Captifs (2010)

Jako zdejší odborník na žánr horor mám rád i podobné typy hororů, u kterých si můžete říci a může se to stát i mně! Člověk potom u filmu přemýšlí, jak by se zachoval a podobnou situaci řešil. Námět zajímavý, hlavní postavy sympatické, ale vše je bez jakéhokoliv nápadu. Atmosféra nefunguje a tíživá minulost hlavní hrdinky je spíš na obtíž. Jediná kvalitně natočená scéna s vypořádáním se s padouchy, je útok na ženskou zápornou postavu. Snímek je průměrné dílo, které nepřináší do žánru vůbec nic nového ani zajímavého.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Zítra chodí Mikuláš a já si pustil již po několikáté i tento film. Chození Mikuláše, anděla a čerta mám rád. Jako dítě jsem čekal až se setmí, vyrazil do ulic a dráždil čerty, kteří mě pak naháněli. Okolím bouchala pyrotechnika. Tím byla kouzelná devadesátá léta. Tento snímek mi to připomíná. Přes jednoduchý příběh z něj cítím tu kouzelnou sílu adventu, sv. Mikuláše a minulosti. Jak to bylo dříve jiné a krásné. Velmi dobré herecké výkony, obzvlášť postava pana Abrháma byla zajímavá. Hudba výborná. Mně nezbývá než zvýšit o stupeň své hodnocení a zítra se těšit na Mikulajdu.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Dokument hodnotím převážně pro jeho zajímavé filmové záběry. Neokoukané, správně na sebe navazující a zvolené přesně ke komentáři. Jako člověku, který se obecně zajímá o historii mi žádné nové informace nepřináší. Jedná se o základ toho, jak se Hitler dostal k moci. Celkově je dokument kvalitně natočený. Mohu doporučit. Chválím český dabing.

Osoblažka (2015)

Tady máme prostě 16 letého kluka, který vezme do ruky kameru a tím spojí své dva oblíbené koníčky.Obdivuji každého, kdo o filmování jen nemluví, ale koná. V tomto případě to není jen nadchnutí pro danou věc. Vidím tam dobrou práci s kamerou, správně zvolený hudební motiv, který neruší, ale příjemně navozuje tu správnou atmosféru. O nedostatcích se tu rozepisovat nebudu, protože to není podstatné. Kluk je šikovný a zvládl to. Závěrem mohu jen říci, že je dobré mít na něco talent a budu držet palce při dalších projektech. Toto je jen začátek.

Mučedníci (2008)

To, že Francouzi umí natočit dobrý horor jako zdejší hororový guru vím. Tento patří mezi ty povedenější. Musím pochválit syrovost snímku. Většina scén je kvalitně, realisticky natočena. Žádná rozklepaná, uhýbající kamera před drsnějším záběrem. Maska zombie výborná. Velmi dobře natočená úvodní, brokovnicová scéna. Nad závěrem filmu jsem asi jako každý fanoušek žánru přemýšlel. Jsem křesťan. S tímto panem režisérem bych si dokázal u limonády pokecat o scénáři nad nějakým zajímavým hororem. Ten se toho nebojí.

Hidden (2015)

Tak jako místní expert na žánr horor jsem si povinně pustil i tento. Jsem zklamaný. První polovina filmu je výborná. Atmosféra se buduje, postavy mi byly sympatické a jako divák jsem čekal, jak režisér dobře rozehraný snímek vygraduje ve velké finále. To se ovšem nestalo. Tajemno se postupně vytrácí a divákovi je jasné, kdo ´´dýchači´´ vlastně jsou. Konečné akční finále ve stylu ZOMBIE mě zklamalo. Úplný závěr působí amatérským dojmem. Pokud bych příběh režíroval já, držel bych se tajemné atmosféry až do konce a nepřistoupil bych na ZOMBIE mord.

Hvozd (2015)

Jako jeden z největších fanoušků hororu jsem si tu milou povinnost musel splnit a podívat se i na tento snímek. Říkám, nezačalo to špatně. Zajímavý námět, dobrý výběr prostředí a i ta hlavní hrdinka mi byla sympatická. Postupujícím dějem film ztrácel na zajímavosti. Vytratilo se tajemno a dostavila se nuda. Masky některých příšer byly udělané kvalitně, ale taková ´´monstra´´ již do moderních hororů nepatří. Já to vidím, jako promarněný potenciál. Rodina si přistěhuje do hlubokých lesů, kde cosi číhá. Z hlavy dokážu vymyslet několik kvalitnějších možností, jakým směrem by se měl příběh vydat. V konečné fázi to hodnotím jako pohádkový horor, který by jistě zaujal jako epizoda v Krajních mezích či podobných seriálech. U mě, jako někoho, kdo má v tomto žánru nakoukáno to nemůže uspět. Hodnotím jako hodně slabé 2*.

Kosti a skalp (2015)

Jako expert na horory jsem zbystřil, když jsem narazil na žánr horor/western, protože i ty mám rád. Film začíná slibně. Na nic se nečeká a rovnou spadneme do ´´špinavého´´ westernového prostředí, tak jak to máme my fandové rádi. Poté jsem se nechal unášet zajímavým příběhem záchranné mise. Herecké výkony Kurta Russella a Patricka Wilsona výborné. Jejich postavy mi byly velice sympatické a snažil se i ´´stařík´´. Film působí realisticky. Napětí a hlavně zvědavost co přijde až hlavní hrdinové dorazí na místo činu je vysoká. Bohužel se opět nepovedlo závěrečné finále, které bylo odfláknuté a bez nápadu. Ihned z hlavy dokážu vymyslet několik lepších řešeních, jakým způsobem postupovat a film gradovat. Délka, výběr herců a námět dali solidní základy pro natočení kvalitního hororového westernu o kanibalech, který zde ale nebyl plně využit a pro mě to zůstává zklamáním. Slušela by tomu temnější, hororovější atmosféra s GRAND FINÁLEM. Škoda. Hodnotím horšími 4* a pro milovníky westernů doporučuji pro mě stejné překvapení minulého roku film SPÁSA.

Show Leoše Mareše (2015) (pořad) odpad!

Dal jsem pořadu šanci a podíval se. Je mi nesympatický jeho způsob života. Jeho tvorbu nesleduji, nevyhledávám a pokud na něj v televizi nebo rádiu narazím, přepínám.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

První a jediný díl který pro mě zůstává zajímavým. Uznávám ho, protože zde máme možnost opravdový talent vidět. Je krásné dívat se na člověka, který má pro něco nadání a um. Já jsem talentovaný přes režii v žánru horor (alespoň si to myslím) a sám bych jednou chtěl natočit kvalitní horor. Také zde nepřehrávala porota, jako v pozdějších řadách. Poslal jsem dokonce i premium sms soutěžící dvojici DEA MAN, která nakonec spravedlivě tento ročník vyhrála. Příjemnou zábavu!