Hospoda (1996) (seriál)

Přesto, že jako křesťan neschvaluji vysedávání po hospodách, považuji seriál za výborný. Kvalitu vidím v hereckém obsazení a inteligentním scénáři, u kterého si člověk při sledování odpočine a pobaví. Celá ta partička si dokonale sedla. Mojí nejoblíbenější postavou je Václav Novák. V roli pana domácího vynikající Václav Knop. K seriálu se i po letech stále vracím a pokaždé se skvěle bavím. Jonáš: „Dejte mi ještě jednu skotskou." Jarda: „Skotskou, ano!" Jonáš: „Poslechněte, je to opravdu skotská?" Jarda: „No jéje, pane domácí, ta úplně nejskotštější. Podívejte, ten chlap, co mi ji přivez, představte si, ten měl na sobě ještě sukni a ta rejha na pultě, to udělal dudama, jak se tady opíral."

Jessabelle (2014)

Jako expert na žánr horor jsem při své osobní filmové inventuře musel shlédnout i tento horor. Vůbec v ničem se neliší od desítek podobných nekvalitních filmů, které jsou v tomto žánru ročně točeny. Máme tady tradiční šablonu. Sympatická mladá žena, starý opuštěný dům, ve kterém straší a mládenec, který je do hlavní hrdinky zamilovaný. V televizi neurazí, ale do kina rozhodně snímek nepatří. Chválím dobrý, neokoukaný nápad umístit hlavní hrdinku na kolečkové křeslo a v této úrovní pro mě televizních hororů přijatelnou pointu.

Tombstone (1993)

Jako kluci jsme si snad každý hráli na pistolníky, kovboje a indiány. Tombstone je klasický film ze starého amerického západu. Stará, dobrá, westernová, filmařská škola. Na jedné straně máme partu hrdinů v čele se sympatickým Kurtem Russellem a s kvalitním výběrem herců do role jeho bratrů, na druhé již méně charismatické záporné postavy. Michael Biehn mi v roli bezcitného zabijáka nesedl. Prostředí typického, westernového městečka bylo ztvárněno velice dobře. Nechybí zde typické znaky pro tento žánr jako přestřelky, pěstní souboje, ohnivá voda, saloony a krásné ženy. Samotné přestřelky neoslní. Ta u O. K. Corralu je dnes považovaná za nejslavnější v historii amerického Divokého západu. Stejně jako ty ostatní by si zasloužila kvalitnější zpracování. Přes mnohé nedostatky věřím, že fanoušci tohoto žánru budou spokojeni. Musím hodnotit jako lepší 3*.

Brána temnoty (2015)

Horor pro celou rodinu. I tak se dá nazvat tento neoriginální, duchařský snímek bez atmosféry, strachu a všech těch nádherných věcí pro které tento žánr miluji. Natočení záchranné duchařské mise se pro svojí nezajímavost a předvídatelnost nepovedla. Přitom halloweenské prostředí je atraktivní. S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) slavíme naše české Dušičky. Rád bych Halloween zažil v zemi, pro kterou je svátek tradiční. Převlékl bych se za Freddyho a šel koledovat. . Tento rodinný ´´horor´´ hodnotím 1* - 2* (slabší 2*).

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi není třeba představovat. Legendárnější seriál neexistuje. Pořádná porce zábavy. Mrzí mě obrovský pokles kvality u nových sériích. Raději si stále dokola pouštím ty, které se točily srdcem. Epizoda Pistolníkova rodina je fantastická. Například: (Homer si zkouší zbraň a míří s ní na prodavače) - Prodavač: Jen opatrně, pane Kovboji! Homer: Nemusím bejt opatrnej, mám zbraň!

Temné údolí (2014)

Brrr, chvílemi mi byla při sledování zima. Cesta za pomstou natočená realisticky a syrově. Příběh jednoduchý, ale nenudí. Hlavní hrdina od pohledu sympaťák a v mnoha záběrech velice podobný slavnějšímu DiCapriovi. Ve filmu dobře funguje atmosféra zapadlé vesničky vysoko v horách. V Alpách jsem byl se svojí krásnou přítelkyní (modelkou) a vím, že jsou nádherné. Jsem rád, že po kvalitním westernu Spása vznikl v Evropě další dobrý snímek tohoto žánru. Hodnotím mezi 3-4*. Film doporučuji.

Sinister 2 (2015)

Po výborném prvním díle přichází zklamání. Příběh již není tak zajímavý a postrádá tu správnou atmosféru z jedničky. Hlavní postavy jsou sympatické, snaží se, ale málo kvalitní scénář nemá čím zaujmout (čestnou výjimku tvoří video s krokodýlem). Málo lekaček a žádný pocit strachu nebo vnitřního napětí. Jako hororový expert bych s menší úpravou film vydal jako pokračování Kukuřičných dětí a možná tím oživil celou sérii. Jako pokračování Sinister to nemá šanci na úspěch. Horší průměr.

Rohy (2013)

Jako zdejší hororový guru jsem čekal spojením AJA - Radcliffe solidnější snímek. Horns je svým námětem originální, ale těch hluchých míst je ve filmu mnoho. Rozhodně by prospěla úprava dialogů a vdechnutí trochu té hororové, příběhové duše. Někdy prostě to, co funguje na papíře, nemusí zafungovat ve filmu. Příběh kolísá na hranici několika žánrů a skutečně kvalitně není zvládnutý ani jeden z nich. Alexandre Aja má talent, ale neubráním se dojmu, že si nedokáže vybrat ten správný film. Čestnou výjimku tvoří snímky Noc s nabroušenou břitvou a Hory mají oči. Horns tedy zůstává průměrným filmem, který v televizi neurazí. 3*

Creed (2015)

Vážení, série o Rockym je pro mě ta nejpůsobivější, nejdůležitější filmová záležitost. Pro mě přímo posvátná. Když jsem se dozvěděl, že má vzniknout Creed, zbystřil jsem. Míchaly se ve mě emoce jako radost, znepokojení, vztek, štěstí. Uteklo to rychle a my jsme s mojí krásnou přítelkyní vyrazili na premiéru. Bageta s grilovaným kuřetem a chlazená coca cola tradičně nechyběly. Bylo mi jasné, že hodnotit mohu ODPADEM nebo PLNÝM počtem hvězd. Nečekal jsem nic a dostal vše. Dopadlo to velice dobře. Výběr herce pro roli Creeda výborný. Sympaťák!!! To bylo pro film strašně důležité. Jeho přítelkyně? Znamenitá. Žádná modelka, ale obyčejná holka. Rocky Balboa? Nejlepší. A bez něj by to nešlo. Ten pán má obrovské charisma a nikdy nemůže vzniknout úspěšné pokračování Creeda bez Rockyho. Líbily se mi odkazy na Rockyho jako vzpomínky na Adrianu (je krásné, jak miluje jen jednu ženu za celý svůj život jako já), Paulie, Mickey a s tím spojené návštěvy hřbitova, box clubu. Hudba byla dobře zvolená a místem i dobře známá, což ve mě dokázalo vyvolat krásné vzpomínky. Mrzí mě, že už tam nemohl být Paulie, postavy z dílů o Rockym a hlavně žádná zmínka o Tony "Duke" Evers. To byl člověk, který trénoval Creeda, později i Rockyho. Tam mělo o něm něco zaznít. Mrzí mě, že Rocky jako křesťan nevzal Creeda před zápasem rituálně do kostela. Ale to již hledám černé tečky na bílém papíru. Hodnotím plným počtem hvězd, film doporučuji a jsem šťastný muž. Stallone je výjimečný člověk.

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Výborný seriál ze sportovního prostředí. Pro mě zatím nejlepší role kterou jsem viděl od Svatopluka Skopala. Shlédnul jsem všech šest dílů během dvou dnů a prožíval s hlavním hrdinou jeho život. Bylo to krásné. Viděl jsem se v něm. Kdybych se mohl podruhé narodit, chtěl bych být sportovec. Jen mě mrzí ten závěr. Jednak to, že měl vyhrát to MS a nedávat tam scénu s oživováním a hlavně tam měl být návrat k té jeho manželce. Nedával bych do seriálu, že si brala toho Vašuta. Opravdu měl hlavní hrdina zůstat s původní partnerkou. To jediné mě zklamalo.