některých filmech vidíme, že ninjové a jiní bojovníci létají na vzdálenost i několika desítek metrů. Toto je opravdu filmová klasika a kdo má rád filmy s kung-fu, tak mu tento film vřele doporučuji.

Sexmise (1983)

Když si představíte jak starý je už tento film, tak do kin šel ještě v době hluboké totality. A to se všichni divily, že to vůbec pustily, když je tam tolik erotických scén. Já jsem jako dospívající kluk na něm byl v kině asi 30x. Také stál lístek asi 5 Kč,-, tak to šlo. Pokud si film na DVD pustíte v polštině a budete číst jen titulky, tak se vám humor z tohoto filmu uplně vytratí. Hold náš dabing je extra kvalita. Pokud se chcete pobavit u filmu, který rozhodně nestál moc peněz, tak to všem doporučuji.