Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (100)

plakát

Hlasy (2020) 

Filmovému hororovému žánru se věnuji 30 let. Vím o něm úplně všechno. Sám chci do 5 let horor natočit. K tomuto snímku jen velmi krátce. Zajímavý film o čarodějnici, který bych ale točil víc podle skutečnosti než jako sci-fi tzn. natočit něco, co se může přihodit i mně. To je ten pravý strach z filmu. Duchařina by měla vycházet z toho, co víme o náboženství. Nějakou tu svoji lekačku si tam ale najde každý. Hodnoceni přesně mezi 3-4. Nakonec jen lepší 3 za ty snové představy, mouchu v uchu, což působí spíš parodicky. Jinak film doporučuji.

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (1974) 

Tak pro mě byl tento horor zklamáním. Jsem velký fanda Texaského masakru motorovou pilou 2003 a 2006. Považuji je za jedny z nejlepších slasher hororů. Co k tomuhle filmu no. To budování atmosféry v první třetině filmu super. Líbil se mi tam nápad vozíčkáře a hodně jsem se těšil, jaký tu bude mít dál smysl ho tam mít a jak tento fakt režisér využije. Využití= 0. Úplně zahozený potenciál. Vlastně do doby, než zaútočí Kožená tvář je to solidní a otázky typu: Nenajde si nás? Mě bavili. Budoval se strach a napětí. Potom bohužel přišlo mnoho chyb, které tu ani nebudu vypisovat, to je na delší povídání, ale zkušený režisér by si dokázal poradit. Zklamalo mě ztvárnění Kožené tváře. Ta postava má budit strach, respekt. Má to být místy až mýtická postava, kdy si jak kladné postavy ve filmu, tak samotný divák mají pokládat otázky, je to vůbec skutečné? Je to šok, ten masakr vůbec reálný? Zde působila Kožená tvář spíš vtipně a trapně. Vadil mi neustálý křik ženské postavy. Byl až otravný. Pana režiséra nenaučili na vysoké filmové škole, že ženský řev v takovém podání a frekvenci je spíše otravný, rušivý a nezajímavý? Konec filmu už nedokáže vyděsit. Ono po těch různých Domech tisíce mrtvol apod. tady ta rodinka u večeře působila spíše jako vzorná femily. Možná ten pokus toho dědka praštit hlavní hrdinku byl dobrý nápad. Možná. Z jakého důvodu v závěru filmu neodjedou s kamionem pryč a místo toho druhými dveřmi utíkají ven jsem nechápal. Je tam prostě hrozně moc chyb. Můžu o nich sepsat několik stránek A4. Pokud bude mít někdo zájem? Vadil mi také špatný výkon herců, dvě stejné zabití obětí je na takový počet mrtvých opravdu moc velký luxus (má to být vždy nové, zajímavé). Způsoby, jakým Kožená tvář ve filmu zneškodní hlavní hrdiny také nestojí za nic. Už na tu dobu to mělo být lepší. Už mě nebaví pořád bránit starší filmy, že to bylo natočení dřív, málo prostředků, málo zkušeností, je to revoluce, dřív nic takového nebylo viz, tento film, Lesní duch apod. nebo že je to jeden z prvních explitaition horrorů... To už nebudu brát jako argument. Tak to nemají točit. Dávám 3*. Do doby než zaútočí poprvé Kožená tvář je to nadprůměrné. Škoda. Režisér to nezvládnul.

plakát

Život (2017) 

Jako místní génius přes filmový žánr horor ohodnotím i tento snímek. Život je vhodným filmem na nedělení podvečer. Z gastronomického hlediska ideální jednohubka, respektive předkrm před pořádným hororem. Sportovec by řekl strečink před hlavním závodem a člověk provozující s*x to nazve předehrou před hlavním číslem. I takové horory jsou potřeba! Zastávají na trhu černou práci a pomáhají držet žánrovou laťku nahoře. Herci v naprostém v pořádku. Sympaťáci, kterým držíme palce. Hlavní padouch zajímavý. Filmu by prospělo kvalitnější budování atmosféry a strachu z neznáma. Určitě snímek doporučuji a hodnotím mezi 3 - 4*(asi stárnu a cvaknu tam horší 4*).

Poslední hodnocení (1 916)

Kyslík (2021)

05.06.2021

Ten dvanáctý (2017)

07.05.2021

Anything for Jackson (2020)

02.05.2021

Naprostí cizinci (2016)

16.03.2021

Příchozí (2016)

13.03.2021

13. komnata - 13. komnata Marka Kysely (2021) (epizoda) (S17E06)

07.03.2021

Zprávy ze světa (2020)

02.03.2021

Wrong Turn (2021)

odpad! 28.02.2021

Hlasy (2020)

27.11.2020

Reklama

Reklama

Reklama