Vratné lahve (2007)

Mě se ten film prostě vůbec nelíbil.

Top Gun: Maverick (2022)

Tak já nějak nevím - na jednu stranu fajn scény s letadly, na druhou stranu neskutečná debilita. A na konci okopírované Star Wars a likvidace hvězdy smrti. A protože netrpím vůbec žádnou nostalgií po stejně pitomé jedničce, jejíž jediná zásluha je, že díky její do nebe volající blbosti vznikly skvělé Žhavé výstřely tak hlavně za Vala Kilmera a pořád krásnou Jennifer Connelly dám za dva.

Krok za krokem - Slabší pohlaví (1995) (epizoda) odpad!

Totálně odpadní díl. Ta šaškárna s těhotným Frankem a JT je neskutečně trapná. A je to i hloupě natočené. Za prvé - Frank se nikomu nesmál, proč ho tedy ponižovat? Za druhé - těhotná je Carol, Diana ví o těhotenství ten samý prd, co ti dva bambulové. Za třetí - pokud by chlapi byli těhotní, museli by to vydržet, stejně jako ženský.  Za čtvrtý - Pokud má chlap nadváhu třeba 50 kilo, taky se nezhroutí. Prostě trapárna.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Jenom 62%? Inu to musel Waititi hnout pořádně žlučí místním fanatickým vyznavačům komixových ptákovin. Ti sebe i komixy berou smrtelně vážně a on jim tahle sestřelil jejich nebe. A přitom to udělal parádně, dlouho jsem se tak nepobavil. Je tam vlastně všechno. Humor, dojetí, akce, i to pošahené komixové hrdinství. Jenom je na tom moc znát přístup Waititiho ke komixům. Prostě odlehčená zábava. Díky za Taika a jeho přístup. Natálka je krásná i když hraje člověka na konci své cesty. Chris podává výborný sebeironizující výkon, a Christian je konečně pořádný a uvěřitelný záporák ( i když - je to opravdu záporná postava ? ). Russell je ve svém krátkém výstupu opravdu boží, ten si to fakt užil. Za mě plný počet.

610 metrů nad zemí (2022)

Bezva nápad na film. Provedení i kamera pěkné, občas jsem úplně cítil tu závrať, kterou bych měl být tam. Možná jediná výtka - mohlo to být kratší, ale to je problém všech filmu z poslední doby. Samozřejmě nedokáži posoudit, co je tam špatně po horolezecké stránce, neb nejsem lezec natož horolezec. Překvapilo mě, kolik je tady horolezců a zvláště ze Slovenska. Z některých jejich komentářu to vypadá, že se k nim jezdí učit i nepálští šerpové. Inu Vysoké Tatry formují naše ( moje tedy ne ) bývalé bratry.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nevím jakou trhlinu způsobil Doctor Strange v realitě, ale mě způsobil tenhle film velkou trhlinu při jeho sledování. Bylo to tak zábavné, že jsem místy usínal. Nebýt tam stále sexy MILFka Marisa, tak nebylo na co koukat. A ta dostala v půlce filmu panelem do kebule, což je škoda. No prostě - za mě to bylo nudné a nezáživné.

Kingsman: První mise (2021)

Jak tohle může být hodnoceno jako nejhorší díl série nechápu. Tohle je podle mě nejlepší díl. Ale nejspíše jenom podle mě. Inu jsem rebel.

Moonfall (2022)

Neuvěřitelné i na poměry Emmericha. Tyhle dialogy snad splácal při silvestrovský pařbě. Něco tak neuvěřitelně pitomého nemohl člověk při smyslech a za střízliva stvořit. Jedna hvězdička za to, že  na to dokázal sehnat finance.

Naughty Nurse (1969)

Dobrá ujetina s krátkou stopáží a zajímavým koncem.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Plné logických nesmyslů a do nebe volajících pič..vin. Ale překvapivě docela zábavné a svižné tempo vyprávění, návrat starých známých a celkem hezké efekty. Tož nakonec jsem tomu dal čtyři hvězdy a konstatuji, že je potřeba vypnou mozek a jenom se bavit. Jen tak mimochodem Laura Dern jednoznačně tvor budící svou vyzáži větší strach než předpotopní naklonovanci.