Ferelen

• 3.7.2016  13:17

Theatrical: 4/5 Ultimate cut: 5/5

• 8.4.2010  21:36
    Kick-Ass (2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie tohto roka. Netreba ani komentár, jednoducho chodťe do kina a uvidíte. Určite to stojí za to. Stačí len dodať: Kickass vám všetkým nakope prdel.

• 2.3.2010  02:21

Hodnotený Director's Cut. Theatrical som nevidel.

• 9.7.2009  00:40

A prečo nie... Pre mňa 2 a pol hodiny nefalšovanej zábavy. Preto hodnotenie na maximum.

• 31.5.2009  16:02
    Komando (1985)

Tak dobre som sa uz dlho nezasmial. Komédia od začiatku až do konca. Skvelé. Odporúčam na pobavenie.

• 4.9.2008  11:55

Nechápal som ten humbuk akolo Temného rytiera. Videl som a už chápem. Načo komentár, pozrite si a tiež pochopíte.

• 22.5.2008  22:22

Ako skalný fanda Indyho som nemohol dopustiť, aby som nový diel nevidel v kine. Predchádzajúce časti som už videl odpredu aj odzadu. Dúfam, že sa to neprehupne podobne ako pri Star Wars a nebudeme identifikovať Indyho ako „Original Trilogy“ a „tá nová trilógia“ – kvadrilogy bude podľa mňa úplne stačiť. V kine som nebol ani nepamätám, naposledy na trilógiu Pána prsteňov. Filmy pozerám výhradne doma v HDTV. Nevadí mi, že si musím na ne počkať, ale mám z nich vždy väčší zážitok ako v kine. Všetko začína tak ako má (len to PG-12 ma troška zarazilo, sakra, takže krv potečie maximálne tak z nosa, no škoda), Indy nasadí na hlavu klobúk, zaznie známa znelka a hneď vieme, že sme na správnom mieste. Čo ma prekvapilo boli digitálne efekty, ktoré troška bijú do očí. Nie, že by boli nejako odfláknuté (pán Lucas a Spielberg si na efekty potrpia), ale k Indymu troška nepasujú. Ale hold, je iná doba. Nevadí mi, že Spiderman bude mať 6 dielov, prepchatými efektami, tam to proste patrí, ale tu mi to dajako nevoňalo. Ale Steven je pán režisér a tých digiťákov tam až zas tak veľa nie je, a keď sú, tak to ani nespoznáte. Ale späť k filmu. Indy začne trúsiť jeho uštipačné poznámky, prevracať oči a nahadzovať ten jeho úškrn(TM). Pristihol som sa, ako sa s kamoškou smejeme na plné hrdlo, a pritom v sále bolo hrobové ticho. Harrison Ford, pán herec, ďakujem, že si Indianou. Čo sa týka ostatných hereckých postáv, som bol vcelku spokojný. Pribudli nejaké nové o ktorých som predtým nikdy nepočul, a troška mi vŕtalo v hlave o kom to vlastne hovoria, a kto do pekla je ten a ten. Náckovia sa zamenili za Rusákov a Cate Blanchett sa tvári, akoby zhltla jeden zo svojich rapírov. Naďabíme tu na rôzne prepletenie s ostatnými časťami, či už tajomný vládny sklad s archou, novodobá naháňačka na motorke otec – syn, barová bitka alá Americké graffiti a podobne. Scénky, ktoré vás nechajú zaspomínať na staršie dobrodružstvá Indyho. Hudba, chváľa Williamsovi, klasika ako sa patrí, tu sa nič nezmenilo. Cestovanie po svete mohlo byť troška pestrejšie, ale exotiky je tu dosť. Príbeh, to je oriešok... Počul som zvesti, čakal som to, uvidel som lebku, bolo mi to jasné, vidím koniec, padla mi sánka. No dobre, čakať som to čakal, ale takto? Sci-fi mám rád, ale toto bolo troška na môj vkus prehnané. Viem, že Spielberg je z inej planéty a pomaly nám núti svoju existenciu v každom jeho snímku (nie, že by som mu to nebaštil, veď vesmír je nekonečný, to by bola sakra náhoda, kebyže sme tu samy), ale do prostredia Indyho mi to dajako nepasovalo. Môže to byť len prvý dojem, určite si na to zvykneme a po viacnásobnom prezretí to budeme brať ako samozrejmosť. Záverečné pocity? No bavil som sa, nebudem klamať. Sem tam som sa troška strácal v rýchlych dialógoch (čo a kam teraz, dumanie nad hádankami...), Ale Indy je proste Indy. Akurát som sa troška zľakol, keď si chcel Indy III nasadiť otcov klobúk, ale v poslednej chvíli mu ho Henry Jones Jr. vyfúkol z pohľadom: „Na to zabudni chlapče!“ Na maximum to nie je, 4 hviezdičky si ale na druhú stranu zaslúži a keďže som s Indym vyrastal, ja si tých 5* neodpustím:-) Tak prečo mám z toho celého zmiešané pocity? PS: Sorry, že som sa tak rozpísal, ale musel som to zo seba dostať:-)

• 12.5.2008  01:10
    Iron Man (2008)

Ja komixové spracovania na filmové plátno žeriem všetky doradu. A Iron man nie je výnimkou. Ba naopak, skvele som sa bavil na trefných hláškach hl. hrdinu, akcie vždy dákej bolo, a záverečná scénka „boj plechoviek“ nemala chybu. I keď Iron man ešte nevytiahol všetky svoje esá z rukáva, a finálny súboj bol taký dosť na hrane, bude aspoň do budúcna vedieť, že pri súbojoch s plecháčmi treba len jedno... otvarák na konzervy (nie nadarmo ho má každý správny vreckový nožík). Takže Iron man, upgraduj svoj kostým... ehm... oblek, pancier alebo ako to nazvať a uvidíme sa v druhej časti. Tam sa ešte len ukážeš v plnej kráse. Už sa teším.

• 25.1.2008  12:37
    Juno (2007)

K tomuto filmu by som sa možno ani nedostal, ale našťastie tu je môj najobľúbenejší web a skvelé Ďurove každodenné novinky. Zo začiatku som si myslel, že to bude nejaká kópia filmu Nabúchaná, ale ešte viac v tínedžerskom štýle (čiže trápne vtípky, ktoré nie a nie pochopiť), teda nič pre mňa. Ale máme tu ďalších užívateľov nášho skvelého webu, ktorí sa radi podelia o svoje komentáre k filmu. Takže som si snímok pozrel. A čuduj sa svete, ono to vôbec nie je trápne, ani nudné... Ono je to dokonca vtipné (Juno proste nemá chybu, jej hlášky sú jednoducho... no však uvidíte:), ďalej je to (baby počúvajte) poučné, nie moc dlhé, čiže tak akurát. Tento smutno-veselý príbeh jednej 16-tky, ktorá chýbala na hodine sexuálnej výchovy (asi to vtedy rovno praktizovala) sa určite oplatí pozrieť. A je to o kus lepšie ako už vyššie spomínaný snímok. A keďže som vtedy dal známku 4*, Juno si zaslúži ešte o jednu viac.

• 24.1.2008  13:44
    Fontána (2006)

Tak tento snímok u mňa apeluje na zaradenie medzi moje naj filmy. V poslednej dobe som sa do Rachel Weisz asi zamiloval. Jej ksichtík je neodolateľný a keď ju vidím takto choručkú a bledučkú vo Fontáne, hneď mi vyskočia slzičky (nedávno som pozeral s ňou aj film Sexuálna rekonštrukcia a tam bola teda poriadna mrcha, mal som sto chutí ju poriadne vyplieskať po zadku :-) No proste pani herečka ako sa patrí). Ale späť k Fontáne... Nádherný film, zaujímavé spracovanie, špeciálne efekty a tá hudba. No proste krása. Nesmiem zabudnúť ani na Hugha Jackmana, jeho výkon je tiež neuveriteľný (teda až uveriteľný, ale Rachel je Rachel:) Na tento film len tak ľahko nezabudnem. A keď ho vidíte ešte na poriadnej Full HD telke vo vysokom rozlíšení, tak to je potom pastva pre oči. Tá slina čo dal Hugh Rachel pri oživovaní na konci filmu mi skoro vytiekla z monitora:)

• 15.9.2007  23:22
    Ratatouille (2007)

Juchú... Jean-Baptiste Grenouille z filmu Parfum: Príbeh vraha nie je mŕtvy, ako sme si všetci mysleli, len sa prevtelil do jedného malého potkaníka Remyho. Ten po ňom zdedil tú úžasnú schopnosť vycítiť každú vôňu. Ale nebojte sa, Remy nezabíja mladé panny-potkanice na vytvorenie dokonalého parfému. On využije svoju schopnosť na niečo úplne iné. Nechajme to tak, však uvidíte:) V komentári na Divoké vlny som síce napísal, že je to asi najlepší animák za rok 2007, ale to som ešte nevidel Ratatouille! Takže... trhám obálku... troška napätia...a je to tu. Najlepším animákom za rok 2007 sa stáva: Ratatouille. Pixar jednoducho vie ako na to. Potkaníci nie sú až takí vtipní ako divoké vlny (na môj vkus mohli byť o trošička zábavnejší), ale zato tu nájdeme z každého rožka troška. Jednoduchá animácia a pritom taká detailná a zábavná. Odporúčam. A skoro som zabudol: dobrú chuť.

• 29.7.2007  22:02

Skvelá zábava, síce to nie je dokonalé, ale na druhú stranu si film 5 hviezdičiek zaslúži. Len jedno ma zaujíma... čo sa stalo so Spider-pigom? ;-(

• 29.7.2007  10:28

Po prezretí trajleru I Am Legend s Willom Smithim sa mi v hlave objavila spomienka, že dačo podobné som už dakde videl. Človek pobehujúci po prázdnom meste, zisťujúc, že je asi posledný človek na svete. Áno, videl som to. A bolo to dosť dávno. Asi ešte za čias Československa. Tento film sa mi vryl do pamäte už v detstve a až do teraz som približne vedel o čom asi ten film je a ako skončí. Je to dosť zaujímavé, lebo človek si zapamätá z detstva len to najdôležitejšie a nie nejaký film, ktorý dávali vtedy v telke. Problém bol, že som nevedel ako sa ten film volá. Ale ešte že tu máme naše CSFD, že?:) (Po prečítaní ostatných komentárov som zistil, že aj druhí mali podobné zážitky na tento snímok ako ja:) Takže som si film po dlhých rokov opäť pozrel a čuduj sa svete, aj dnes má dačo do seba. Tajomný experiment, posledný človek na svete, a nezabudnuteľný koniec. Čo si môžem ešte viac priať od takéhoto „ľahkého“ sci-fíčka. Veď uznajte, tento film musí mať dačo do seba, veď zabudnúť naňho bolo pre mňa dosť ťažké a ešte po toľkých rokoch...

• 5.7.2007  23:53
    Transformers (2007)

Cool! Tento film ani nepotrebuje komentár. Moja srdcovka z detstva prenesená na filmové plátno. Už chýba len jedno: Mami... ja chcem transformera:-)

• 2.7.2007  23:32

Najuveriteľnejšia časť než predchádzajúce tri diely:-) Robím si prdel. Označil by som to pomaly ako Scifíčko. Nad niektorými scénkami zakrútite hlavou, ale hneď sa usmejete a pokračujete ďalej. A do toho ešte John pustí nejakú zo svojich skvelých hlášok. Prekvapivo sa na to dobre pozerá, nenudí a zabáva. No proste paráda. Taká chladená limonádka na horúce letné dni.

• 5.5.2007  14:22
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Fantastické... to bola jazda. Celý seriál som prezrel za 4 dni. Jednoducho som si pozrel prvú časť a už to išlo jedna radosť. Nasadol som na maringotku spolu s ostatnými hrdinami tohto seriálu a už som sa viezol. Ale moja cesta skončila skorej, ako som si predstavoval. Jednoducho koniec. Som strašne naštvaný. Naštvaný, že ďalší jeden z najlepších seriálov bol zrušený. Neviem ako to za „Veľkou mlákou“ funguje, ale mám chuť niekoho poriadne nakopať (s prepáčením) do riti, tak, že by ho z toho nevylízal ani sám Ben Hawkins. Dúfam, že HBO dostane rozum (a samozrejme aj financie) na dokončenie seriálu. Nechcem len celovečerák ako to bolo napr. v prípade Firefly a Serenity. Ja chcem dopovedaný celý príbeh. Ale na mne to nie je. Tak poďme decká, nabehnime do HBO a rozvírme tam prach:)

• 19.4.2007  23:58
    Nový svět (2005)

Veľmi krásny, ale pritom veľmi smutný príbeh jednej indiánskej princeznej, ktorá nemala šťastie v láske a pritom ju všetci tak milovali. Pomaly plynúci príbeh, popretkávaný zaujímavým strihom, ktorý rýchlo prelína rôzne obrazy a scény, nad ktorými človek môže len premýšľať. Priznám sa, pri pozeraní som mal skoro vždy slzy na krajíčku a pri pohľade na smutnú princeznú sa mi vždy zovrelo srdce. A k tomu prekrásna melodická hudba, ktorá ten smutný pocit ešte viac zosilňuje. Proste tento film ma dostal všetkými piatimi.

• 11.3.2007  22:57

Podľa mňa Ridley Scott nesklamal ani tentokrát. Veľmi dobre natočený film. Dĺžka mi vôbec nevadila, dlhšie "nudné" pasáže som ani nepostrehol. Pekne sa na to pozeralo od začiatku až do konca. Výborné výkony hercov, výprava a samozrejme musím spomenúť aj Sondtrack. Skvelý historický film. Odporúčam učiteľom dejepisu:-) a vlastne aj všetkým ostatným fanúšikom dobrého filmu.

• 11.3.2007  15:28
    Futurama (TV seriál) (1999)

Neviem, či to smiem vôbec povedať, ale ono je to fakt lepšie ako Simpsonovci :-)

• 11.3.2007  15:09

Pre milovníka Final Fantasy série je to naprostá bomba. Pokračovanie príbehu asi najlepšej časti zo série FF. Tam kde skončila hra, pokračuje film. Asi každý hráč FF7 túžil po tom, ako by vyzerali jeho obľúbené postavy v nádhernej CG animácii. A dočkali sme sa. Toto je vlastne také outro k hre, po ktorom sme vždy túžili. Inak pripomeniem, že FF: Esencia života, nemá so sériou FF nič spoločné, možno iba názov, ale to bol aj tak podľa mňa len marketingový ťah. Takže nebudem porovnávať. Na záver malé upozornenie, film bol spravený pre fanúšikov hry, takže kto hru nehral, si asi po prezretí povie: O čom to do pekla bolo?

• 11.3.2007  14:11

Tak dlho som sa pri filme nepobavil. Je to pecka. Sranda od začiatku až do konca. Výborná paródia, vrelo každému odporúčam.

• 10.3.2007  14:54

Kakihara: „Sakra... Já tu snad zůstanu na ocet. Nikdo mně nechce zabít.“ Úchylnosť, brutalita, potoky krvi a samozrejme Japonci. Film, ktorý treba vidieť. Pozor, len pre silné žalúdky. Všetko sa dá zhrnúť do jedného citátu. Kakihara: „Fakt demence s pěti hvězdičkama.“

• 9.3.2007  14:18
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Na tomto seriáli je zaujímavé, že som si v ňom nenašiel obľúbenú postavu. Všetky postavy sú podrobne vykreslené, majú svoje pocity, túžby, kladné, ale aj záporné stránky. Vedia byť dobré aj zlé, vedia odpúšťať ale aj nenávidieť. Možno to je týmto, že postavy živú svojím vlastným životom. Ďalší seriál, na ktorý nedám dopustiť. Nádherné bitky vo vesmíre, výborné špeciálne efekty, prostredie a o výkonoch hercov už ani nehovorím. Najviac sa mi páči, že postupom času, po nekonečných bitkách s Cylonmi je Glactica doničená, na povrchu vidíme krátery po cylonských zbraniach, je špinavá, začmudená a nič na nej nefunguje tak ako má. Jednoducho, tvorcovia mysleli na všetko. V tretej sérii som sa bál, že príbeh bude upadať, ale mýlil som sa. Vždy nás niečím prekvapí. Či je to už nečakaný zvrat v deji alebo smrť jedného z hlavných hrdinov. Toto všetko vás vťahuje do deja. Nekonečné hľadanie vytúženej planéty Zem je v nedohľadne a my sa môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvá hviezdnej lodi Galactica.

• 9.3.2007  14:16
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Z Nového sveta za veľkou mlákou sa k nám valia seriály silou lavíny. Niektoré sú lepšie, niektoré sú horšie. Heroes určite patrí medzi tie lepšie, a možno aj medzi tie najlepšie, čo som za poslednú dobu videl. Zaujímavý námet, ktorý vás vtiahne do deja už v prvej časti. Jednoducho... seriál má svoje čaro. Neviem sa dočkať, kedy už vyjde ďalší diel. Možno niekomu nevoní Sci-fi nádych, ale poznám veľa ľudí čo predtým nepozerali Sci-fi a na Heroes nedajú dopustiť. Skvelé postavy, skvelý príbeh, zaujímavé vizuálne efekty. Po 1. sérii môžem hodnotiť len 5/5. Uvidíme, čím nás prekvapia tvorcovia v druhej sérii. Ale určite nebudeme sklamaní...

• 9.3.2007  14:13
    Firefly (TV seriál) (2002)

O tomto seriáli som sa dozvedel v jednom nemenovanom časopise. Mám rád filmy z vesmírneho prostredia, tak som sa naňho mrkol. A čo to? Vo vesmíre nie je zvuk (samozrejme, že som o tom vedel, učili sme sa to ešte na základke, ale vo filme je „vždy“ vo vesmíre zvuk), nie sú tu žiadny emzáci, žiadne laserové zbrane, a budúcnosť nie je až taká ružová ako sa na prvý pohľad zdá. A to je práve ono, čo ma od tohto seriálu nevedelo odtrhnúť. A kovbojský štýl tomu ešte pridáva zaujímavý šmrnc. Ale môj sen skončil skorej, ako sa mohol naplno rozvinúť. Po 14 častiach bola výroba seriálu zastavená. Veľká škoda, ale v Amerike to tak už býva. Tak nám autori aspoň pripravili celovečerný film, kde sa skoro všetko nevysvetlené vysvetlí. Takže, čo nám zostáva? Asi nič. Utrime si nostalgickú slzu a na záver si ešte spolu zaspievajme „Hero Of Canton“. Poďme všetci...

• 9.3.2007  14:12
    Babel (2006)

Po Amores perros a 21 gramov nám režisér nakuchtil ďalší super filmík. Film rozpráva štyri príbehy, ktoré prebiehajú v rôznych kútoch našej zemegule. Všetky príbehy sú spolu poprepletané (až na ten japonský, ten mi pripadá tak trocha mimo ligu – slabé prepojenie s ostatnými). Film si upúta vašu pozornosť až do konca. Výborné striedanie príbehov pridáva na gradácii deja. Skvelé herecké výkony (najviac sa mi páčili hluché japonské stredoškoláčky). Jednoducho, tento film si nenechajte utiecť. Nebudete ľutovať, a možno nakoniec aj trocha popremýšľate nad zmyslom života.

• 9.3.2007  14:11

Filmy od Scorseseho milujem. Nie je to určite jeho najlepší film, a oscara by si zaslúžil už aj za niektoré predchádzajúce diela. Len škoda, že sme už na začiatku vedeli, kto je kto, možno by film vyzeral trocha inak, kebyže nepoznáme „pravú identitu“ obidvoch hlavných protagonistov. Ale inak skvelé dielo, a pre mňa ďalší skvost od Scorseseho do mojej zbierky. Ďakujem Martin.

• 9.3.2007  14:09

Komentovať samostatne každý diel trilógie je zbytočné. Každá časť má niečo do seba, ale spolu tvoria jeden veľký celok. Ja to aj tak vidím. Jacksonove diela Pána prsteňov je vlastne jeden veľký veľkofilm, len musel byť rozdelený na tri časti. Vždy, keď sa chcem ponoriť do nádherného sveta Stredozeme, vyhradím si jeden deň a pozriem si všetky časti pekne za sebou. Film je jednoducho brána do iného sveta, vtiahne vás dnu a spolu s Frodom a ostatnými prežijete ich dobrodružstvo po ich bokoch. Nakoniec vás pustí, až keď vyplávate zo Šedých prístavov. A verte mi najradšej by ste boli, kebyže tento sen ani vôbec neskončí. Po 10,5 hodine (ja pozerám výhradne len rozšírenú verziu) zistíte, že je koniec, ale život ide ďalej. Takže utrieť slzy a šup sa do reálneho sveta, ja si idem ešte raz pustiť Pána Prsteňov...

• 17.11.2010  22:40
    Skyline (2010)

No a čo. Páčil sa mi District 9 a páči sa mi aj Skyline. No dobre, District bol lepšie natočený a uveriteľnejší, ale Skyline má tiež niečo do seba. Za 10 miliónový rozpočet, za ktorý sa toto celkom obstojné béčko vôbec nemusí hanbiť dostane jeden a pol hodinovú scifárnu s CGI efektami na dobrej úrovni (možno až nadpriemernej), asi tri alebo štyri celkom zaujímavé scénky (tá s bezpilotovými letúňmi ma celkom pridrtila k sedačke zatínajúc palce kedy to tam tá atómka napáli), jednoduchší príbeh (inak tak to má asi byť, keď sa k nám privalia marťania, tiež to bude pre nich prechádzka ružovým sadom bez zbytočného vysvetľovania) a troška dlhšie hluché a nudné scénky, ale dajú sa odpustiť. Vôbec mi nevadí, že Skyline vykráda ďalšie filmy ako napr. Cloverfield, už spomínaný District 9 a dokonca aj hry (mimozemšťania mi strašne pripomínali alienov z Crysis). Herci sa síce tvária ako vygumovaní a bez emócií, ale to taktiež nevadí lebo čo je najdôležitejšie a na čo som skutočne dlho čakal je, že v hlavnej úlohe tentoraz nie sme my. Takže vážení, nečakajte žiaden Hollywoodsky happyend (i keď možno...), tentoraz dostaneme poriadne na prdel. A toto som na Skyline strašne žral. Mňam. Za tých 5 libier za vstupenku do kina to celkom stálo. Bavil som sa celkom dobre a teším sa na pokračovanie. Pre mňa príjemných 7/10.

• 14.9.2008  14:52
    Rallye smrti (2008)

Až na ten nudný úvod a záver to bola naozaj skvelá jazda. Jason Statham je asi najviac nasratý zo všetkých svojich predchádzajúcich úloh. Naopak Tyrese Gibson mi nepripadal až taký drsný ako sa po celú dobu snažil tváriť. Nejako mu tá rola trošičku ušla. Gore efekty na úrovni. Krvička strieka a ľudské „úlomky“ lietajú všade tade. Bravo. Tlieskam a klaniam sa Paul Anderson. Konečne sa si vyšvihol z toho obyčajného priemeru, do ktorého si bol po dlhší čas namočený. Len tak ďalej.

<< předchozí 1 2 3