Noční let (2005)

Ne moc reálnej příběh, protože nikdo normální by neohrozil svůj život kvůli zkurvenýmu politikovi. To jsou tvoři, kteří si o smrt koledujou, tak proč jim ju brát. Ne, ten příběh mě nedostal, protože jsem se nad tím furt musel pozastavovat a řešit. Cillian jako záporák je úlisnej jak přejetá žvejkačka (to byl kompliment), ale Rachel McAdams se mi jako blbá američanka nikdy nebude líbit, i když by to asi hrozně moc chtěla. Holt, má smůlu, holka.

V zajetí teroru (2006)

Distributor samozřejmě zas musel zmršit název, aby obsahoval aspoň jedno ze slov: krev, smrt, teror. Moc jsem mu přál, aby se mu jeho potravinovej plán povedl, ale bylo mi jasný, že to tak nebude. Zajímavý bylo, že na každej prst použili jinou techniku odstranění. Fishburnovi jsem tu jeho arabštinu nežral.

Ukradená vzducholoď (1966)

Tak to bylo asi zatím to nejlepší, co jsem od Zemana viděl. Příběh teda nic moc, ale úplná zhovadilost to nebyla. Ale hlavní byla ta výtvarná stránka. To byl sen.

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

V hadrech a namaskovanej nejlíp vypadal Guy Pearce, při vystoupeních nejlíp zpíval Hugo Weaving a Terence Stamp (chlap, do kterýho byste to nikdy neřekli) byl nejlepší přirozená ženská. A pak že se mi nelíbí filmy o buznách. Škoda, že všechny svoje nejlepší kostýmy předvedli během jedné jediné písničky, to bylo trapný (jako že se nemohli stíhat tak rychle převlíkat) - ale leguáni z nich byli úžasní. No byla to zábava! A všimněte si takovýho toho plk plk zvuku, ten je tam pořád...

Brazilský masakr (2006)

Tenhle film je možná dobrodružný a drama, ale určitě ne horor nebo mysteriózní, nevím kde na tom kdo byl. Spíš mi to zavánělo pěkným thrillerem, no a co, že se odehrával v džungli. A náhodou to bylo pěkně sympatický, i když to vlastně mohla být obyčejná vyvražďovačka (napovídalo tomu hlavně to, že se to tam hemžilo krásnejma prcinama a namakanejma borečkama vystupujícíma v rolích obětí). Už jsem jenom čekal, že se pak zjistí, že ten brácha je bejvalej člen speciálních jednotek, ale na štěstí ne. Výhodou bylo nejen prostředí, ale i ten nápad s orgánama. A krváren tam zas není až tak moc, aby se to nelíbilo i slabším povahám.

Bouřlivé dny (1990)

Namachrovaný motorkář, to mi trochu připomnělo Top Gun. Kelly McGillis nahradila Nicole Kidman, Icemana Vala Kilmera zas Cary Elwes. Nevím, spíš mi to přišlo jako hrozná komerčňárna a kde nic tu nic. Jo, závody nebyly špatně udělaný, ale to je tak všechno.

Začalo to v Los Alamos (1995)

To se pak člověk nemůže divit, proč tak rapidně přibylo tolik novejch nemocí a zmutovanejch virů, když zkurvení amíci a rusáci a bůhvíkdoještě vypustili tolik radioaktivních látek. I když tenhle dokument je spíš o testování americkejch bomb, dozvíme se něco málo i o jinejch zemích, přičemž Čína na konci je fakt zábavná. Jinak gigantičnost výbuchů je sice úchvatná, ale kdyby to nikdo nikdy nevymyslel, tak by mi to nijak nechybělo. Z dokumentárního hlediska vynikající dílo.

Sex ve městě (2008) odpad!

Film s uječenejma udrbanejma hysterickejma povrchníma babama, určenej asi pro stejně smýšlející baby. A ježiš, proč to bylo tak dlouhý? Přitom není ani jedna z těch bab vyloženě hezká. Víc mě ale štvala ta jejich posedlost příšernou předraženou módou. Doufám, že na světě ještě existujou nějaký normální holky.

Pokerový král (2007)

Ten dokumentární styl byla chyba, velká chyba. Úplně bilo do očí, jak násilně to bylo dokumentární. Ale ještě trapnější byly ty nuceně vymyšlené postavy, rádoby divné, ale přitom úplně trapně divné. Zkoušel jsem se u toho sem tam zasmát, ale nefungovalo to. Herci ze sebe vydali to nejhorší, co mohli, a stejně na tom byl režisér. Když někdo chtěl udělat vtip, musel vytasit něco o sexu, prostitutkách nebo já nevim... obzvlášť ten moderátor byl tragéd... Odpad tomu nedávám jenom proto, že odpad jsem dal nesrovnatelně horším sračkám...

Ve službách války (2008)

Po celkem solidní začáteční přestřelce se to zvrtne do nudy a občasné akční momenty to už nezachrání, obzvlášť když film působí trochu jako stěžování si na těžký úkol vojákův. Vojáci dostávaj, co si zasloužej, když jsou tak blbí a jdou do války. Rozhodně vyzdvihuju výkon Channinga Tatuma, kterej se mi začíná líbit čím dál víc (herecky, ne přitepleně). Taky Ryan Phillipe nehrál úplný hovno, což už je u něho tak trochu standart. A ještě slovo o mým oblíbenci Josephu Gordon - Levittovi: slovo.

Časové pásmo bylo změněno