Notting Hill (1999)

No mohlo mať toto lepšie obsadenie ?? No mohlo ?? Neviem čo za tým je, no dvojica Roberts a Grant sú v tomto filme tak likable postavy, že to ani pravdepodobne nie je možné. Ale aby som zanôtil aj na vážnejšiu notu, Notting Hill sa oproti iným filmom odlišuje nenápadnou, no v podstate dôležitou vecou. Štandartný film ma podľa klasickej starogréckej koncepcie jednu krízu, no Notting Hill ich má vo svojej podstate až tri. Zdalo by sa, že kvôli tomuto atribútu je tento film pomerne dlhý a povedzme že neprehľadný, no aby som opäť použil anglickú frázu: „ It is the other way round !! " Dej nie je síce ničím zvláštny či prekvapivý, no jeho zrealizovanie a prejav samotných hercov bol natoľko skvostný, že som si nemohol ( a vlastne ani nechcel ) pomôcť a celé som to sledoval s nadšením a hlavne záujmom. Notting Hill som si mal v pláne pozrieť už dlhú dobu, no dostal som sa k tomu až teraz a som nesmierne rád, že ma tento film zastihol v takej dobrej nálade. On mi ju vlastne svojim prejavom sám navodil, čiže v tom vidím ďalšie plus. No a nesmiem zabudnúť ani na Jamesa Dreyfusa, ktorého mám veľmi rád. 90 %.

První člověk (2018)

Takto nejako by asi vyzeralo Kubrickovo pristátie. Nie, ale vážne, neskutočná kamera, veľmi dobrá hudba, Damien Chazelle a jeho pevná a chytrá ruka, no a herci. Pýtate sa, čo ešte treba ?? Všetko bolo precízne, len tá výprava, ktorá viedla k finálnemu aktu bola mierne dlhá a miestami menej záživná, no to je asi jediné, čo by som vypichol. Gosling na Oscara ?? Možno, otázkou však ostáva, či bude prinútený vstať od stola. 85 %.

Kominského metoda (2018) (seriál)

Naozaj veľmi príjemná prechádzka obdobím, ktorého sa každý bojí, no nie každý sa ho aj dočká. Ale nie, Michael Douglas a Alan Arkin to tu dávajú na parádu. Je to veľmi príjemné, prirodzené a hlavne nenútene vtipné. Občas sa tu objavia herci, ktorí vám naozaj vyčarujú úsmev na tvári a to je ďalší plus. Veľmi podarené.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Nepokladám sa síce za nejakého obrovského fanúšika tvorby J.K. Rowling, no každý opätovný návrat do tohto sveta mi svojim spôsobom stále vyčaruje úsmev na tvári. Áno je to vlastne dosť spomalené a taká nejaká výstavba pred veľkým finále, no vo svojej podstate mi to neprekážalo. Ani prvá časť nemala najrýchlejšie tempo a dokázala baviť. Nedivím sa však ani nižším hodnoteniam, ale vážne očakávam, že nás tretia časť naozaj odrovná.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

6 mini príbehov, povedzme že poviedok, ktoré medzi sebou nemajú ani špetku koherencie či konotácie. Jediné čo ich spája je dávka absurdity, ktorou oplývajú. Ono by to až tak nevadilo, kebyže sú samé o sebe zábavné, no väčšina z nich je zaujímavá asi len 5 minút z celkového času trvania danej story. Nevravím, že sa mi to nepáčilo. Keď dôjde na akciu, krivka zaujímavosti určite stúpa, no ostatné časti väčšiny príbehov sú vystavené na dialógoch ( s príznačným prízvukom, ktorý nie je najpríjemnejší ), istej absurdnosti ( ktorá nám má pripadať ako zaslúžené vyvrcholenie istej pasáže alebo celého príbehu ) a bohužiaľ spievaní ( čo som nečakal, že ma bude otravovať ). Celkovo mám pocit, že niektoré príbehy tak nejak očakávajú, že divák pochopí ich pointu bez toho, aby bola dostatočne dôkladne načrtnutá. No a zase niektoré sa tvária, že tu hlavnú podstatu príbehu majú a je vážne hlboká a zároveň očividná, no v zásade je to len nedokončený príbeh, kde tvorca očakáva, že nás ohúri nedopovedaním deja a že budeme spokojní skôr s vizuálom celého prevedenia než s logikou plotu. Neviem, Cohenovci opäť stúpli o maličký kúsok vedľa a ja sa neviem dostať do bodu, kedy by som bol ich projektom nadchnutý.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Z dramatického pohľadu tvorby seriálov je BoJack Horseman najlepším animákom súčasnosti.

BoJack Horseman - To už je moc, chlape! (2016) (epizoda)

Je jedno ako veľmi ste v riti, ako veľmi vás niečo trápi, stačí jedná časť tohto, kde vidíme postavy ešte viac ponorené vo vlastných sračkách a všetko sa zdá byť lepšie

Král psanec (2018)

Chvíľu to síce trvalo, no „ pokračovania " sme sa predsa len dočkali. Je zrejmé, že je to natočené inak, predsa len, vývoj filmov nastáva každý rok. Ono to nemé nejaké vysoké tempo, no to nevadí a človek si užije iné stránky. Výborná práca s kamerou, skvelé kostými a kvalitné herecké výkony, čo viac treba ?? 80 %.