Nenapravitelný (1975)

...aneb Belmondova smršť. Tempo filmu je rychlejší a zběsilejší, než v Rychle a zběsile. A má to tu pravou francouzskou komediální atmosféru. A to je přesně to, co potřebuju, abych se dobře pobavil! Belmondo je fakt nenapravitelnej a dycky hraje toho chuja tak skvěle, že to nejde, aby nerozesmál. Jeho lhací techniky, výmysly, nápady a převleky jsou nezapomenutelny. Prostě skvělá francouzská komedie ze starejch dobrejch časů...

Není čas zemřít (2021)

Kdo říkal, že není čas zemřít? Já bych řekl, že docela je. Ale kdyby se to jmenovalo "Je čas zemřít", byl by to strašnej spoiler. Ale je čas zemřít a myslím, že to pro Daniela Craiga byl dobrý tah a pěkně se tím se svou bondovskou kariérou rozloučil... A pro samotného Bonda to je konečně cesta, kterou podporuji. Ta jeho nesmrtelnost byla totiž přesně to, co se mi na tom vždy nelíbilo. Chtělo to asi odvahu, ale chválím. Až na to, že značka se musí ždímat i nadále, takže "James Bond will return" v závěrečných titulcích působil vzhledem k jeho smrti směšně. Zatímco první díl Craigovy série byl pěkně uvěřitelný a jakž takž reálný, postupně se to všechno přehánělo, až to vyvrcholilo tímto - řekněme až sci-fi - zakončením. Nanoboti v krvi aka "chytrá krev" se mi nelíbila hned při jejím představení, ale že tu na stejné bázi budeme mít i smrtící selektivní virus, to už někomu cinklo na maják. Rami Malek jako padouch nebyl vyloženě k zahození, ale od dob Bohemian Rhapsody se zbytečně přeceňuje a dovedu si představit charismatičtějšího zloducha. Ono dějově to prostě není moc dobré, ale pořád lepší, než cokoliv s předchozími představiteli Bonda.

Není úniku (1998)

Nebylo to vůbec špatný, jak tady všichni popisujou. Jasný, že všichni herci byli tenkrát ještě dost ucha, ale takovej Vince Vaughn a jeho smích hahahahahaahaahaha jako Lester MoLester, chch, paráda. Jeanine Garofallo, ta zas měla ty její vtipné průpovídky a "Choakin Fénix" celkem sympaticky ztvárnil mladíka obutého do všech těch průserů. Jo, jasně že ze začátka to bylo rozjetý solidněji, než ke konci, ale to tak bejvá u hodně filmů. Zápletka ale rozhodně stojí za to. Bavil jsem se.

Neon Demon (2016)

Refnův úchvatně koukatelný neo-styl, plné krásných modelových žen, s dobrým výběrem hudby, ale určitě to má nějaké "ale". Má to "ale" a tady to "ale" je: ale je to hezky udělané nic. Když je něco hezké, ale nikam to nevede, řeže si to pod sebou větev a "to je chyba", říkali. Ještě je tu možnost, že ten děj měl být nějakou alegorií, metaforou, podobenstvím nebo něčím takovým podobným, co by mohlo mít nějakou skrytou myšlenku. Ale na hledání myšlenek já seru - od toho jsou tu kritici a jiná artově založená hovada, která se budou dohadovat, jestli to bylo o zaprodání svého těla modelingu nebo o rivalitě v showbusinessu... místo aby se spíš divili, proč nebylo to oko natrávené nebo proč ten koberec nedokázal tu krev vsáknout a místo toho se na něm dělala kaluž. Bylo to prostě celé strašně divné, ale ne Lynchovsky divné, jenom divné. Elle Fanning je opravdu moc pěkná holka - ostatně já jí to předpovídal ještě když byla děcko. Ještě před ní ale stojí (a mě z ní taky) Christina Hendricks, kterou Refn prozřetelně opět obsadil (dříve v Drive), a to je dobře! A Keanu Reeves v takové roli-neroli, že to mohl být klidně i nějaký ne-Keanu nebo dokonce ne-Reeves. Z ostatních rolí zajual i pohublej Desmond Harrington a i ty všechny holky, ale kde/kdo/co bylo vlastně ten neonový démon? Nasrat.

Nepolíbená (1999)

Mám dojem, že Drew Barrymore viděla kultovku Vrať se do hrobu! a chtěla udělat něco podobnýho. Ale neumím si vysvětlit, že z toho udělala úplnou trapárnu, kde název "Nepolíbená" má smysl až poslední čtvrt hodinu. Jinak je to o loserce, která byla loser na střední a zůstala loser dosud... a zároveň ji hraje Drew, která pro mě taky je tak trochu loserka (až na pár rolí). Navíc sama o sobě není moc pěkná a že hrála 17letou a vypadala 2x tak stará, to byl asi výstřel z bambitky do sršního hnízda. V malejch rolích se tam mihnou Jessica Alba a v ještě menší roli James Franco, ale neměly tam skoro žádnej význam. Ok, zasmál jsem se párkrát, když se jí přihodila nějaká trapárna nebo byla trapná a nevěděla to nebo když dělala trapné ksichty (a ne, nesmál jsem se té trapnosti, ale prostě mě to nějak rozesmálo). Každopádně JE to trapnej romantickej film a tím pro mě padla.

Nepříjemná pravda (2006)

Pravda pravdoucí a každej by se na to měl kouknout. Ve školách by to měli vysílat. A když to pochopí už i školáci, pak by to měli pustit i politikům a jinejm zmrdům. Zamyšleníhodný film. K zamyšlení nad sebou samými. Musíte furt všichni jezdit autama? A plejtvat vodou a elektrikou? Al Gore není jenom takovej obyčejnej zmrd, ale vypadá to, že se snaží. Umí to dobře vysvětlit, že to pochopí i lidé s nižším vzděláním. Chybělo mi tam ale konkrétní doporučení lidem, co by měli dělat. Bylo to až u závěrečných titulků a to už se mi teda moc číst nechtělo (ještě když k tomu hrál takovej trapnej song). Kua lidi, já bych tohle téma nepodceňoval!!!

Nepřítel pod ochranou (2012)

Docela suchej akčňák se suchym Reynoldsem, suchym Washingtonem a suchym z nosa, z kteryho si dělám kuličky, jaká je to nuda. Snaží se to hrát na děsnej špionážní thriller, jak Bourne nebo Jack Ryan, ale je to jak špión kujón z mateřské školky. Najednou to na nás vychrlí, že někdo chce něco hrozně moc tajnyho, ale moc nechápu kdo a proč. Postava Reynloldse se chová někdy jak hlupoň a Denzel je zase hrozně vychytralej drsnej děda vševěda. Sice je to narvany známejma hercema, ale ti sou tam jenom tak na okrasu, v případě Brendana Gleesona spíš na ohnusu. V podstatě mě vubec nezajimá, jak to dopadne a kdo chcípne a kdo ne. Dvě hvězdy tomu dávám jenom proto, že jsem měl absťák po nějakym akčním filmu...

Nerovná partie (1997)

Jasně, najde se tam plno klyšé, ale vyniknou tam skvěle zahrané postavy. Tím samozřejmě myslím Christophera Walkena, stejně skělého Denise Learyho a mezi únosci taky není žádnej vyloženě lůzr herec. Někdy je to trochu nelogické a někdy víte, co se tam stane, ale stejně to musíte vidět až do konce. Prostě mě to bavilo. Taky proto jsem se na to díval už podruhé v životě. No, ale myslím, že stačilo...

Neříkej ani slovo (2001)

Sean Bean je moc dobrej na takový záporácký role. A když mu tvůrci připraví takovou nádhernou smrt, tak to je pak sen. Ale co není sen, jsou dvě blbosti, který mi fakt vadily. Ta první byla ta ženská detektiv, která byla úplně trapná a vlastně vůbec nevím, co ten její případ měl znamenat a jak na všechno přišla. No vlastně vím to, ale byla prostě blbá. Druhá věc je ta psycho holka, která byla taky taková divná (a nebylo to tím, že byla blázen), ale horší bylo, že to její mladší vydání se na ni vůbec nepodobalo (pihy, ksicht). Jinak to byl příjemnej průměr a Famke Jansen jako vždy pěkná.

Neřízená střela (2010)

Krásně černohumorná komedie, kde se střídá sranda se smrtí v nadstandartním provedení. Obsazení stojí za to a všichni perlí hlášky jak koza bobky. Akorát ke konci je to najednou nějaké uspěchané. Zamilování přijde uplně zničehonič a pak to najednou tak rychle uběhne, že je škoda, že je konec. Dost dobře jsem se u toho totiž bavil.