Sanitka (1984) (seriál)

Všichni velcí mudrlanti a odpůrci "socialistického" seriálu Sanitka, ať se jdou vycpat. Pro mě je to jeden z nejlepších českých seriálů z mnoha důvodů - někdo se zkrátka zajímal o nevděčnou roli těchto doktorů a saniťáků, zbožňuju vynikající výkony Hanzlíka, Vinkláře, Bartošky, Řehoře, Kostky, díl s leteckým neštěstím, sháněním kaštanů a Bartoškovým skonem jsou majstrštyky. A ústřední písnička v sobě zahrnuje tolik bolesti, smutku a melancholie, že s každou citlivou osobou musí zakývat.

Kontra (2003)

S kterýmkoli studentem v Paříži přišla řeč na současný francouzský film, tak pěl chválu na Cédrica Klapische. Když se mi do rukou dostalo dvd Ni pour, ni contre, byl jsem velmi zvědavý na obdivovaného filmaře. Výsledek ve mně však žádný velký dojem nezanechal a myslím si, že brzy zapomenu, o čem to bylo. Asi bych se měl podívat na Erasmy :-)

Pravidla vášně (2002)

Vynikající film, zajímavým způsobem natočený, "Dawson" v roli drsňáka je k popukání, ale hlavně to válí Shannyn Sossamon, její postava čtoucí před každým rande knihu o pohlavních chorobách je zase k sežrání. Poté, co jsem film viděl v kině, koupil jsem si knihu od Ealise, ale nějak jsem se nedostal přes čtyřicet stran, asi proto, že mi připadl ten film úplná kopie, takže by šlo o totožný zážitek. Snad se k ní ještě někdy vrátím. Jen by mě zajímalo, jestli to tak opravdu na amerických univerzitách chodí, že výuky se vlastně nezúčastňují nejen studenti, ale i vyučující a zápočty jsou poté vykonávány na party v alternativní formě :-)

40 dnů a 40 nocí (2002)

Výborná oddechovka plná gagů a vtípků převážně na jedno téma. Josh Hartnett je přesvědčivý v roli člověka, který si na sebe uplete takový bič, jeho reakce a chování jsou věrohodné, každý z nás by asi šílel, kdyby musel tolik dnů trpět nouzí :-) A scéna s plátky růže není k zahození :-)

Eurotrip (2004)

Vynikající komedie, u které jsem se válel smíchy. Jen to trochu přehnali s utahováním si z jednotlivých evropských národů. Zvláště Slováky teda ponížili a zesměšnili dost ukrutně. Nejlepší jsou Vinnie Jones a jeho partička fotbalových fandů a Matt Damon a jeho Scotty doesn´t know.

Město duchů (2002)

Celou dobu jsem se marně ptal sám sebe, na jaký film se vlastně dívám. Žánrově to snad ani nešlo zařadit. Přesto musím přiznat, že jsem se nenudil a byl docela napjatý. Film, který rozhodně neurazí. Matt Dillon mě jako režisér nezklamal.

Identita (2003)

Jsem velkým příznivcem a fanouškem Agathy Christie a její možná nejslavnější detektivku Deset malých černoušků jsem si oblíbil natolik, že vraha si pamatuji dodnes. A stejně jako závěrem knihy, byl jsem šokován koncem tohoto filmu. Jamesi Mangoldovi se povedlo mistrně vybudovat napětí, namíchat vražedný koktejl a proložit děj mnoha zvraty vrcholícími právě finálním odhalením. Filmy, kde hraje sympaťák John Cusack, mě většinou nezklamou, není tomu ani tentokrát.

Divoká posedlost (2004)

Když jsem tenhle film viděl před pár lety na HBO, netušil jsem, že se dívám na budoucí seriálové hvězdy Lincolna Burrowse a Nikki/Jessicu :-)

Věk nevinnosti (1993)

Z osobních důvodů nemohu hodnotit více než pět. I když pro mě Věk nevinnosti není už tak aktuální jako před jistou dobou, obecně však platí trvale. Scorsese natočil nadčasové dílo opírající se o vynikající výkony hlavních představitelů. Daniel Day-Lewis sám o sobě poskytuje záruku kvalitního snímku, Winona Ryder je ve své roli naprosto dokonalá a Michelle Pfeiffer uzavírá tento bolestný trojúhelník emotivním výkonem.