Tři ženy za letního večera (2005) (seriál)

Tyhle francouzské miniseriály, které představují mix napětí, lásky, romance, záhad, šokujících tajemství a samozřejmě nějakou tu vraždu, se mi hodně líbí. Ovšem, přivírám oči nad klišé a stokrát ohranými zápletkami, ale jako celek mě Tři ženy za letního večera po čtyři letní večery bavily, i když ten poslední díl byl hodně nepovedený.

Prima sezona (1994) (seriál)

Vynikající přepis Škvoreckého díla. Jeho alter ego Danny Smiřický a jeho milostné peripetie mě náramně bavili během šesti večerů. Ve srovnání s Tankovým praporem vychází Prima sezóna jednoznačně lépe.

Sjezd abiturientů (1999) (TV film)

Výborně natočené televizní drama, postupně odkrývající temnou stránku minulosti jednoho muže. Rozhodně nelituji, že jsem část jednoho z vánočních odpolední věnoval tomuto počinu. Jiří Lábus je pro mě symbolem komika, zde však rozehrává mnohem vážnější part a jde mu to bravurně.

Indiánské léto (1995)

Kdyby tam nehrála moje nejoblíbenější herečka Klára Issová, tak se na to ani nedodívám. Absolutní pitomost a kravina. Dvě hvězdičky za scénu s jablky. Ještě, že Saša Gedeon natočil Návrat idiota.

Novo (2002)

Nepřesvědčivé, rozvláčné, mimo mísu.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Jsem velký fanda "sandlerovek", komedií, které jsou někdy až příliš ztřeštěné, ale mají mnohdy i vážnější podtext. Tahle komedie se snad ani mezi typické sandlerovky zařadit nedá, protože je tu silně zastoupen romantický prvek s návazností na téma rodina, manželství, vztahy mezi lidmi. Rozhodně jsem se nenasmál tolik jako u Kursu sebeovládání, přesto jsem spokojen. Paz Vega je pořád stejně okouzlující jako v Sex a Lucía.

Okamžik zlomu (2007)

Nemohu si pomoci, první dvě třetiny byly důmyslné, ale na poslední došel scénaristovi dech a jako by nevěděl, jak dál.

Opuštěná (2002)

Velmi zvláštní film s ještě zvláštnějším koncem. Nemohu říct, že bych se nudil, nepostrádalo to napětí.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Nejúžasnější převedení knihy na televizní obrazovku. To, co se podařilo Karlu Smyczkovi, je až neskutečné, nebývale vydařené a okouzlující. Pro mě představuje Bylo nás pět nesmrtelný seriál, který mohu zhlédnout desetkrát, dvacetkrát a stále bude mé srdce plesat radostí. Karel Smyczek si zaslouží nesmírný obdiv.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

V půlce filmu jsem si řekl, na co jsem to do prdele chodil, a pak jsem si uvědomil, že jsem přece na Tarantinovi a musím si zachovat nadhled, tak pak už jsem se bavil, zvláště posledních dvacet minut.