Maják (2019)

Takový příjemný rodinný film na nedělní odpoledne

Bitva u Midway (2019)

Opravdu si nejsem jistý, zda herci dostali dostatečně zaplaceno. Vypadá to totiž, že obdrželi jen základní taxu, pokrývající pouze to, že budou fyzicky přítomní na place, ale už jaksi nic navíc. Vrcholem všeho je Ed Skrein, který zřejmě (jak by řekli u Cimrmanů) "nemá talent". Jde o opravdu neuvěřitelnou přehlídku gumovosti a zcela nulových emocí, kdy i v epickém finále jsou vám všichni "hrdinové" tak nějak úplně u řitě (a Edu Skreinovi přejete smrt v kokpitu). Efekty občas taktéž skřípou jak japonská taktika, výsledkem čehož je dvouhodinová nuda, která vás vytrhne z letargie pouze sem tam nějakým tím pěkným lodním výbuchem. Nikdy bych nevěřil. že to řeknu, ale zlatý Pearl Harbor. Ten měl sice ústřední zápletku jak od Rosamund Pilcher, ale furt alespoň občas nějaké ty emoce předvedl.

Terminátor: Temný osud (2019)

Kouknout se na to dá, tedy už to je určitý kvalitativní posun od posledního filmu o chodícím kovošrotu. Nicméně dokud se tahle "pokračování" budou točit tímto stylem, asi není šance se z těch sraček, kam to spadlo, někdy vyhrabat. Tím stylem myslím přístup, kdy autoři prostě vezmou to co fungovalo v úspěšných předchůdcích, lehce ale jen lehce to namixují, přidají nějaké ty cool akční scény, a šup s tím do kin. Ani špetka dobré invence, když už tam nějaká je, je to spíš jen taková křeč, často postrádající logiku. To je prostě strašně málo.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Proč ten drak vypadá jako slepice? Začínám být rád, že jsem nikdy nečetl knihu, vypadá to na solidní prznitelství.

Ad Astra (2019)

Mrdka z vesmírného krtka. Asi nejsem zrovna cílová skupina těchto "hlubokomyslných" sci-fi. Interstellar jsem ještě jakž takž přežil, protože Nolan netočí špatné filmy. Další filosofické cool sci-fi Příchozí, už bylo dost silné utrpení. Bohužel Ad Astra je ještě o chlup větší výzvratek. Asi tak 110 minut se děsivě koušete nudou, a čekáte aspoň na tu super pointu, která prostě musí přijít. Bohužel nepřijde. Ve světle finální tupé a nijaké zápletky si zpětně uvědomíte, že polovina scén v tom filmu vlastně nedává z dějového hlediska smysl, a druhá polovina je zbytečná. Kdyby toto hlubokomyslné drama o složitém vztahu otec/syn a nějakých těch vnitřních démonech, bylo zasazené někam na texaský venkov, fungovalo by to asi stejně dobře/špatně. Akorát bych na to samozřejmě nešel do kina, doufajíc v kvalitní sci-fi zážitek. Sviňárna. A ne, opravdu nejsem totální vidlák, který onanuje nad Armageddonem a Transformers, protože tam vše vybuchuje, a člověku stačí na pochopení děje přesně jeden fungující neuron. Dobrý příklad skvělé řekněme komornější sci-fi, jsou třeba nedávní Passengers. Nebo i First Man byl mnohem zajímavější. Prostě to jde i bez vybuchujících planet a osmihlavých mimozemšťanů, ale chce to pořádnej scénář.

John Wick 3 (2019)

Bohužel potřetí to samé. Scénář čím dál tupější, akce občas nudná, bez nápadu, místy naštěstí furt skvělá (třeba úvodní boj s vrháním nožů). Co mi osobně už dost vadí, je naprostá tupost nepřátel. Jak trefně poznamenali v honest trailers už u prvního dílu, je to jako hrát Call of Duty na nejlehčí obtížnost. Vzhledem k tomu, že třetí díl je prakticky kontinuální akce, bije to do očí asi nejvíce. Závěrečná přestřelka v hotelu, kdy na scénu naběhne drsná zásahová jednotka, která se pomalu nechá vystřílet jedním funícím zoufalcem, už mi vyloženě lezla na nervy. Pak už totiž člověk ani necítí nějaké zvláštní sympatie k hlavní postavě, protože to vypadá, že za protivníky má jen tupé loutky, s hlavami plnými kečupu. Podle konce se dá nicméně očekávat čtvrtý díl, takže hurá na další headshoty.

Řbitov zviřátek (2019)

Přečtěte si knihu. S tímhle paskvilem nemá cenu vůbec ztrácet čas. Tak silné téma zazdít takovým způsobem, to by mělo být trestné.

Černobyl (2019) (seriál)

Po tom co mi totálně dokurvili Hru o Trůny, jsem si nutně na něčem potřeboval spravit chuť. A nemusel jsem hledat dlouho. Tenhle seriál je naprostej klenot. Seru vám na draky, ať žije atom.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tohle je výsledek velkého tažení modrého uhnilého šmouly, trvajícího 8. sérií? To mi teda fakt polibte prdel.