Agnus dei (2016)

Zaujímavý námet, ktorý umocňuje fakt, že išlo o film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Páčilo sa mi, že sa všetká tá "hrôza" udiala mimo kamery, ešte pred začiatkom deja. Taktiež sa mi páčilo posolstvo filmu a odpoveď na otázku, či je niečo viac ako viera oddanosť a láska k Bohu. 7,35/10

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Snaha o veľkoleposť, dobrodrúžnosť a prekonanie predchodcu tu bola zjavná,  no mňa to skôr nudilo. Postavy, ktoré v jednotke boli uletené, tu pôsobili skôr trápne alebo v lepšom prípade zbytočne. Helena Bonham Carter opäť excelentná a aj Sacha Baron Cohen tu mal celkom na jeho pomeru netradičnú a "normálnu" postavu. Inak zbytočné pokračovanie. 6/10.

American Honey (2016)

Absolútne mne nesympatická hlavná postava, ale film ako celok ukazuje celkom presne život súčasnej mladej generácie spodnej vrstvy obyvateľstva. Aspoň väčšiny. 7/10

ARQ (2016)

Zo začiatku to vyzeralo ako klasická zápletka s časovou slučkou, ale každý ďalším pokusom sa to stále viac zamotávalo, a vo výsledku to bol celkom fajn film s primeranou stopážou. 6,9/10.

Assassin’s Creed (2016)

3* - Určite to nebolo také zlé, ako píšu recenzie. Podiel histórie a súčasnosti bol celkom vyvážený a pointa bola aj tak inde ako v histórii. Každopádne chápem sklamanie fanúšikov hernej série z menšieho množstva historických scén.

Backstabbed (2016) (TV film)

Predvídateľný a celkom amatérsky film. V konečnom dôsledku sa to ale dalo pozerať a relatívne to bola aj zábava. 5/10. Videné s uživateľom hazdrova.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Krásna predstaviteľka Wonder Woman. Slabý Batman bez hračiek a iba s puškami. Superman v pohode. Za plus považujem načrtnutie vývoja DC univerza. Skvelá scéna z budúcnosti s Flashom. Inak nevýrazný film.

Bláznivá pětka (2016)

Príjemná francúzska komédia. Menej bláznivých momentov, ako som očakával. Niektoré postavy neboli dostatočne rozvinuté. Inak veľmi sympatickí herci a kultivovaná zábava.

Božská Florence (2016)

Výborný výkon Meryl Streep. Dojemný a smutný príbeh miestami popretkávaný vtipnými pasážami.

Captain America: Občanská válka (2016)

Slabé 4*. Klasická Marvelovka. Neprekvapila. Kladom bol väčší počet hrdinských postáv a Spider-Man ako postava bol urobený dobre.