Suburra: Krvavé předměstí - Série 3 (2020) (série)

NOVÁ ITALSKÁ VLNA PŘEPISUJE PRAVIDLA Jestliže jste viděli nejdříve Suburra film z roku 2015, a až pak tento seriál, který předchází dějově filmu, tak budete mega nadseni! Seriál, který prebiji kvalitu již tak vynikajícího filmu to hned v prvním díle S3 to napálí. Neskutečně! V hodnocení S2 jsem psal, že film vzhledem k chronologii nedává ve vztazích logiku a bál jsem se vyvrcholení. Ač třetí série úplně opouští téma pozemku Ostie a věnuje se více vztahům než gangster stories, tak je to vysoce kvalitní rozloučení s (původně) třemi kamarády do římského deště. Inu, přelomový nápad, jak propojit nepropojitelné. Nemám slov. A to už jsem myslel že mě nic nepřekvapí.

Přes prsty (2019)

PROČ TY NEDOTAŽENÉ DŘEVNÍ ČESKÉ SCÉNÁŘE? Rozhodně se nejedná o typickou českou juchajdu. Dej se snaží vyhýbat klišé, tam mu to vyjde, tu zase ne. Bohužel kdo trochu zná sport, nesedí logicky pár věcí, ale hlavně - od Petra Kolečka bych čekal víc. Hlášky super, ale ten stredoevropskymalomestsky tah na branku... Přitom vyhnout se cukrkandlu a film by dosáhl na 70%. Více hlášek, méně nudy.

Domek z karet - Série 6 (2018) (série)

#MEETOO PODVOD A DRUHY NEJHORŠÍ ZÁVĚR SERIÁLU EVER Typický příklad nebezpečí hysterie z jedné kampaně. Neúčast Kevina S. kterého se neprávem Netflix zbavil (dnes v 2020 již víme, že k odsouzení KS nedošlo, prostě se žalované straně ztratil důkaz o obtěžování) měla za své propad kvality seriálu na dno. Poslední série se nedá ani dokoukat. Doporučuji kouknout na LET ME BE FRANK.

Hubieho Halloween (2020)

SANDLER PŘEKONÁVÁ SÁM SEBE I SVĚTOVÉ MEZE TRAPNOSTI A IDIOCIE Jak nízké dno Sandlerovek ještě může být? Trapný humor, předvídatelné zápletky, mizerné kostýmy. To jsou projevy všech posledních sandlerovek, tak jak ještě přidat? Jooo Sandler může šišlat a mít termosku švýcarák...Eddie Murphy má super nástupce! Jediná hvězda za sexy Julii Bowen. 15%

Epidemija. Vongozero (2019)

POVEDENÝ SVÉRÁZ NÁRODNÍ APOKALYPSY Ač cokoliv ruské fakt nemusím, takzvedavost nad současným ruským počinem zvitezila a neslapnul jsem vedle. Rychlost děje, obsazení i výběr lokací zapadákovů matičky Rusy, to vše příjemně překvapilo (ostatně jak už to tak u ruských filmů bývá). Narozdil od severského Rain je tento konec světa uvěřitelný. Zvláště ve světle probíhající pandemie Covid. Je to super a já se těším na druhou sérii.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

PROPRACOVANÁ DUCHAŘINA, KDE STRACH ŠÍŘÍ ZLO I RODINNÉ VZTAHY Snad by slušela kratší stopáž, tak o dva díly a jednoho sourozence méně. Nicméně skvělá pointa a dech se tajil až do konce. Katarze v posledním dílu super. Jsem zvědav co nabídne ohlášená druhá série... 92%

Rodinný podnik (2019) (seriál)

STARÝ DOBRÝ FRANCOUZSKÝ HUMOR. Weed po židovsku a je skvělé si i po všech těch dekádách od Četníků přes Taxi až k Family Businessu uvědomit, jak šité jsou francouzské komedie na míru i našemu národu. Vive la France!

Cobra Kai (2018) (seriál)

PERFEKTNĚ ZVLÁDNUTÝ SEQUEL Nejen pro fanoušky filmu, ale i pro ty kdo jsou zvědaví jak by si poradili záporáci z osmdesátek s dnešní nerdí mládeží, politickou korektností a následky svých činů z mládí. Nový souboj Daniel vs. Johnny po 30ti letech je perfektní v tom, že se nebere vážně a dělá si srandu sám ze sebe. A pro nás milovníky old school bojových filmů se jedná o skvělý desert vzpomínek na filmy z videorekordérů s rychlodabingem, zvláště když není jasné, kdo je po 30tiletech vlastně záporák...

Palm Springs (2020)

NA HROMNICE O DEN VÍCE V MODERNÍM HÁVU A taky se skvelým Sambergem. Trošku jsem se bál jestli AS dá i jinou rovinu než šíleného detektiva Brooklyn 99, zbytečně. AS se drží na uzdě a věřím, že ho budeme vídat častěji. Jen nižší rozpočet společnosti Hulu zřejmě stojí za tím, že se v časové smyčce role neodvazali ještě víc, i tak se jedná o vtipného a důstojného nástupce legendárního filmu s Billem Murraym. 3,9*

Yesterday (2019)

VŠECHNA PROMARNĚNÁ OČEKÁVÁNÍ Pro fanoušky Dannyho oproti jeho tvorbě ústřel mimo, pro skutečné fandy Beatles nedostatečný obsah (zkuste Across the Universe, tak se dupe pocta Beatles) a pro běžné filmové fandy - našince zklamání, neboť se nejedná o to co prodával trailer - čili full house Beatles od sklepa po střechu. A nakonec zklamání i v nevyužité odbočce k Oasis. Velký podvod od Malika a Dannyho.