Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Komedie
  • Thriller

Oblíbené filmy (10)

Tajemství slov

Tajemství slov (2005)

Jsou filmy, kde se nemluví a výjevy beze slov řeknou vše potřebné obrazem.Tak jsem viděl mnoho válečných scén natočených náhodnými pozorovateli i renomovanými válečnými zpravodaji. Zcela jiné jsou filmy konverzační, kde nelze zmeškat jediné slůvko, aby se nepřeslechla pointa či důležité sdělení, potřebné k pochopení celého díla. Válečná zvěrstva zachycená kamerou beze zvuku jsou otřesná. To, co nám však sdělí Hanna během pár minut, kdy konečně promluví se svým pacientem, je doslova šokující. Celý film čekáme na její tajemství a když nám jeho část konečně prozradí a minimalistickým způsobem i ukáže, nejsme s to pochopit, jak je to možné, jak se to mohlo stát, jak se mohli lidé na konci dvacátého století k sobě chovat hůř než zvířata. Tento film nelze pustit z hlavy a ještě dlouho se Vám o něm bude zdát.

Krajina stínů

Krajina stínů (1993)

Tento film jsem viděl potřetí během deseti let a ač jsem tvrdý a starý chlap, musel jsem ho sledovat v soukromí, protože jsem bulel jako malý kluk. Dostat slzy z mých očí není tak snadné, proto si myslím, že toto umělecké dílo musí být a je vysoce kvalitní, když se mu to třikrát podařilo. Nejen A.Hopkins, ale i Debra zahráli fantasticky a je radost se na ně dívat. Naposled jsme buleli celé kino při Madisonských mostech a nikdo se nestyděl. U Krajiny stínů si zabulím zas za pár let, konečně jsem film nahrál ze Cinemaxu. V kinech ho totiž čekat nemohu.

Všichni dobří rodáci

Všichni dobří rodáci (1968)

Poetika, poezie, krása jazyka, to vše zasazeno do výpovědi jedné generace lidiček na moravské vesnici. Dramatické příběhy jednotlivých postav dokreslují charaktery lidí, kteří se jen těžko smiřují s nesmysly nastupujících řádů a se změnami tyto zlořády doprovázejícími. Mistrný vypravěč nemění tempo vyprávění a nechá naše nejlepší herce tvořit s radostí jim vlastní. Menšík, Matuška, Brodský a další si zahráli s chutí a na výsledku je to vidět. Smutná krása, až bolest se mísí s vůlí žít a radovat se, ať je jak je.

Árie

Árie (1987)

Ještě mi běhá mráz po zádech z té poslední árie, kde John Hurt otevíral pusu, ze které mu zpíval Enrico Caruso. Nádhera a mrazení, sehnal jsem to na DVD v USA za 64 US Dollars, clo za 223 Kč, ale ta krása za to stojí. Kvalita, remastered Dolby Digital 5.1, nahé Bridget Fonda, Elizabeth Hurley i jiné plus ta hudba, ta nádherná hudba, která tu přetrvá až my tu nebudem. Mladičká Tilda Swinton, nedostala náhodou loni Oscara? Tady jí moc nebude a už září stejně jako umění všech zúčastněných - co se udělá z radosti a krásy, to přetrvá věky.

Caveman

Caveman (1981)

Nádhera ! Komedie, která pobaví, aniž by se v ní vtipně mluvilo nebo hláškovalo. Přitom vidíme, že postavy si rozumějí a nesměle připravují i jakýsi jazyk porozumění. Dobré je dobré, špatné špatným zůstává a laskavý a vtipný pohled na zápletky hlavních hrdinů jakákoliv slova vysvětlení nepotřebuje. Tolik vtipných scén a kameňáků v podání skvělého Ringa a dalších dobře se bavících herců i neherců se natěsnalo do této nadčasové komedie, že i některé slavnější a glorifikovanější filmové veselohry mohou než závidět.

Válka policajtů

Válka policajtů (1979)

Se smutkem i zamyšlením čtu komentáře uživatelů typu "neoslovilo mně to" apod. Je zajímavé, že o filmech, které mně neoslovují, komentáře nepíšu. Ať jsem již napsal několik komentářů , žádný negativní. Tento skvost v podání vynikajících herců své doby neoslovuje, stačí ho sledovat a vžít se do děje. Francouzská realita konce minulého století, civilně ztvárněná a velmi dramatická. Jako divák bych rád sledoval ty příběhy dál a poznal, jak hlavní postavy tohoto dramatu dopadnou. To by moje pozitivní myšlení u některých současných kasovních trháků nenapadlo.

Konzultant

Konzultant (2013)

Přesně, jak píše Mykie, ti, co mají dostatečnou představivost a nepotřebují bez přemýšlení všechno jen vidět, jako např. v komiksu, si tento parádní kousek užijí. Daleko větší je hrůza s vyřčeného a v představě spatřeného než z prostého vizuálu. A nejdrsnější je nejdříve si hrůzu v mysli představit a pak si od mistra Scotta nechat předvést v reálu jeho představu (obojek). Tentokrát jeho verze překonala mou fantazii. Právě proto se mi vše ostatní, co jsem si musel domyslet, aniž bych to spatřil, hluboko zažralo pod kůži. Podobně krutý film Tajemství slov také jen prostým rozhovorem rozhýbá představivost. To, co si musíme představit, je nejstrašnější hrůza ze všech.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama