• Romantický

Jing xin po (2016)

Námět potenciál rozhodně měl i obsazení je slušný, hlavní dvojku mám ráda a tady byli opět skvělí, ale ve výsledku mě to moc nezaujalo. Nelíbila se mi hlavně forma zpracování, která brzdila spád filmu. Pěkné a zajímavé momenty bohužel střídaly úseky, kde to zas až tolik nefungovalo, ale ten průměr to pro mě alespoň je.

Moosoodan (2016)

Béčko z džungle, který mi připomnělo Predátora. Podle reportáže to vypadalo zajímavěji, ale po zkouknutí nic moc, potenciál nevyužit. Sice jsem byla zvědavá, jak to dopadne a kdo/co za vším stojí, ale jinak napětí nebo tajemno u mě nefungovaly. Navíc pointu proflákli brzo, takže pak už jsem jen čekala, jak ho zabijou a kdo přežije (což se mi teda povedlo odtipnout celkem přesně).

Nelítostná (2017)

Korejská Nikita, kde tečou a stříkají litry krve jako v Kill Billovi. Různorodé akce je tam dost, ale pokud jde o formu zpracování, čekala jsem víc. Některé scény mi tam přišly jako pěst na oko a asi největší problém jsem měla s kamerou při rvačkách - byla strašně roztřesená a snímala z tak divných úhlů, že občas nebylo skoro nic vidět. Jinak se mi příběh mstící se matky, která nejdřív pracuje jako nájemná vražedkyně a pak vládní agentka, líbil. Po dlouhé době jsem zas v něčem viděla svého oblíbence Shin Ha-kyuna, měl opět charisma na rozdávání a jako záporák válel, ale ani ten to u mě nevytáhnul výš než na lepší průměr - 3,5*. Přeloženo.

Cheongnyeongyeongchal (2017)

U téhle komedie jsem se fakt dobře pobavila. V druhé půlce se sice film přehoupne do vážnější roviny a nastupuje víc akce, ale v té první jsem se několikrát smála i nahlas. Kang Ha-neul a Park Seo-joon jsou jako kadeti s protikladnými charaktery suprový a skvěle se doplňují, obzvlášť Ha-neul perlil se svým lehce "výstředním" chováním, nadáváním, gesty a ksichtíky. Dost mě bavila i Park Ha-sun v menší roličce drsňácký policistky Medúzy. Zjistila jsem, že jsem s ní už pár filmů/seriálů viděla, ale určo si ji budu pamatovat až z tohohle filmu. Plus má u mě i pěkná hudba. Tenhle filmík rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem zatím letos z Korey viděla, a zas se na něj ráda podívám. Přeloženo.

Singgeul raideo (2017)

Nenápadný filmík, který mě dokázal překvapit. Celou dobu při sledování jsem se nemohla rozhodnout, jestli 2 nebo 3*. Exteriéry byly moc pěkný, takže se na to pěkně dívalo, ale když se chvílemi nic moc nedělo, přišlo mi to celkem ucajdaný. Navíc jsem nechápala, proč se hlavní hrdina chová, jak se chová, a celkem mě svou pasivitou štval. Na konci ale přišel zvrat, kterým se vše vysvětlilo, a vše zapadlo pěkně do sebe. Za to jsem se nakonec přiklonila ke 3*. Lee Byung-huna mám radši ve výraznějších rolích, ale ani tady nebyl špatný. Jen už bych ho chtěla vidět v něčem, kde mě zas fakt zaujme. Tak snad příště...

Jaesim (2017)

Silný příběh podle skutečnosti, na který se mi vzhledem k tématu nekoukalo místy moc dobře. Určitě ale stojí za zkouknutí. Zajímavý pohled na to, jak taky může vypadat práce policie a prokuratury, když jsou líní vyšetřovat, bojí se, že by to mohlo celé prasknout, a snaží se po sobě zamést důkazy. Obyčejní lidé jsou téměř bezmocní a jejich šance na spravedlnost jsou dost nízké. Když jsem viděla, kolik klacků naházeli hlavnímu hrdinovi pod nohy, nebyla jsem si jistá, jak to vůbec dopadne. Z herců mě nejvíc zaujal právě Kang Ha-neul, který roli falešně obviněného kluka zahrál fakt skvěle. Líbil se mi taky vývoj postavy jeho právníka Lee Joon-younga, který si postupem času uvědomí, co je v životě důležité a za co se má bojovat. Přeloženo.

Cizinka - Na ty, co jsme ztratili (2017) (epizoda)

Po slabší druhé sérii, jejíž hlavní dějová linka mě už do počátku moc nebavila a koukala jsem jen ze setrvačnosti, Cizinka znovu nabrala tempo a příběh se začal ubírat směrem, který mě baví, a přistihla jsem se, že se těším a netrpělivě čekám na další díl, jako to bylo u první řady. Doufám, že si svou kvalitu udrží až do konce série.

Bylo, nebylo - Hyperion Heights (2017) (epizoda)

Hmm, tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Ze zvědavosti tomu dám ještě šanci a uvidím, jak se bude příběh odvíjet dál, ale jinak byl první díl celkem bída. Už 6. série vařila místy z vody a tohle je ještě horší. Nový postavy mě nezaujaly a s výběrem Henryho dcery a jeho Popelky šlápli tvůrci pěkně vedle. Nelíbilo se mi ani místo, kde se příběh odehrává. Storybrooke měl svý kouzlo, to tady chybí.

Odplata (2006)

Zajímavý námět, duchařiny mám ráda a na to, že to bylo Japonsko, mě to i celkem bavilo. Co mi ale vadilo, bylo chování postav. Všechny jednaly ve stylu - mouchy snězte si mě. Možná že to bylo českým dabingem, ale jako by byly všechny nijaké, bez výrazu. Taky některé scény s duchy byly na můj vkus decánko přestřelené. Celý film jsem váhala mezi 2 a 3*, ale za ten zmatený konec se nakonec přikláním ke 2*. Přišlo mi to nedotažené, nevysvětlené, nebo jsem to možná nepochopila. Podruhý koukat mě ovšem neláká, jednou stačilo.

Extraordinary Mission (2017)

Další film o obchodu s drogami a policistovi v utajení, který se snaží zničit drogový kartel. Tohle téma mi někdy sedne, někdy ne. V tomhle případě je to asi průměr - není to špatný, ale zas mě to extra ničím nezaujalo. Začátek byl celkem vlažný, kdy jsem si říkala, že tohle už jsem viděla snad 100x. Když se to ale po pár minutách začalo zamotávat, svitla mi naděje, že to přeci jen bude dobrý. A chvíli i bylo, jenže pak se to ubíralo směrem, který mě zas až tak moc nebavil. Naposledy jsem na podobné téma viděla Operaci Mekong a ta z toho vychází přeci jen o něco lépe. Nedá se tomu ale upřít slušná akce a pěkný exteriéry z džungle.

Časové pásmo bylo změněno