Tulák z širých plání (1973)

Absolutní klasika. Jednovýrazový výkon Eastwooda, až gogolovská zápletka, úžasná atmosféra a spousta marmelády k tomu. Být lepší obsazení zloducha, dávám 5*

Black Widow (2021)

Filmu hodně bere chronologické začlenění do finále Avengers, přijde mi, že očekávaný střípek do mozaiky se nekoná a ani nic co by připravilo půdu pro novou fázi MCU. Body za ztvárnění Jeleny a vtipného Red Guardiana. Celý problém BW movie je ten, že přišel pozdě.

Prací automat (2019)

Skvěle rozehrané, po třetině vyprávění však ztrácí tempo a nakonec ho nezachrání a hvězdné multiobsazení. Škoda.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Nebýt Covidu a nadrženosti Rudiho G., tak bylo hodnocení bez hvězdiček. Legenda je fuč, efekt (ne)skryté kamery vůbec nefunguje. Přitom sociální sítě jsou plné "Načapám Tě" videí. Tohle je asi stejný průšvih jako Bílkovo Dědictví 2.

Sněží! - Série 4 (2021) (série)

THE WIRE TÉTO DEKÁDY Už jsem si říkal, že v další sérii toho zas tak není co vymyslet, jenže 4. série si drží úroveň předchozích a navíc ještě snad lépe podchytává dobovou atmosféru. Cílený povahový propad hlavní postavy nezadržitelně míří do pekla a v 5. sérii už počítám bude dokonán. Pecka děcka. 95%

Had (2021) (seriál)

RETRO CO MÁ ŠVIH vynikající kamera i výprava, děj Vás vtáhne do 70ek i díky dobovým použitým záběrům v prostřizích. Samotný příběh pak jen potvrzuje účinnost dnešního technického pokroku (nejen v ochraně).

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

ZVRÁCENÝ POKUS RÁDOBY ODBORNÍKA Doktor Zimbardo přednáší po světě o autoritách a opírá se o experiment, který se nikdy neměl udát. Z jasných důvodů byly neetické pokusy Mengeleho a do této kategorie patří také událost z roku 1971, která byla krůčkem od pohromy. Film 4,2*

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Oproti první sérii The Haunting je dvojka o dost víc upovídanější a plave ve flashbacích. Na druhou stranu luxusní obsazení a povedený duchařský příběh.

Richard Jewell (2019)

EASTWOODOVKA JAKO VYŠITÁ Pro neznalce celého příběhu skvělá podívaná. Pro znalce výborný pohled na praktiky FBI. Skvělé je i obsazení a myslím že zásadně prospělo neobsazení uvažované dvojky Hill & DiCaprio. Nevím kolikrát se ještě Clint bude loučit, ale nezlobil bych se, kdyby mu elán ještě pár filmů vydržel.

Šokující odhalení (2019)

NUDNÝM A ZPACKANÝM SCÉNÁŘEM PROMARNĚNÉ VYPRÁVĚNÍ Důležitost vyřádit se na tématu sexuálního predátora Rogera A. jde cítit už tím, že do každé sebemenší role je obsažena známá tvář současných filmů i seriálů. Jenže právě tohle "Ženy sobě" bere body a kazí závažnost sdělení (známý obličej = důležitá postava, tak jsme filmově naprogramováni, zde tak dochází k dějové dezorientaci) Překombinovaný děj nudí a odvádí pozornost od šokujícího příběhu hlásné trouby Trumpa. A to je škoda. Velká.