• Krátkometrážní

Eurotrip (2004)

Neviem, či dať 2 alebo 3 hviezdy... ale kde už len uvidím Matta Damona ako vyholeného speváka magora, Lucy Lawless ako holandskú násilnú prostitútku, Vinnieho Jonesa ako drsného fanúšika Manchesteru United a Bratislavu ako ten najzapadákovejší zapadákov zo všetkých komunistických zapadákovov? Nikde, to všetko a samozrejme ešte oveľa viac ponúka Eurotrip. Pri podobných komédiách sa pri trápnych scénach chytám za hlavu, ale tu som sa naopak usmieval a zabával. Na nudný večer ako stvorené... Je to neskutočná blbosť, ale ja som sa bavil.

Odpor (2008)

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami v bieloruských lesoch počas druhej svetovej vojny, kde bratia Bielski spočiatku z nutnosti, ale nakoniec dobrovoľne založili oddiel utečencov - židov. Beznádej a strach, zároveň odhodlanie a odvaha prúdili v žilách každého jedného... Pod Zwickovým vedením odviedli všetci dobrú prácu, ale samozrejme vynikali Craig & Schreiber. Hudba Jamesa Newtona Howarda krásne podfarbovala dojemné a silné scény, ale zároveň aj výborné akčné scény. Bol som spokojný, aj keď 100 percentný film to nie je.

Earth (2007) (TV film)

Hoci je Earth až príliš podobné veľkolepému dokumentárnemu dielu Planéta Zem, aj tak je v niečom iné. Dojímavé, napínavé, krásne a vzhľadom nato, že ide o našu modrú planétu, tak aj vizuálne dokonalé. "Je to v našich rukách."

Wrestler (2008)

Mickey je wrestlingový boh. Wrestler je absolútne strhujúca lahôdka, ktorá nemá vo svojich vodách konkurenciu. Darren ako vždy boduje a navyše už dopredu zvíťazil obsadením sweetheart Marisy. Wrestler je ľudsky čistý a obyčajný film zo zaujímavého prostredia a hardcore hudbou. God damn it!

Výměna (2008)

Nič nie je také jednoduché, ako sa zdá, ale nič nie je také ťažké, aby sa to nedalo prekonať. Dychberúci príbeh jednej láskavej matky milujúcej svojho syna. Clint opäť ukázal, že vie točiť srdcervúce drámy a Angelina dokázala, že hrať vie. Minimálne nomináciu na oscara by si zaslúžila. Ja som bol celým príbehom absolútne unesený. Nemám slov... Môj prvý film v roku 2009 a myslím si, že ešte dlho bude tým najlepším. "Získala som niečo, čo som do dnešného dňa nemala." - "Čo také?" - "Nádej..."

Zkrocená hora (2005)

Až mi behal mráz po chrbte... Heath & Jake v ich asi najlepšej úlohe (okey, Heath teda nie :)). Vytknúť filmu môžem len prílišnú rozvláčnosť, čo je len malá chybička krásy. No famózna hudba bola právom ocenená oscarom. Ak bude chcieť niekto odporúčiť film o skutočnej láske, poviem mu - Skrotená hora.

Podfu(c)k (2000)

Absolútne chaoticky natočená hovadina s výborne hrajúcimi hercami. Hlavne trio černochov a "cigoš" Pitt boli výborní.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Toto sú výsledky súčasných majstrov hororu? Aspoň je teda vidieť, akým sračkoidným smerom sa uberá tento žáner. Zo všetkých 13-tich dielov prvej série ma zaujali len - Argentova Jenifer (4 *) Carpenterov Cigarette Burns (4*) a Miikeho Imprint (3 *). Zvyšok si ani nezaslúži pozornosť. Zvrhlá Jenifer rozhodne upútala už len svojim vzhľadom, ale celý príbeh sa začal uberať naozaj veľmi zvrhlým smerom. V Cigarette Burns zaujalo pátranie po záhadnom filme a aj výsledok bol aký-taký obstojný. Čerešnička na tejto hnusnej torte mal byť záverečný diel Imprint, ale až taký excelentný záver to nebol. Brutálnosti tu bolo síce dosť, ale mne nepripadalo nechutné ani tak to mučenie (takú zaujímavú akupunktúru by som nechcel zažiť), ako vecičky okolo detí. To bolo viac ako nechutné a v podstate celý Imprint bol jedných slovom čudný. Viac ako čudný. Tí aziati sú fakt psychopati. Seriál ako celok nestojí príliš za pozornosť, ja som bol sklamaný a osobne tunajšie vysoké hodnotenie nechápem.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuveriteľný Hulk je v podstate rovnaká blbosť ako bol Hulk, ale pozerá sa na to výborne. K tomu dobrí a sympatickí herci a vznikol z toho poriadny "no brain" akčňák.

40 let panic (2005)

Moje očakávania boli trochu väčšie. Až na pár svetlých momentov úplne obyčajná komédia, ktorá neprekvapí skoro ničím. O minútu neskôr...