Děti noci (2008)

Velmi smutný film o nešťastných lidech všech věkových kategorií. Spolu s Karamazovými považuji Děti noci za nejlepší český film roku 2008. Hereckou sestavu si paní režisérka vybrala vskutku pestrou, Martha Issová a "její rodina", Jiří Mádl, ansámbl Dejvického divadla, Jan Dolanský a Kristýna Nováková. Ti všichni představuji prosté Čechy, nacházející se spíše na chvostu matičky Prahy, z nichž někteří se snaží bojovat o lepší zítřky, zatímco druzí rezignují a nechají se životem jen vláčet. Děj není nijak výbušný a dechberoucí, ale já jsem nic podobného ani neočekávál a právě náhled do životů těchto postaviček mě chytil za srdce. Jsem si však jistý, že Děti noci to nebudou mít lehké, protože jsou hodně "jiným" filmem. Issová s Mádlem si ocenění zasloužili, oba dva hrají naprosto úžasně.

Závan smrti (2007)

Dokud jsem tento film neshlédl, vážně bych pochyboval o tom, že mě může devadesát minut udržovat v napětí horor odehrávající se v autě za hluboké tmy a v podstatě jen se dvěma hrdiny. Jsem spokojený, rozhodně tento horor řadím mezi ty lepší.

Hotel Chevalier (2007)

Krásná Natalie Portman, krásná písnička, krásný hotelový pokoj. Dohromady tedy adekvátní tři hvězdičky.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Tonyho Scotta považuji za jednoho z nejlepších akčních režisérů, jeho klipovitý styl mi nesmírně vyhovuje, avšak tohle dílko mě zklamalo svým dějem. Jinak funguje vše na výtečnou, kdo jiný by měl zahrát potrhlého ďábla, než Gary Oldman, kdo jiný by měl hrát jeho pravou ruku, než Danny Trejo a kdo jiný by se měl na konci objevit a vyvolat záchvat smíchu, než Marylin Manson....

The Hire: Hostage (2002)

Akční mág John Woo mě opět přesvědčil, ze točit umí. Děj mi však připadal lehce kostrbatý, přesto vyšší hodnocení si zaslouží.

The Hire: Ticker (2002)

Z celé série krátkých snímků Hire pro mě nejakčnější, nejlepší, nejpřekvapivější a nejlépe obsazený. Clivu Owenovi role v minifilmech a reklamách zkrátka sednou!

Zkurvených 14 (2004)

Připadlo mi to jako docela dobrý film s velmi pěknou hudbou. Samozřejmě, že mě nudily scény plné bezuzdných pitek náctiletých anebo jejich zabíjení volného času videohrami. Naopak mě zaujaly právě zdánlivě nudné scény, kde se nemluví, anebo mluví až příliš.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Je to už nějaký ten pátek, kdy jsem tuhle komedii viděl a pamatuji si, že jsem se u ní dobře bavil, ani výborně, ani vůbec, zkrátka takový střed a průměr. Rob Schneider je absolutně šílený, ale to mi nevadí, šílencům já fandím.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Smál jsem se od začátku téměř do konce, komedie s Ashtonem Kutcherem mám moc rád a tahle na sto procent splnila má očekávání. Výborně jsem se bavil a to je hlavní úkol komedie, rozesmát a pobavit. Cameron Diaz už sice není Mary, ale pořád se na komedie tohohle typu hodí. A věta "Budu dělat nic a budu šťastný, než abych dělal něco, co mě nebaví" se mi velmi zamlouvá. VEGAS, VEGAS, VEGAS!!!

Nepohřbený muž (2004)

Nikdy dříve jsem o tomhle filmu neslyšel, dostal jsem se na něj náhodou v Paříži. V jednom malém kině na Montmartru pořádali víkend v duchu maďarské revoluce, protože zrovna tehdy se v Maďarsku slavilo padesátileté výročí této významné události. Přiznám se, že jsem historii Maďarska v dvacátém století nikdy nevěnoval pražádnou pozornost, avšak tenhle film mě strhnul, dojal a poučil a díky němu už nezapomenu jména jako Imre Nagy a János Kadár.