Ferelen

• 3.7.2016  13:17

Theatrical: 4/5 Ultimate cut: 5/5

• 17.11.2010  22:40
    Skyline (2010)

No a čo. Páčil sa mi District 9 a páči sa mi aj Skyline. No dobre, District bol lepšie natočený a uveriteľnejší, ale Skyline má tiež niečo do seba. Za 10 miliónový rozpočet, za ktorý sa toto celkom obstojné béčko vôbec nemusí hanbiť dostane jeden a pol hodinovú scifárnu s CGI efektami na dobrej úrovni (možno až nadpriemernej), asi tri alebo štyri celkom zaujímavé scénky (tá s bezpilotovými letúňmi ma celkom pridrtila k sedačke zatínajúc palce kedy to tam tá atómka napáli), jednoduchší príbeh (inak tak to má asi byť, keď sa k nám privalia marťania, tiež to bude pre nich prechádzka ružovým sadom bez zbytočného vysvetľovania) a troška dlhšie hluché a nudné scénky, ale dajú sa odpustiť. Vôbec mi nevadí, že Skyline vykráda ďalšie filmy ako napr. Cloverfield, už spomínaný District 9 a dokonca aj hry (mimozemšťania mi strašne pripomínali alienov z Crysis). Herci sa síce tvária ako vygumovaní a bez emócií, ale to taktiež nevadí lebo čo je najdôležitejšie a na čo som skutočne dlho čakal je, že v hlavnej úlohe tentoraz nie sme my. Takže vážení, nečakajte žiaden Hollywoodsky happyend (i keď možno...), tentoraz dostaneme poriadne na prdel. A toto som na Skyline strašne žral. Mňam. Za tých 5 libier za vstupenku do kina to celkom stálo. Bavil som sa celkom dobre a teším sa na pokračovanie. Pre mňa príjemných 7/10.

• 8.4.2010  21:36
    Kick-Ass (2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie tohto roka. Netreba ani komentár, jednoducho chodťe do kina a uvidíte. Určite to stojí za to. Stačí len dodať: Kickass vám všetkým nakope prdel.

• 2.3.2010  02:21

Hodnotený Director's Cut. Theatrical som nevidel.

• 31.10.2009  03:14

Až na jedny zimomriavky to bola strašná nuda. Presedel som to s notebookom na kolenách a surfovaním na nete. Ešte, že som na to nešiel do kina.

• 11.10.2009  20:53
    G. I. Joe (2009)

Jednu hviezdičku za baby v sexi oblečkoch, druhú za akčné scény. Ostatné bolo neskutočná kravina. A to ma inak podobné filmy neskutočne bavia, ale toto som dajako nemohol stráviť. No videli ste už niečo také, aby (20 tonový) džíp rozrážal všetko, čo mu príde do cesty a nie a nie ho zastaviť. Obrnený vojaci, ktorým ani rana z bazooky nepohne vlasom na hlave. A veselo si kráčajú ďalej. Auto, ktoré z ničoho nič zrazí J.I. Joa vystupujúceho z dodávky na parkovisku a to parkujú skoro pri múre (túto scénu som si musel pozrieť niekoľko krát, kde sa to tam to auto do pekla zobralo. Ono to bola vlastne zábavná scénka, nasmiať som sa nasmial). A záverečná scénka, keď sa zloduchovia rozhodnú, že zničia podmorské mesto tým, že vyhodia ľadovec nad ním. Následne sa ľadovec potopil!!! a rozbil mesto. No a koniec. To už stačí.

• 9.7.2009  00:40

A prečo nie... Pre mňa 2 a pol hodiny nefalšovanej zábavy. Preto hodnotenie na maximum.

• 31.5.2009  16:02
    Komando (1985)

Tak dobre som sa uz dlho nezasmial. Komédia od začiatku až do konca. Skvelé. Odporúčam na pobavenie.

• 11.3.2009  21:37
    Stmívání (2008)

Taká odľahčená rozprávka o upíroch. Má to svoje pre aj proti. Je to naťahané jak gate, takže si svoju polovičku umlčíte aspoň na dve hodinky. Nudiť sa nebudete, je na čo pozerať. Veľa ľudí (mám na mysli tínedžerov) si tu nájde svoj idol, to je jasné. Ale mňa film až tak moc nenadchol (knihu som nečítal). Sa mi to zdá trocha prekrútené, ale na druhej strane opäť niečo nové. Nakoniec, ono to nie je až také zlé. Pozrite si to, určite neoľutujete. Ja si film horko-ťažko pustím ešte raz, ale určite si rád pozriem pokračovanie. Takže ja si otváram ešte jednu fľašku Pravej krvi a vraciam sa do reality.

• 14.9.2008  14:52
    Rallye smrti (2008)

Až na ten nudný úvod a záver to bola naozaj skvelá jazda. Jason Statham je asi najviac nasratý zo všetkých svojich predchádzajúcich úloh. Naopak Tyrese Gibson mi nepripadal až taký drsný ako sa po celú dobu snažil tváriť. Nejako mu tá rola trošičku ušla. Gore efekty na úrovni. Krvička strieka a ľudské „úlomky“ lietajú všade tade. Bravo. Tlieskam a klaniam sa Paul Anderson. Konečne sa si vyšvihol z toho obyčajného priemeru, do ktorého si bol po dlhší čas namočený. Len tak ďalej.

• 4.9.2008  11:55

Nechápal som ten humbuk akolo Temného rytiera. Videl som a už chápem. Načo komentár, pozrite si a tiež pochopíte.

• 22.5.2008  22:22

Ako skalný fanda Indyho som nemohol dopustiť, aby som nový diel nevidel v kine. Predchádzajúce časti som už videl odpredu aj odzadu. Dúfam, že sa to neprehupne podobne ako pri Star Wars a nebudeme identifikovať Indyho ako „Original Trilogy“ a „tá nová trilógia“ – kvadrilogy bude podľa mňa úplne stačiť. V kine som nebol ani nepamätám, naposledy na trilógiu Pána prsteňov. Filmy pozerám výhradne doma v HDTV. Nevadí mi, že si musím na ne počkať, ale mám z nich vždy väčší zážitok ako v kine. Všetko začína tak ako má (len to PG-12 ma troška zarazilo, sakra, takže krv potečie maximálne tak z nosa, no škoda), Indy nasadí na hlavu klobúk, zaznie známa znelka a hneď vieme, že sme na správnom mieste. Čo ma prekvapilo boli digitálne efekty, ktoré troška bijú do očí. Nie, že by boli nejako odfláknuté (pán Lucas a Spielberg si na efekty potrpia), ale k Indymu troška nepasujú. Ale hold, je iná doba. Nevadí mi, že Spiderman bude mať 6 dielov, prepchatými efektami, tam to proste patrí, ale tu mi to dajako nevoňalo. Ale Steven je pán režisér a tých digiťákov tam až zas tak veľa nie je, a keď sú, tak to ani nespoznáte. Ale späť k filmu. Indy začne trúsiť jeho uštipačné poznámky, prevracať oči a nahadzovať ten jeho úškrn(TM). Pristihol som sa, ako sa s kamoškou smejeme na plné hrdlo, a pritom v sále bolo hrobové ticho. Harrison Ford, pán herec, ďakujem, že si Indianou. Čo sa týka ostatných hereckých postáv, som bol vcelku spokojný. Pribudli nejaké nové o ktorých som predtým nikdy nepočul, a troška mi vŕtalo v hlave o kom to vlastne hovoria, a kto do pekla je ten a ten. Náckovia sa zamenili za Rusákov a Cate Blanchett sa tvári, akoby zhltla jeden zo svojich rapírov. Naďabíme tu na rôzne prepletenie s ostatnými časťami, či už tajomný vládny sklad s archou, novodobá naháňačka na motorke otec – syn, barová bitka alá Americké graffiti a podobne. Scénky, ktoré vás nechajú zaspomínať na staršie dobrodružstvá Indyho. Hudba, chváľa Williamsovi, klasika ako sa patrí, tu sa nič nezmenilo. Cestovanie po svete mohlo byť troška pestrejšie, ale exotiky je tu dosť. Príbeh, to je oriešok... Počul som zvesti, čakal som to, uvidel som lebku, bolo mi to jasné, vidím koniec, padla mi sánka. No dobre, čakať som to čakal, ale takto? Sci-fi mám rád, ale toto bolo troška na môj vkus prehnané. Viem, že Spielberg je z inej planéty a pomaly nám núti svoju existenciu v každom jeho snímku (nie, že by som mu to nebaštil, veď vesmír je nekonečný, to by bola sakra náhoda, kebyže sme tu samy), ale do prostredia Indyho mi to dajako nepasovalo. Môže to byť len prvý dojem, určite si na to zvykneme a po viacnásobnom prezretí to budeme brať ako samozrejmosť. Záverečné pocity? No bavil som sa, nebudem klamať. Sem tam som sa troška strácal v rýchlych dialógoch (čo a kam teraz, dumanie nad hádankami...), Ale Indy je proste Indy. Akurát som sa troška zľakol, keď si chcel Indy III nasadiť otcov klobúk, ale v poslednej chvíli mu ho Henry Jones Jr. vyfúkol z pohľadom: „Na to zabudni chlapče!“ Na maximum to nie je, 4 hviezdičky si ale na druhú stranu zaslúži a keďže som s Indym vyrastal, ja si tých 5* neodpustím:-) Tak prečo mám z toho celého zmiešané pocity? PS: Sorry, že som sa tak rozpísal, ale musel som to zo seba dostať:-)

• 12.5.2008  01:10
    Iron Man (2008)

Ja komixové spracovania na filmové plátno žeriem všetky doradu. A Iron man nie je výnimkou. Ba naopak, skvele som sa bavil na trefných hláškach hl. hrdinu, akcie vždy dákej bolo, a záverečná scénka „boj plechoviek“ nemala chybu. I keď Iron man ešte nevytiahol všetky svoje esá z rukáva, a finálny súboj bol taký dosť na hrane, bude aspoň do budúcna vedieť, že pri súbojoch s plecháčmi treba len jedno... otvarák na konzervy (nie nadarmo ho má každý správny vreckový nožík). Takže Iron man, upgraduj svoj kostým... ehm... oblek, pancier alebo ako to nazvať a uvidíme sa v druhej časti. Tam sa ešte len ukážeš v plnej kráse. Už sa teším.

• 3.5.2008  22:02

No ono to nebolo až také zlé. Vlastne som sa pri filme aj bavil, a čakal som ako to dopadne i keď to bolo už od začiatku zrejmé. Akurát ma prekvapili tie prechody rôznych klimatických pásem, ale veď po dni zajtrajšku sa môže prihodiť hocičo, že áno?:) Nudiť sa nebudete, to je isté, a nad zbytočnými rečičkami typu „tak to je ale blbosť, to nie je možné, a hento sa tam kde zobralo“ mávneme rukou, nadlabame si plné ústa popkornu a sledujeme ďalej. Veď filmy sú tu na to aby sme si ich vychutnali a nie tu polemizovali, či je to reálne alebo nie. No nie?

• 22.3.2008  03:29

Neil Gaimanov román na filmovom plátne. Kniha je fantastická, film veľmi dobrý. Niet čo iné dodať. Konečne ďalšia poriadna fantasy po dlhšej dobe. Neviem ako to tvorcovia dokázali, ale určite museli na Michelle Pfeiffer minúť aspoň tonu make-upu, aby vo filme vyzerala ako omladená čarodejnica;-)

• 16.3.2008  12:33
    Jumper (2008)

Film sa dá porovnať k jedlu. Keď je dobré a chutí vám, ste spokojný a máte z toho dobrý pocit. Podobné je to aj s filmami. Jumpera porovnám k mastnému chlebu s cibuľou. Ale pozor, na mastné sme nemali, tak si musíte postačiť len s chlebom a cibuľkou. Budete mať pekne sucho v ústach. A že by ste to zaliali pekne chladeným pivkom... tak na to rovno zabudnite.

• 5.2.2008  18:55
    Monstrum (2008)

Sci-fi Blair Witch. Tak jednoducho opísaný film. Nie je to nič nové, niečo podobné tu už bolo už vo vyššie spomínanom snímku, akurát tento má sci-fi podmaz. Ale aj tak to je dačo iné. Na začiatku som sa troška nudil a už som si len šomral, kedy už na plátno vybafne to monštrum. Ale ono sa to potom rozhýbe a zastavia to len záverečné titulky, takže je na čo pozerať. Akurát tento film nie je pre všetkých. Kámoška odišla po pol hodine preč so slovami: "Větší debilinu jsem v životě neviděla! Zbohem, odcházím." a druhý kamoš to celé prespal. V dnešnej dobe HDTV filmov, pre nás tvorcovia upiekli dačo, čo vyzerá ako stiahnutý film z YouTubu a monštrum tam vždy zazrieme len na pár sekúnd. Ja kebyže som ten chalan s kamerou, tak neodtrhnem od príšery oči a natáčam až pokým ma nezožerie:). Ale inak malý rozpočet a veľké zisky zaručujú pokračovania, ale rozmýšľam, že kam to až môže zájsť. Diváka to môže časom prestať baviť, pozerať na "roztrasené domáce nahrávky". Chcelo by to dačo iné. Napr. nakrútiť pokračovanie filmu z pohľadu očí monštra. To vyvaľuješ bulvy JJ Abrams, čo? To ťa nenapadlo, hehe. Tak šup do nakrúcania dvojky, ja sa už teším.

• 25.1.2008  12:37
    Juno (2007)

K tomuto filmu by som sa možno ani nedostal, ale našťastie tu je môj najobľúbenejší web a skvelé Ďurove každodenné novinky. Zo začiatku som si myslel, že to bude nejaká kópia filmu Nabúchaná, ale ešte viac v tínedžerskom štýle (čiže trápne vtípky, ktoré nie a nie pochopiť), teda nič pre mňa. Ale máme tu ďalších užívateľov nášho skvelého webu, ktorí sa radi podelia o svoje komentáre k filmu. Takže som si snímok pozrel. A čuduj sa svete, ono to vôbec nie je trápne, ani nudné... Ono je to dokonca vtipné (Juno proste nemá chybu, jej hlášky sú jednoducho... no však uvidíte:), ďalej je to (baby počúvajte) poučné, nie moc dlhé, čiže tak akurát. Tento smutno-veselý príbeh jednej 16-tky, ktorá chýbala na hodine sexuálnej výchovy (asi to vtedy rovno praktizovala) sa určite oplatí pozrieť. A je to o kus lepšie ako už vyššie spomínaný snímok. A keďže som vtedy dal známku 4*, Juno si zaslúži ešte o jednu viac.

• 24.1.2008  13:44
    Fontána (2006)

Tak tento snímok u mňa apeluje na zaradenie medzi moje naj filmy. V poslednej dobe som sa do Rachel Weisz asi zamiloval. Jej ksichtík je neodolateľný a keď ju vidím takto choručkú a bledučkú vo Fontáne, hneď mi vyskočia slzičky (nedávno som pozeral s ňou aj film Sexuálna rekonštrukcia a tam bola teda poriadna mrcha, mal som sto chutí ju poriadne vyplieskať po zadku :-) No proste pani herečka ako sa patrí). Ale späť k Fontáne... Nádherný film, zaujímavé spracovanie, špeciálne efekty a tá hudba. No proste krása. Nesmiem zabudnúť ani na Hugha Jackmana, jeho výkon je tiež neuveriteľný (teda až uveriteľný, ale Rachel je Rachel:) Na tento film len tak ľahko nezabudnem. A keď ho vidíte ešte na poriadnej Full HD telke vo vysokom rozlíšení, tak to je potom pastva pre oči. Tá slina čo dal Hugh Rachel pri oživovaní na konci filmu mi skoro vytiekla z monitora:)

• 24.1.2008  13:22

Fajn, konečne dačo iné. Tak treba na tú háveď. Nie v kožených rukavičkách, čiernym plášťom a katanou na chrbte. Pekne krásne v hrubých palčákoch a sekerou v ruke. Načo sú tu, aj tak nám neustále cicajú krv:) Výborný upíro-krváčik. Iba mohol byť fakt o trošku lepšie zostrihaný a drobec kratší. Potom by som možno prihodil aj o * naviac.

• 24.1.2008  13:11

Prvý krát som videl Mlčanie jahniat (a to sa priznám, ale veľmi nerád:) až v roku 2008 (neviem čo tak neskoro, asi som žil celú dobu v inom svete), takže mi tie chvály okolo filmu prídu troška prehnané. Áno, je to skvelý, napínavý thriller, ale už dopredu som vedel, čo sa asi stane a ako film skončí. Možno je to aj tým, že dnešné filmu dosť kopírujú "staré klasiky", takže som už podobné scénky alebo podobný sled udalostí zazrel v nejakých iných "vykrádačoch". Napínavý film to je, musím priznať, ale zas nie až tak moc. Dakedy som sa pristihol ako mi padá hlava a zatvárajú sa mi oči (ale to len pri tých pár minútových hluchých miestach a to som bol už aj tak strašne unavený z práce), ale rýchlo som sa otriasol a vychutnal som si tento thrilleríček pekne krásne dokonca. Takže u mňa 4*.

• 9.10.2007  23:19
    Zbouchnutá (2007)

Sweet & Funny.

• 15.9.2007  23:57

Ach jaj. To je ešte horšie ako jednotka. A to sa môžme tešiť na ďalšie výborné hry prenesené na filmové plátno v podaní Uwe Bolla. Jedna vec je ale istá. Odradí to niektorých hráčov hrať počítačové hry. Možno je to aj zámer vydavateľstiev a zdravotnej komisie (a čo ja viem koho ešte, ale určite tam patrí aj Združenie Rodičov Proti Násiliu V Hrách a iné), že predkladajú ďalšie námety podľa počítačových hier práve Uwemu, aby decká nepresedeli celý deň pri počítači:)

• 15.9.2007  23:22
    Ratatouille (2007)

Juchú... Jean-Baptiste Grenouille z filmu Parfum: Príbeh vraha nie je mŕtvy, ako sme si všetci mysleli, len sa prevtelil do jedného malého potkaníka Remyho. Ten po ňom zdedil tú úžasnú schopnosť vycítiť každú vôňu. Ale nebojte sa, Remy nezabíja mladé panny-potkanice na vytvorenie dokonalého parfému. On využije svoju schopnosť na niečo úplne iné. Nechajme to tak, však uvidíte:) V komentári na Divoké vlny som síce napísal, že je to asi najlepší animák za rok 2007, ale to som ešte nevidel Ratatouille! Takže... trhám obálku... troška napätia...a je to tu. Najlepším animákom za rok 2007 sa stáva: Ratatouille. Pixar jednoducho vie ako na to. Potkaníci nie sú až takí vtipní ako divoké vlny (na môj vkus mohli byť o trošička zábavnejší), ale zato tu nájdeme z každého rožka troška. Jednoduchá animácia a pritom taká detailná a zábavná. Odporúčam. A skoro som zabudol: dobrú chuť.

• 16.8.2007  23:44

Postapo atmoška je najlepšia z celej trilógie (no, jednotku ani nemusím rátať, tá akoby ani nepatrila do sveta Mad Maxa), ktorú cítiť až do morku kostí. Akčnosť dvojky snímok nedosahuje a od polovice sa film až nápadne podobá na Petra Pana (decká mi trocha liezli na nervy, ale fakt len troška:) Pri sledovaní som mal pocit, že mi ten rozpálený piesok nafúkal do uší, lebo som na pozadí počul dosť čudné melódie. Fakt, ale asi najhoršia na filme je hudba. Vôbec k filmu nepasovala (možno sem tam hej), ale to je len môj osobný pocit. Ja dávam 4 hviezdičky, lebo podobných filmov s touto tematikou narátam na desiatich prstoch a to je veľká škoda. [Rovnakú atmosféru (keď nie lepšiu), majú PC hry Fallout, ktoré sa na svet Mad Maxa dosť podobajú]. Milujem postapo, škoda že podobných snímkov nie je viac...

• 9.8.2007  23:54
    Populace 436 (2006)

Vitajte v Kocúrkove. Populácia: 436 bláznov, plus-mínus nejaký ten nakazený "horúčkou". No priznám sa, nechcel by som vkročiť do takého mestečka...

• 6.8.2007  23:15
    Divoké vlny (2007)

"Naštartujte veľrybu." Toto bude poriadna jazda. Samozrejme sa nebudete pukať od smiechu, ale vtipov sa nájde dosť. Film u mňa splnil podmienku... pobavil a nenudil. Môžem spokojne povedať, že je to asi najlepší animák za tento rok (2007). Zaujímavý námet aj prostredie (a to o surfovaní viem veľké prd). Ale neviem sa zabaviť pocitu, prečo, od dôb Madagaskaru do nás tlačia stále tučniakov (samozrejme v Madagaskare boli najlepší, ďalej viem, že sú to výborní plavci, a k tomuto filmu sa skvele hodia, ale predstavte si keby to boli napr. myši... bolo by to možno ešte viac zábavnejšie... no možno nabudúce:) Niet čo dodať. Treba vidieť.

• 4.8.2007  00:16
    Vlci (2006)

Celkom zaujímavé Béčko. Zo začiatku som si myslel, že to bude hovadina, a vôbec som ani netušil, o čo tam vlastne ide. Jedna parta ľudí uctieva nejakého chlapca na videu a druhá sa snaží toho chlapca nájsť a niečo s ním spraviť (a určite to nebude nič dobrého). Chlapec žije v mestečku s asi „10“ obyvateľmi a zdá sa, že tu panuje kľud a pokoj. No kravina, pomyslel som si. Má to byť film o vlkoch, tak kde sú? Ale rýchlo som zmenil názor. Jedného dňa pricestuje do nášho mestečka už spomínaná parta „zlých ľudí“. Chlapca treba stoj čo stoj ochrániť, a čuduj sa svete, ľudia z mesta nie sú až takí bezbranní. Ba naopak. Ozbrojení až po uši. Takže všetci vycerme zubiská a boj na život a na smrť môže začať... Pre malý rozpočet mi chýbajú vo filme boje vlkodlakov typu „telo na telo“, takže sa musíme uspokojiť len lietajúcim olovom. Ale veď žijeme v modernej dobe, takže hádam nebudeme čakať, že sa budú biť ako dajakí barbari, no nie?:) Ale na konci filmu sa to rozbehne a jedna väčšia bitka už za to stojí. Premeny na vlčíkov sa tiež objavujú len občas, a radšej to strihne kamera do inej scénky. Zato ale podoby vlkodlakov vyzerajú dosť zaujímavo, najmä u ženského pohlavia:) Ale čo už, rozpočet je rozpočet a treba šetriť. Dokonca v niektorých krajinách zrušili premietanie na veľkom plátne a film išiel rovno na DVD. No ale aj tak to bolo pre mňa prekvapenie. Čakal som zas nudný warewolf film, ale toto je niečo iné. Je to troška iný pohľad na našich vlčíkov. Možno sa budete čudovať, ale ja dám 4 hviezdičky, nech trocha zdvihnem hodnotenie, lebo chcem pokračovanie. Príbeh sa dobre vyvinul, a možno dvojka už bude zase o niečo lepšia (teda ak vôbec bude), rozpočet by mohol byť zase o niečo väčší, a až potom nastane to pravé orechové, na čo všetci čakáme...

• 29.7.2007  22:02

Skvelá zábava, síce to nie je dokonalé, ale na druhú stranu si film 5 hviezdičiek zaslúži. Len jedno ma zaujíma... čo sa stalo so Spider-pigom? ;-(

• 29.7.2007  10:28

Po prezretí trajleru I Am Legend s Willom Smithim sa mi v hlave objavila spomienka, že dačo podobné som už dakde videl. Človek pobehujúci po prázdnom meste, zisťujúc, že je asi posledný človek na svete. Áno, videl som to. A bolo to dosť dávno. Asi ešte za čias Československa. Tento film sa mi vryl do pamäte už v detstve a až do teraz som približne vedel o čom asi ten film je a ako skončí. Je to dosť zaujímavé, lebo človek si zapamätá z detstva len to najdôležitejšie a nie nejaký film, ktorý dávali vtedy v telke. Problém bol, že som nevedel ako sa ten film volá. Ale ešte že tu máme naše CSFD, že?:) (Po prečítaní ostatných komentárov som zistil, že aj druhí mali podobné zážitky na tento snímok ako ja:) Takže som si film po dlhých rokov opäť pozrel a čuduj sa svete, aj dnes má dačo do seba. Tajomný experiment, posledný človek na svete, a nezabudnuteľný koniec. Čo si môžem ešte viac priať od takéhoto „ľahkého“ sci-fíčka. Veď uznajte, tento film musí mať dačo do seba, veď zabudnúť naňho bolo pre mňa dosť ťažké a ešte po toľkých rokoch...

<< předchozí 1 2 3