Smrtonosná past (1988)

Verím, že v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch takýto film fungoval, ale po 34 rokoch vývoja kinematografie už nedokáže zaujať tak, ako v dobe svojho vydania. Každopádne, akcia bola dobrá a Bruce typický borec konca minulého storočia. Len okrem Alana Rickmana a možno ešte telefonického kamaráta hlavnej postavy boli ostatné postavy plytké, bez nejakého zmyslu, príbehu a charakteru, takže celé to strielanie nemalo nejaký význam. Akcia bola ale fajn a celkovo tam tie kvality vidím a neupieram ich tomuto filmu, len už v dnešnej dobe nemá Die Hard taký ráz ako vtedy. 7,4/10.

Po čem muži touží (2018)

Takáta tá česká komédia, ktorá pobaví možno maximálne nenáročných divákov a fanúšikov takýchto filmov. Z námetu sa dalo vytrieskať omnoho viac. Anna Polívková bola fajn, ale paradoxne ma film bavil najviac, keď bol na scéne Jiří Langmajer. 5,5/10.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Zo začiatku to bolo teda parádne trápne, ale našťastie sa časom Taika ukľudnil a potom to bolo už iba nie vtipné. Strážcovia galaxie boli super, škoda, že nezostali dlhšie, Jane slušná, Christian Bale hral výborne a aj jeho postava bola zaujímavá. Zvyšok bol taký nemastný neslaný, ale pozerať sa to dalo. 6,3/10.

Ďábel v Ohiu (2022) (seriál)

Nejedná sa o nejaký výrazne zaujímavý počin, no mňa to bavilo. Kult bol slabý, nebolo to ani moc napínavé, ale predstaviteľka Mae hrala výborne a tá postava bola zaujímavá. Navyše záver bol tiež celkom prekvapivý. 7/10.

610 metrů nad zemí (2022)

Mne, ako človeku, ktorý má strach z výšok, sa neustále potili všetky končatiny. Nasnímané to je dobré, fajn je aj záver, ale je to málo survival a nijako extra originálne, nehovoriac už o nereálnych fyzických výkonoch hlavných hrdiniek. 6/10.

Gomora (2020)

Nemastné neslané a nuda bez nejakej pointy. 5,2/10.

Samaritán (2022)

Je to taká jednorázovka. Pri obrazovke ma držala najmä zvedavosť, že ktorý vlastne je Silvester. Ten záver som čakal, takže to je mínus bod, ale na druhej strane som v to aj dúfal. Len všetkého bolo málo a bolo to také plytké. 5,8/10

Nene (2022)

Tajomno v úvodnej polhodinke je super a toto Jordan Peele vie, ale priliš skoro sa odhalí, o čo vlastne ide, a odvtedy to už bol iba slabší priemer. 6,8/10.

Top Gun: Maverick (2022)

Nie som ani letecký fanúšik ani fanúšik prvého dielu, navyše mi viacero vecí nedávalo až tak zmysel, ako napríklad ako letecká topka v podobe študentov neukázala moc toho umenia, alebo ako je možné, že Rooster bol v prvom filme malý chlapec (možno päť šesť ročný) a o 36 rokov neskôr je z neho 35 ročný muž, ak teda nie je v tom filme dvadsiatnik.  Inak sa mi tento film páčil omnoho viac ako pôvodný. Letecké scény boli napínavé a prehľadné. 8,2/10.

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

Ján Werich mal tú smolu, že sa narodil, kedy sa narodil, a keď už teda bol, tak sa snažil byť čo najlepším, vytvoriť čo najviac diel, hier, filmov a zabaviť čo najviac ľudí. Len bohužiaľ jeho život bol skôr tragikomédia. 8,5/10.