Captain America: Občanská válka (2016)

opět dobře zpracovaný film od Marvelu. nikdy se mi snad nestalo, že bych se setkala z nějakým filmem u kterého jsem se nudila. pro tento díl to platí dvojnásob. tento díl nás ještě více napnu, více už to snad ani nejde. díky tomu to filmu jsem si také měla o čem povídat se svými spolužáky. no, a o vtipu a zápalu ani nemluvě. díky moc za tento díl, zase jsem byla napnutá až do konce.:D

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

po dlouhé době se tento film vrací do kin. v kině jsem na něj sice byla, ale musím uznat, že to byly trochu vyhozené peníze. je dobře natočen, to ano. jsou tam super efekty, ale děj nic moc. návrat královny se mi taky příliš nezamlouval. přesto má čtyři hvězdičky, hraje v něm můj nejoblíbenější herec. za to já nemohu :D

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

třetí díl. co říci...no. závěr příběhu, nejdelší díl a tak dále a tak dále. kladu i záporů by jsme mohli jistě hledat hodně, ale myslím si, že spíše těch kladu by jsem našli více. musím se přiznat, že tento díl, stejně jako ostatní jsem viděla snad milionkrát a vždy jsem se ke konci rozbrečela. možná že jsem citlivka, ale je to prostě tak. provedení je perfektní a scény a závěr příběhu také. já už prostě nemám slov.:D

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

druhý díl pána prstenů je také neuvěřitelný. bitva a konec příběhu jsou naprosto strhující. nikdy nepochopím, a o tom se fakt musím zmínit, jak někoho mohlo napadnout, když začíná bitva a oni čekají to nejhorší začne k tomu všemu ještě pršet. no to je prostě geniální, naprosto to do toho filmu zapadá. herci jako vždy odvádějí úžasnou práci a pomyslný rozpad společenstva ho podle mě jen posílil. prostě perfektní.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

já, už ani nevím, co mám psát. už se mi příčí, chválit každý film, co tu komentuji, ale stejně to musí udělat. takže, ...já fakt nevím. tento film je úžasný, viděla jsem ho tolikrát a pořád ho obdivuji. miluji každou scénu v něm a spoustu, tedy skoro všechny, znám na s paměť. když jsem se na něj dívala naposledy seděl vedle mě můj starší bratr. když film skončil řekl mi, že už se sennou nikdy nebude dívat na žádný film, který znám. prý jsem říkala slova a věty ještě dříve něž je postavy řekly. zajímavé je, že si to už ani neuvědomuji, dělám to automaticky. jsem prostě ráda, že znám na s paměť právě tento film.:) + mé první hodnocení tohoto filmu- myslím si, že člověk který neviděl tento film byl o něco okraden, nebo tak něco. mnozí říkají, že není natočen podle knihy atd. musím se přiznat, že knihu jsem nečetla celou, ale já si myslím, že natočit tento film nebylo vůbec snadné a, že můžeme být rádi, že se do toho Peter Jackson pustil. skládám mu za to poklonu, jsem také samozřejmě ráda, že natočil i ostatní díly.

Forrest Gump (1994)

myslím si, že o tomhle filmu nemůžu říct nic víc, než už víme. všichni víme, že tento film je fenomén a taky, že Tom Hanks navždy zůstane Forrestem. jeho výkon v tomto filmu je neuvěřitelný, stejně jako film. mám ho moc ráda a nedokážu si rok představit bez něj. vždycky se na něj ráda dívám. to asi každý. on to tak krásně vypráví s takovým zalícením. Co dodat?:)

Matrix Reloaded (2003)

myslím si, že dlouho očekávaný druhý díl, jednoho z nejlépe hodnocených filmu, rozdělil lidi na dva tábory. na ty, co věří, že film Matrix je jen jeden. a na ty, co věří, že bude další díl. první díl je první díl, skoro vždy bývá nejlepší, ale v tomhle případě musím udělat vy jímku a říct, že druhý díl se velice vydařil. romantické scény jsem se v každém případě hodily, uvolnily atmosféru atd. jedno ale musím vytknou, jen jedna scéna se mi nelíbila a to ta, jak se na Nia vrhne ta kupa agentů, v tu chvíli mi film připadal trochu moc. ale jinak úžasný:)

Matrix (1999)

Matrix, ach ano...i já jsem toužila aby se mi na obrazovce objevili ta zelená čísla, nezívající se stejně. přála jsem si aby to byla pravda, aby byla pravda to, co je ve filmu. na tento film si vždy vzpomenu když mám Dežaví, vždycky si řeknu, chyby v Matrixu. tento film je naprostým průkopníkem Sci-fi včetně jiných, jako pán prstenů a pod. taky bych chtěla zjistit, že nežiji ve skutečném světě a že jsem se vlastně vůbec nenarodila:)

Inkoustové srdce (2008)

knihy mám celkem ráda a tak musím přiznat, že jsem tento film uvítala. no po několika jeho shlédnutích jsem sice taky došla k závěru, že je trochu dětský a přitažený za vlasy. postavy na půl vyčtené z knih a nakonec stín, no až příliš dětské, ale jo tři hvězdičky, tak akorát.:)

Počátek (2010)

myslí si, že bych nespočítala na všech prstech, co mám kolikrát jsem tento film viděla. pořád ho ještě nechápu, stále mi něco uniká, ale já na to přijdu. výprava, scénář a celková promyšlenost je fakt úžasná. sny a konstrukce snu, architektura a vše kolem. sny ve snu příběh a celková zainteresovanost subjektu, velice promyšlená. tento film ještě dlouho bude jedním z mých nejoblíbenějších.:)