Yesterday (2019)

Laskavější tvář Dannyho Boylea. Ta romantická linie tam ani příliš neruší.

Sin Nombre (2009)

Vizuálně parádní nezávislák se silným leč lehce klišé příběhem.

Rvačka mezi muži (1955)

Průkopnické dílo filmu-noir a heistu. Povedené s přihlédnutím k době výroby. Některé scény mi připomněly tento o dost později natočený kousek.

Our Godfather (2019)

Vcelku nudně zpracovaný dokument, některé rodinné momenty byly k nepřežití. Kdyby to mělo tak 50 minut, bylo by to adekvatní vzhledem k informačnímu obsahu.

Pasiáns (1969) (TV film)

Je to více než slušné, ale oproti "Slavnosti a hostech" trochu moc polopatické.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Jednoznačně nejlepší ze všech tří sérií. Jak po stránce případu, tak po stránce vyprávění ve třech časových rovinách.

Všechno bude (2018)

Po Rodinném filmu trochu kvalitativní sešup. Jo, je to vcelku zábavné, ale chybí tomu to, co bývá součástí road movies: nějaký přechodový rituál, vývoj postav. Tady utíkají dva poměrně nesnesitelní puberťáci a na konci se vracejí také dva nesnesitelní puberťáci.

Tajemství (1974)

Jeden ze skvostů. které jsem neznal z dřívějška. Herecký koncert hlavních protagonistů a místy výborná výtvarná stylizace, která nepřebíjí výborně napsané dialogy.

Requiem pro panenku (1991)

Dá se na to podívat i po letech, i když většina postav jsou takové karikatury. Sympatické je, že tu ještě Renčova snaha šokovat za každou cenu není tak okatá jako později. I když jeho rukopis (samoúčelné užívání efektů a načančanost) už se tu začíná rýsovat.