• Krátkometrážní

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Jooj. Tak ako som bol pri druhej sérii už unavený z toho naťahovania, trojka mi svojou údernosťou krásne pasla. Pochopiteľne, ani v tretej sérii sa nevyhneme oddychovým pasážam a idiotizmom (Tokio!), na to sme si však už u našich španielskych čarodejníkoch zvykli. Tretia séria je fantastická jazda. Šikovnou fintou sa nám vrátili všetci hrdinovia, aby nerozohrali bitku, ale doslova vojnu. Kriste, sem so štvrtou sériou!

Mandalorian (2019) (seriál)

Mandalorian mal obrovské ambície a očakávania diváka boli priamo úmerné. Pocity z celej prvej série sú však veľmi rozporuplné, kolísajúca kvalita častí je ohromná. Vďaka bohu za úvod a záver seriálu, boli to doslova lahôdky, pri ktorých srdce každého SW fanúšika muselo zaplesať. Prostredné epizódy sú bohužiaľ len predražená vata, ktorá nemá v sérii o ôsmych častiach čo hľadať. The Mandalorian je tématicky výborné rozšírenie SW univerza a pevne verím, že sa tvorcovia zo svojich chýb do budúcna poučia.

The Nightingale (2018)

Austrálsky skorowestern z 19. storočia, ktorý sa tvári ako revenge thriller, no v skutočnosti pojednáva o (ne)súlade kolonizátorov a domorodcov. Film s kolísavým tempom, výbornými hercami a zaujímavým presahom.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Zlo! Element, ktorý nám najnovšie časti servírovali veľmi opatrne, respektíve vôbec. Konečne je späť a epizóda 9 je vďaka tomu úplne inde než dve predošlé časti. Ide o prvotriedny a zároveň enormne zábavný boj dobra proti zlu, kde sa ide od začiatku maximálne naplno a diváka fackuje jeden wow moment za druhým. JJ vystrúhal orgazmický fan service pre nás všetkých a ja som sa opäť cítil ako malý chlapec. A z kina odchádzal neskutočne spokojný.

Manželská historie (2019)

Obsahovo antireklama na manželstvo, respektíve na rozvody. Z pohľadu filmu zasa naopak, obrovská reklama na herectvo, všetci zainteresovaní sú famózni.

U Zlaté rukavice (2019)

Podmanivý pohľad na život sympatického gurmána, ktorý si užíva život plnými dúškami. Svoje čarovné myšlienky premieňa na realitu prostredníctvom miestnych krások, ktoré podľahnú jeho odzbrojujúcej charizme. Výlet do Hamburgu sedemdesiatych rokov, na ktorý len tak nezabudnete.

Dark (2017) (seriál)

Ohromne špecifický projekt. Je veľmi náročné Dark k niečomu prirovnať. Ide o zmes rôznych poznaných prvkov, ponúka však navyše mnoho nového. Ak sa tomuto seriálu otvoríte, zoberie vás na dobrodružstvo jedného malého mestečka, v ktorom sa všetci poznajú a osudy postáv sú prepletené navzájom veľmi zvláštnymi väzbami. Postavy prežívajú svoje minulosti, prítomnosti aj budúcnosti a táto ich cesta je skutočne nevídaná. Cesta, ktorú postavy prejdú od prvej časti až po tú poslednú sa javí siahodlho, v skutočnosti sa bavíme o zopár hodinových častiach. Dajte tomuto seriálu šancu, tak navrstvený príbeh ste už dávno nevideli. A ak prekonáte tú hranicu, kedy pochabé tempo, nejednoznačnosť a zvláštne postavy prestanú frustrovať, otvorí sa vám svet, ktorý totálne pohltí. Hoci má Dark veľa nedostatkov a nad mnohými aspektami sa dá polemizovať, nevídaná prekombinovanosť a atraktívny audiovizuál posúvajú celý projekt do vysokého nadpriemeru. "Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami."

Kancl - Závěr (2013) (epizoda)

Skoro som sa roztopil. Mega fanúšikovský koniec, aký by chcel hádam každý. Skutočne to stálo za to a na záver len zatlieskam. Paráda!

Ve vysoké trávě (2019)

Nápaditosť námetu udrží diváka zhruba pol hoďku. Repetetívnosť časom pekelne nudí a nezaujímavé postavy to veľmi ťahajú dolu. Film bez príbehu, pointy a označenie "horor" je vlastne tiež celkom odvážne.

Joker (2019)

Objektívne je toto film roku. Phoenix si ide po Oscara prakticky od prvého záberu a v sústredenom šialenstve to dokráča v krvavých stopách až do konca. Možno je na škodu, že film prebral prvky komiksu, mohlo ísť o nezávislejší film. Joker je fenomenálna podívaná, ktorú musí vidieť každý fanúšik poctivej civilnej drámy. Tlieskam... nadšene!