Top Gun: Maverick (2022)

Rozmohl se nám tu takovej nešvar... Druhej díl znamená, že vezmem první díl, a akorát ho uděláme hezčí... 1:1 stejný scény, stejný postavy, stejná zápletka, stejná motorka, stejná bunda atd... Piloti, kteří jsou ve skutečnosti banda inženýrů, tátové od rodin a úplně normální lidi, se tady chovají jako parta středoškoláků, a zfackoval bych je do jednoho. Nedokážu ten film brát vážně, když se tam všechny postavy chovají jako nšlehaný testosteronový jelita. V prvním Top Gunu ok, byl rok 86. Ale v 21. století...tohle už ne.

Vražda na jachtě (2019)

Sandler se tou blbostí plouží jak babí léto podzimem, mluví jak v polospánku, a celý se to táhne jak sopl. Pouštěl jsem si to v nejaký sebemrskačský náladě a dle očekávání je to k uzoufání nudná hovadina.

Jan Žižka (2022)

Kdyby se film jmenoval třeba "Kousek české historie, který se nestal" a ani jednou tam nepadlo jméno Žižka, byla by to slušná tříhvězda. Takhle ale ne... Jákl si prostě sehnal slušnej balík peněz, natočil si svoje Statečný srdce a pojmenoval to Žižka v domnění, že se z toho českej divák opupínkuje, a zahraniční prostě přijme průměrnou středověkou řežbu. Druhá část jeho plánu možná vyšla, ale ta první ani náhodou. Je to takovej přefouklej pseudohistorickej paskvil a i nadále jedinej dobrej film o Žižkovi, má na kontě Otakar Vávra.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

Dlouho jsem přemejšlel jakým slovem tohle vystihnout. Stupidní je to slovo. Je to prostě stupidní seriál a při pomyšlení, že by to měl bejt Pán Prstenů, je mi nevolno. Udělat seriál kterej by fungoval ve stínu dost možná největšího filmovýho díla všech dob, je určitě nesnadnej ůkol, ale že vznikla taková slátanina to jsem fakt nečekal. Zjišťujeme že postavy který Tolkien napsal jsou vlastně jenom takový bambulové, a opravdu důležitý jsou jejich ženy. A nově vzniknuvší postavy jsou stupidní až mi to stahuje ponožky. A jediná věc která je blbější než ty postavy, jsou snad jen dialogy mezi nima. Necítím se jako znalec díla pana Tolkiena, ale knihy jsem četl a o to víc bych z tohodle paskvilu grcal.

Třináct životů (2022)

Po dlouhý době film, co mě přikoval k obrazovce, a ta dlouhá stopáž mi utekla jak prd. Události z jeskyně v Thajsku si celkem dobře pamatuju, takže snímek nepřichází z žádným šokujícím zvratem, a věděl jsem jak to dopadne. To ale neznamená, že by to nebyl napínavej biják. Chvílema jsem se cejtil jak kdybych tam byl. Co chci ale obzvlášť vychválit, je audio. Ve scénách kdy se potápěči doslova prodírají úzkými chodbami, a člověk slyší, jak láhve se vzduchem skřípou mezi kameny, jak neustále naráží hlavou do skal a jejich maskou tlumené výkřiky a zvuky námahy. To vše jenom umocňuje pocit ze situace, ve který by žádnej normální člověk nechtěl bejt. Až na pár šílenců, před kterýma smekám. Další skvělá práce Rona Howarda.

Lovec jelenů (1978)

Ten film je skvělej, a Verbal je idiot.

Predátor 2 (1990)

Jelikož jsou všichni připosraný z Prey, ačkoliv nechápu proč, pustil jsem si znovu dvojku. A je to kurva dobrej film, a kdokoliv řekne že Prey je nejlepší Predátor po jedničce, ať si dá facku, nebo dvě. Dvojka v sobě kombinuje klasickou akční krimi, sem tam i s humorem, plynule přerůstající do sci-fi hororu. Skvělý postavy, od drsných amerických detektivů, přes vyšinutý mafiány, až po dotěrnýho novináře. Každej tu má svý místo, a je vykreslenej, jak omalovánky v čekárně u pediatra. Predátora už všichni známe, tudíž neni třeba takový opatrný dávkování napětí jako v jedničce, a o to divočejší je dvojka. Lov ve velkoměstě je vynalézavější, nekompromisní a brutální. Zvedám ze čtyř hvězd na pět!

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Tuhle partičku mám vcelku rád, ale celovečerák selhal. Trailer ukázal ty nejlepší scénky, a film už nic lepšího nepředvedl. Formát krátkých videí je lepší volba.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál) odpad!

Nikdy bych neřekl že je to možný, ale tohle je to nejhorší Star Wars, jaký jsem kdy viděl. Dokonce horší než epizody 7,8,9. Co záběr, co scéna, to píčovina! Z týhle sračky nevychází nikdo a nic jako výtěz. Obi, Vader, všichni prohráli... Krvácí z toho oči a zvedá se žaludek.

Predátor: Kořist (2022)

Predátor - tajemství staré bambitky...Nejmladší z rodinky Predátorů, je vcelku přeceňované dítko. Chápu úmysl tvůrců, když byl Danny Glover na konci dvojky obdarován bambitkou, někoho napadlo tu myšlenku rozvést. Beru. Režisér to vcelku i zvládl, má to hlavu i patu, až na pár animovaných zvířátek, jako z Kung-fu pandy, to i docela dobře vypadá a celkově je to ucházející filmařské řemeslo. Ale celá myšlenka střetu mezihězdného lovce a indiánů, tragicky selhává. A na čem jiném než na nešvarech moderního filmařství. SILNÝ ŽENSKÝ CHARAKTER! Mladičká indiánská slečinka, která je zkrátka dobrá ve všem, čeho se dotkne, má bojový dovednosti jako John Wick, nejlepší léčitelka, stopařka, cvičitelka zvířat a chytrá jako opice. Spíš než filmový charakter připomíná videoherní postavu na levelu 99. Naši polonazí divoši se tedy pustí do křížku s mimozemskou horou svalů, ověnčenou technologií z daleké budoucnosti. Už z logiky věci, by to byla rychlá vybíjená. Ovšem i v rase Predátorů jsou nepochybně blbci, protože jeden z nich je právě náš hrdina... Jeho výkonnostní křivka jde nahoru dolů jak horská dráha, badass momenty střídají okamžiky úplného selhání, a to právě tváří v tvář naší maličké hrdinky. Další nefunkční záležitost, je erkový rating. Je tam nějaká ta krev, uťatá končetina a vysoký počet zářezů na pažbě pana lovce, ale stejně jsem se nemohl zbavit pocitu jakési "pohádkovosti". Pejsek vždy přežije, princezna taky větší úhonu neutrpí, a strašidlo bude poraženo. Hororovost veškerá žádná... A závěrem detail, kterej mě osobně ale bytostně sral! Kdokoliv, kdo si někdy vystřelil z luku, má aspoň trochu představu jak se to drží... Proč si do pr.... rejža řekl, že bude skvělý, když budou rudoši držet šípy obráceně, jako domorodí Naavi z planety Pandora....! Je to srovnatelný jako kdyby někdo mačkal spoušť pistole palcem, nesmyslný a komický! Film dělal někdo, kdo Predátory nakoukal, snažil se, ale bohužel asi své záměry překombinoval. Možná tlaky ze strany produkce, kdo ví. Škoda toho