Pán času - Plavba zatracených (2007) (epizoda)

6/10: Speciál, který mě opět nijak extra nezaujal. Ale výprava a hudební doprovod byly hezké, to jo.

Pán času - Série 3 (2007) (série)

8/10:Nová (a skvělá!) společnice a sem-tam ufňukaný Doktor, jinak stejná jízda jako v předchozí sezóně akorát ještě více vymazlená. Další skvostné epizody (Blink, Human Nature + Family of Blood), a trojdílné finále, které sice začne dokonale (Utopia), ale skončí prapodivně. Logika tu neexistuje, ale emocionální tah na branku to má solidní. A věčná škoda, že Martha odešla po pouhé jedné sérii.

Pán času - Série 2 (2006) (série)

7/10: Druhá série je rozmáchlejší, jistější v kramflecích a zatímco první série přešlapovala na místě, druhá je na tom s gradací a vývojem postav lépe a objevují se první opravdu silné epizody (The Impossible Planet + Satan's Pit). Vše kulminuje ve finálovém dvojdíle, který sice logicky smysl nedává, ale jako vztahová soap-opera funguje obstojně.

Pán času - Vánoční invaze (2005) (epizoda)

5/10: Tennatův Doktor si mě získal ihned v prvních minutách. Kromě něj je ale celý speciál ukrutně nezajímavý.

Pán času - Série 1 (2005) (série)

6/10: Krok do neznáma. Navázat na klasického Doctora Who, neurazit staré diváky a zároveň přilákat nové - záčatky zkrátka nejsou lehké. Kvalita hapruje, rozpočet je prakticky nulový, ale Ecclestonův Doktor i Rose to utáhli a ve finále už jsem byl nadšený. A nesmím zapomenout na parádního kapitána Jacka.

Pán času (2005) (seriál)

Doctora Who považuji za jeden z nejlepších a nejoriginálnějších sci-fi projektů 20. a 21. století. Seriál je - stejně jako samotný Doktor - nevyrovnaný, bláznivý, hravý, sentimentální, proměnlivý a po právu legendární. Komediální boj s mimozemšťany ve 21. století, sentimentální odvracení apokalypsy na konci celého prostoročasu či špičkování s Robinem Hoodem ve středověké Británii, ... Občas je to slabé, jindy geniální, ale seriál jako celek mě vážně chytnul. Chválím i Murray Golda, bez jehož hudby by obnovený DW byl poloviční.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

1. série: Rozporuplné a s mnoha neduhy (high-school klišé, nekonzistentní chování postav, vykonstruovanost, laciné momenty). Zprvu jsem byl rozpačitý, ale dojem se postupně zlepšoval a konec je velmi silný, mj. hlavně díky chemii mezi Hannah a Clayem. Seriál paradoxně není vhodný pro teenagery, nedejbože pro mentálně nestabilní jedince. Problém je i zobrazování sebevraždy mj. jako způsobu nalezení spravedlnosti/klidu. Rozum mi zůstává stát nad těmi, co zlehčují situaci/smrt Hannah stylem "Podobné problémy mělo na střední hodně lidí." Lidé jsou různí a mohou být přehnaně přecitlivělí, ale sebevražda nikdy není jediná možnost a je potřeba se jim snažit pomoci. I přes nedostatky dávám seriálu silné 4*.

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody je děsná sázka na jistotu, typický šablonovitý biopic s občas dost křečovitými dialogy/scénami a řadou karikaturních postav. Vzhledem k legendárnosti a kontroverznosti Queenů - a především Freddieho - zamrzí, že se film drží tolik při zemi. Na druhé straně je to hezky natočené a sestříhané, srší z toho energie, casting je famózní, hudba skvělá a Rami Malek Mercuryho (v rámci možností) zahrál obstojně. K realitě má film daleko a na 5 hvězdiček to rozhodně není, ale jako sympatické nenáročné ohlédnutí za hudební legendou je Bohemian Rhapsody dobrý.

Otevři oči (1997)

Tohle je přesně ten typ filmů, jaký miluju. Problémy vzájemných lidských vztahů, magická atmosféra, mysteriózní zápletka, neočekávatelný (ale ze zpětného pohledu logický) vývoj příběhu, mísení reálného s nereálným, kladení otázek k zamyšlení a finále s twistem. Všechny postavy tu jsou skvěle zahrané, hodně situací tu působí jako ze skutečného života (např. chování postav na úvodní párty) a film rovněž obsahuje několik nádherných scén a nápadů (např. scéna kdy déšť postupně smývá Sofii masku z obličeje).