Na břehu řeky (1986)

Šílený ksichty a chování Crispina Glovera (asi jeho nejlepší role), ujetá osobnost jednonohýho Dennise Hoppera a jeho nafukovací družky, psycho osobnost bezdůvodného vraha Daniela Roebucka, lhostejnost kámošů vůči vraždě kamarádky, studená atmosféra chladné řeky, neustálá konzumace travky nebo aspoň dialogy o tom, jak "get stoned". Málokdy sem píšu hlášky z filmů, ale tentokrát mám takový nutkání: "I don't like killing people, but sometimes it's necessary."

Poslední legie (2007)

No zas nějak extra dementní to nebylo. Čekal jsem, že to bude naprostá kravina, ale je to jenom poloviční. Neříkám, že jsem chtěl štábu z vděčnosti darovat všechen svůj majetek, ale nakopat do prdele tretrama si taky nezaslouží. Obzvlášť se povedlo ve finiši to propojení se staroanglickejma legendárníma postavama a artefaktama. Co mi vadilo úplně nejvíc byla neschopnost maskérů zručně použít nalepovací fousy a paruky, který vypadaly jak vyrobený z koštěte.

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Originálně vyprávěné (tzn. zemanovsky vyprávěné), doprovázené zaujatým hlasem Jana Třísky. Člověk by očekával Šeherezádu, ale je to o něčem úplně jiném, což dělá pohádku strašně poutavou. I když to je pro děti, Zeman se nebojí ukázat smrt v pravém světle (utopení námořníci, zvěř zabíjející svou kořist, vypíchnuté oči, zabitej krokodýl, setnutá hlava atd.). A to je fajn. Ale jako vždy - pohádky já nemusím, i když jsou hezky zpracovaný...

Cesta do pravěku (1955)

Jenda, Jirka, Petr a Toník. Správný výběr jmen potěšil jistě každého, kdo se tak jmenuje a těch v době výroby bylo asi nejvíc. Akorát chlapci byli moc idealizovaní - čestnost, smysl pro dobro a smysl pro dobrodružství jak u Rychlejch šípů. Celou dobu jsem ale musel litovat toho jejich "vůdce", protože musel celou dobu nosit na hlavě tu nejtrapnější čepicu, co kdy kdo viděl. Ale jinak musím jen a jen chválit. Není to můj nejoblíbenější Zemanův film jen tak z nostalgie - taky má asi nejpoutavější obsah. A ještě je to poučné. A triky skvělé, na svou dobu. Štvala mě na tom snad jediná věc - chorobná posedlost deníkem.

Kill Kill Faster Faster (2008)

Film o lásce, sexu, zradě, vězení. Pro Gila Bellowse mohlo být to natáčení celkem zajímavý, když tam měl tolik nádhernejch ženskejch a mohl se po nich plazit a olizovat je a to i na intimních místech. Štáb si z něho ale asi celou dobu dělal prdel, když mu na hlavu dávali takový různý hrozný paruky. Z brutálního hlediska měl zas film dost zajímavou scénku ve vězeňskejch sprchách. Sympaticky noirovsky působily jeho vnitřní monology a marlowovskej vzhled mu dodával taky ten klobouk. Jinak je to ale celkem taková pěkně vyprávěná nudička, která sem tam něčím nadchne (vztah se spoluvězněm, sexuální hrátky s partnerkama, důvod proč byl ve vězení atd.).

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Je to dobrý do té doby, než tam Norton ztopoří do zelenyho velkyho šulina a objeví se Hulk... Je to neuvěřitelně blbý Hulk. Což je v případě filmu o Hulkovi celkem velkej nedostatek. Nepovedenejma digitálníma efektama se tady opět nešetří a shazuje to kvalitu filmu do bažin. Tohle by se mi možná líbilo kdysi, jako děcku, kterýmu se líbí různá monstra a svalnatí anaboličtí zabijáci. Ten jeho animovanej ksicht je fakt takovej animovanej, než filmovej. Rozhodně je to ale lepší než ten dementní šit z roku 2003. Čumím, že se do toho nechal ukecat Edward Norton, kterej tam snad jako jedinej stojí za to. No, Tim Roth taky není špatnej, ale ten není nikdy špatnej, dokonce bych řek, že jeho nekompromisní tvrďák Blonsky je nejlepší postava celýho filmu... dokud se podobně jako Banner nepromění v monstrum Abdomination. Jinak do MCU to ale docela zapadá a je trochu škoda, že Norton si už tuhle postavu nezopakoval. Jinak všimli jste si, že na jednom kompu Norton používal antivir Norton? :-)

Ochránce (2005)

Přiznávám, že to byla trochu blbůstka, ale něco do sebe to mělo. Bylo jasný, jakej to bude mít průběh a jak to celý dopadne, ale několikrát mě to fakt dost pobavilo. Fakt tak 3 4 dobrý fórky a kromě toho celkem povedená odlehčená atmosféra. Nemyslím si, že Vin Diesel nemůže hrát v komediích.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série, která se odehrává ve vězení, je fakticky hodně vychytaná, charaktery jsou hezky charakteristické a herci (obzvlášť Robert Knepper aka T-Bag) jsou do svejch rolí dobře nasazení. Všechno se to ale zhorší v druhé sérii, která mě zklamává čím dál víc. Je to jenom takové prodlužování neodkladného. A hlavně všechno ztrácí na pravděpodobnosti a logice, věci se stávají předvídatelnými a nemožnými atd. Zatímco první sérka dostává nejlepší hodnocení, druhá těžce spadla na lehkej podprůměr, z čehož nám vychází 3,5 hvězdy a tentokrát zaokrouhlím nahoru. Ale nekoukejte na to, když už jste toho skoukli tolik, že... Ve třetí sezóně se nám to opět trošičku zvedá (kvalita, né penis), neboť se nacházíme v exotickém prostředí Jižní Ameriky. Čtvrtá série je v pohodě tak do poloviny (uloupení Scylly). Když se tam pak začne jednat o plány kolem Společnosti a jak ji svrhnout a začne se tam motat jakási matka, tak za prvé mi to přestane dávat smysl a polovina věcí mi uniká, protože je to moc překombinovaný a zasmrádlý politikou a mezinárodníma velkejma zvířatama. V podstatě jsem si tu špatnou polovinu odtrpěl...

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

No nebyla tohle dvojka? Asi jo, protože to stálo celkem za prd. Kde jsou hlášky? Potvory jsou sice jakž takž dobrý, ale snažili se to udělat moc star-warsovské. Ale horší bylo to, že to bylo přesycený (a to tučný písmo nepoužívám jenom tak) digitálníma efektama. Sice to byly povedené efekty, ale stejně furt nechápu proč. Jednička měla šťávu a byla zábavná. Tohle bylo orientovaný spíš pro děcka a povedené hlášky tam fakt rapidně chyběly. Luke Goss jako záporák vypadal hezky, ale jakobych to už někdy někde viděl (asi v nějakým upírským filmu)...

Projekt LAZAR (2008)

Mysteriozní stránka se z toho bohužel časem trošku vytratí a to je asi trochu škoda. Čekal jsem, že to bude lepší, no. Bob Gunton snad dostává jenom role na stejný brdo.