Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Recenze (101)

plakát

Cobra Kai (2018) (seriál) 

S01 100%, S02 100%, S03 100%, S04 100%, S 05 100%. NO MERCY.

plakát

Hlasy (2020) 

Filmovému hororovému žánru se věnuji 30 let. Vím o něm úplně všechno. Sám chci do 5 let horor natočit. K tomuto snímku jen velmi krátce. Zajímavý film o čarodějnici, který bych ale točil víc podle skutečnosti než jako sci-fi tzn. natočit něco, co se může přihodit i mně. To je ten pravý strach z filmu. Duchařina by měla vycházet z toho, co víme o náboženství. Nějakou tu svoji lekačku si tam ale najde každý. Hodnoceni přesně mezi 3-4. Nakonec jen lepší 3 za ty snové představy, mouchu v uchu, což působí spíš parodicky. Jinak film doporučuji.

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (1974) 

Tak pro mě byl tento horor zklamáním. Jsem velký fanda Texaského masakru motorovou pilou 2003 a 2006. Považuji je za jedny z nejlepších slasher hororů. Co k tomuhle filmu no. To budování atmosféry v první třetině filmu super. Líbil se mi tam nápad vozíčkáře a hodně jsem se těšil, jaký tu bude mít dál smysl ho tam mít a jak tento fakt režisér využije. Využití= 0. Úplně zahozený potenciál. Vlastně do doby, než zaútočí Kožená tvář je to solidní a otázky typu: Nenajde si nás? Mě bavili. Budoval se strach a napětí. Potom bohužel přišlo mnoho chyb, které tu ani nebudu vypisovat, to je na delší povídání, ale zkušený režisér by si dokázal poradit. Zklamalo mě ztvárnění Kožené tváře. Ta postava má budit strach, respekt. Má to být místy až mýtická postava, kdy si jak kladné postavy ve filmu, tak samotný divák mají pokládat otázky, je to vůbec skutečné? Je to šok, ten masakr vůbec reálný? Zde působila Kožená tvář spíš vtipně a trapně. Vadil mi neustálý křik ženské postavy. Byl až otravný. Pana režiséra nenaučili na vysoké filmové škole, že ženský řev v takovém podání a frekvenci je spíše otravný, rušivý a nezajímavý? Konec filmu už nedokáže vyděsit. Ono po těch různých Domech tisíce mrtvol apod. tady ta rodinka u večeře působila spíše jako vzorná femily. Možná ten pokus toho dědka praštit hlavní hrdinku byl dobrý nápad. Možná. Z jakého důvodu v závěru filmu neodjedou s kamionem pryč a místo toho druhými dveřmi utíkají ven jsem nechápal. Je tam prostě hrozně moc chyb. Můžu o nich sepsat několik stránek A4. Pokud bude mít někdo zájem? Vadil mi také špatný výkon herců, dvě stejné zabití obětí je na takový počet mrtvých opravdu moc velký luxus (má to být vždy nové, zajímavé). Způsoby, jakým Kožená tvář ve filmu zneškodní hlavní hrdiny také nestojí za nic. Už na tu dobu to mělo být lepší. Už mě nebaví pořád bránit starší filmy, že to bylo natočení dřív, málo prostředků, málo zkušeností, je to revoluce, dřív nic takového nebylo viz, tento film, Lesní duch apod. nebo že je to jeden z prvních explitaition horrorů... To už nebudu brát jako argument. Tak to nemají točit. Dávám 3*. Do doby než zaútočí poprvé Kožená tvář je to nadprůměrné. Škoda. Režisér to nezvládnul.

plakát

Život (2017) 

Jako místní génius přes filmový žánr horor ohodnotím i tento snímek. Život je vhodným filmem na nedělení podvečer. Z gastronomického hlediska ideální jednohubka, respektive předkrm před pořádným hororem. Sportovec by řekl strečink před hlavním závodem a člověk provozující s*x to nazve předehrou před hlavním číslem. I takové horory jsou potřeba! Zastávají na trhu černou práci a pomáhají držet žánrovou laťku nahoře. Herci v naprostém v pořádku. Sympaťáci, kterým držíme palce. Hlavní padouch zajímavý. Filmu by prospělo kvalitnější budování atmosféry a strachu z neznáma. Určitě snímek doporučuji a hodnotím mezi 3 - 4*(asi stárnu a cvaknu tam horší 4*).

plakát

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016) 

Jako místní expert a génius přes filmový žánr horor jsem byl nucen v rámci čtvrtletního inventáře zhlédnout i tento snímek. Prostředí pitevny báječné. Hlavní herecké duo sympatické a člověk jim do života přeje jen to nejlepší. První polovina filmu je slušně odvedená práce. Za to by si pan režisér zasloužil příplatek. Člověka děsí to neidentifikovatelné tajemno. Ta posvátná hrůza z neznáma. Chválím samotnou pitvu. Tomu říkám moderní způsob točení. Druhá polovina je výrazně slabší. Z příběhu se postupně dovídáme víc a s blížícím se závěrem naše tělo opouští napětí a na rukou mizí husí kůže. Film měl určitě potenciál stát se kultovním jako například Dům u hřbitova. Nicméně se tak nestalo a pan režisér by si měl uvědomit chyby, kterých se tu dopustil a do budoucna se poučit. Hodnotím mezi 3-4* (za ty detaily pitvy horší 4* ).

plakát

Anděl Páně 2 (2016) 

Na filmu jsem byl v kině s mojí krásnou přítelkyní (modelkou). Jako křesťan a bývalý ministrant v kostele ho nechám bez hodnocení. Nechápu tvůrce snímku za angažování neherců jako Bílá, Osvaldová, Horáček. To NE! Nejzajímavější postavou a nejlepším hereckým výkonem se může pyšnit pan Polívka.

plakát

Sedm statečných (2016) 

Western postrádající vše, co by měl správný Divoký západ umět. Bez atmosféry, strachu o hlavní hrdiny. Chybí kovboj s kolty proklatě nízko. Příběh ušitý horkou jehlou. Propaganda modernosti bez talentu. Absence scén, které by si divák chtěl znovu přehrát. Bez husí kůže a tom správném pocitu na brečení. Není možné v roce 2016 natočit westernový film, který bude ve všech směrech daleko horší než 30 let staré snímky. Raději si znovu pustím Mladé pušky nebo Krajinu střelců. Tohle je jen snobárna pro domnělé „všeználky“. Kapitulace umu.

plakát

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016) 

Gibsone, kamaráde, tohle se ti nepovedlo. Válečné drama z období druhé světové války umocněné inspirací skutečnou událostí. Co vám budu povídat. Těšil jsem se. V první polovině snímku se seznamuje s hlavním hrdinou. Hledáme k němu nějaký bližší citový vztah, marně. A stejné je to i s ostatními postavami ve filmu. Člověk si k nim nevytvoří žádné pouto, aby jim v té druhé válečné polovině mohl fandit. Bojové scény natočené způsobem, který jsem viděl již mockrát u mnohem starších snímků. Střeva ven? Komu to může ještě v roce 2016 připadat zajímavé? Prakticky žádná zapamatovatelná scéna, kterou bych si chtěl někdy znovu přehřát. Žádná husí kůže, žádný pocit na brečení se nekonal. I ta romantická část je silně nedotažena a nepochopena. Nesympatická Teresa Palmer. Hodně se mluví o síle poselství. Ano, námětu by slušel dokument. Film vhodný pro sobotní večer na HBO. Pro uživatelé, kteří film hodnotili vysoko. Přes FILM jste stejní znalci a odborníci jako legendární pan Lorenz, který cihlu do ruky nevezme, ale odborník je to na slovo vzatej. Film viděn v kině s mojí krásnou přítelkyní (modelkou). Vzhledem k vysokému hodnocení musím dát 2*.

plakát

Snížek, bílý kožíšek (2011) 

I když to nejbližší multikino máme přes 60 km, snažíme se ho s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) navštěvovat pravidelně. Nakoukáno tam toho máme opravdu hodně. Snížek, bílý kožíšek byl zatím jediným filmem ze kterého jsme během promítání odešli. To se opravdu nepovedlo. Nezajímavý příběh bez nápadu. Panu scénáristovi a režisérovi chybí potřebný um. Doporučuji na nedělní deštivé odpoledne. Za nápad bílé gorily symbolicky jedna hvězda.