Svatá krev (1989)

Traumatický život u cirkusu. Bezruká usurpátorská matka, která si k synáčkovi vypěstuje závislost a ten ji musí poslouchat. No, co jinýho si člověk může představit, když ví, že to natočil Jodorowsky... Bylo to prostě psycho. Psacho psecho psicho psocho psucho. Naprosto geniální jsou všechny záběry, kde se objevují jakákoliv zvířata, zvláště pak slepice!!! A samozřejmě taky záběry, kde se objevuje krev. Mimochodem Fénixe, mladýho Fénixe a pasáka hrají Jodorowského synové.

Dělníkova smrt (2005)

Drsnej dokument o chudejch lidech. Chudej dokument o drsnejch lidech. Takhle se dělá poutavej dokument, kterej neomílá všechna dokumentární klišé. Největší frajeři byli ti s tou sírou. Mohlo se to trochu zkrátit, ale přežít se to dalo.

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Bohužel jsem u toho asi dvakrát usnul. Teda co to kecám. BohuDÍK. Mě to totiž skoro vůbec nebavilo. To předělávka (Lupiči paní domácí) se mi myslím kupodivu líbila víc. Jo, uznávám, že profesor byl prvotřídní super ksicht, ale bylo to pro mě takovy moc neuvěřitelny. Jediní dva další herci, co jsem znal, byli Sellers a Lom, ale ani jeden mě k výstřiku nedovedl a vlastně nic ve filmu mě nějak moc nezaujalo.

Ben Hur (1959)

Ježiši Kriste! Já jsem myslel, že Ben Hur byl nějakej dobyvatel a né zpřízněnec Ježury. Ten se ve filmu sice moc neobjevuje, ale když jo, tak má mikádo. Dobrý bylo, že to víc než o křesťanství bylo spíš o té době a o místě. Některé reálie sice vypadají hodně hollywoodsky (tzn. uměle), ale velkolepost se tomu nedá upřít. Ale velkolepost se koná v duchu roku 1959, na to nezapomínat. Třeba ti leprouni byli jenom bledí, trocha boláků a jinak nic. Dokonalej byl hlavně ten závod spřežení. Škoda - to o tom klukovi ukřižovaným bych tam vůbec nepletl a byl by to dobré film. V podstatě jsem proti Římanům nic neměl, protože je otázka, kdo má na svědomí víc utrpení - Řím nebo křesťanství? O délce filmu mlčím, protože se vsadím, že to vidíte taky tak.

Rio Bravo (1959)

Takovej western, kde prostě děj plyne a s ničím se nesere. Nikdo si tam nehraje vyloženě na hrdinu a nezdá se, že by to mělo směřovat k velkému finále. Hlavní je, že tam jde všechno skoro reálně - no prostě je to stará škola. Né že bych to potřeboval znova vidět, ale su rád, že jsem to viděl, protože to pohladilo na duši. Akorát nevím, proč se to jmenuje Rio Bravo.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Zajímavá autobiografická věcička. Byli to všechno sice hrozní zmrdi, ale to jejich mládí bylo fakt skvěle nafilmovaný. Naprosto všemu se tam dalo věřit a takový filmy mám rád. Sršela z toho atmoška, pravda a hezký barvy. Nejde to nijak moc popsat, musí se vidět.

Brilantní plán (2007)

Jako stará babka není Demi vůbec pěkná, ale toho se na štěstí dočkáme jenom pár okamžiků na začátku a na konci. Po zbytek filmu na nás zkouší tu svou krásu, i když má na palici divnej dobovej květák. Vůbec jsem nevěděl, o čem to má být a proto mě čekalo překvapení. Jsem rád, že jsem si nečetl obsah, protože takhle bych si to nepředstavoval. Kejn hraje jako vždy brilantně, stejně jako ty diamanty a brilianty. A otázka na závěr: bylo to podle pravdy?

Akvabely (2007)

Některý byly vodní lilie (lekníny), ale většina celkem blatouchy. Film o dalším "podle mě zbytečným" sportu. Ale víc je to o vztazích puberťaček. Hned na začátku mě napadlo, že to bude o lesbách. A když už to začínalo vypadat, že to o lesbách nebude, tak to o lesbách začalo být. Fakt mě to nebavilo. Trvalo to jenom hoďku dvacet, ale táhlo se to jak plazící se Meresjev. Poznámka k Obsahu/Infu: Marie spíš než na 15 vypadala tak na 12.

Příšerky s.r.o. (2001)

Pro děcka možná děsná bomba, ale pro mě jenom dobře animovanej, americkej a hrozně barevnej film. Bez chyby mi tam přišlo jenom pár postav - ta fialová úlisná ještěrkovitá mizející potvora, ti dva vtipní podlejzačtí údržbáři a ta nepříjemná baba za přepážkou nebo třeba taková vychytávka jako chřestítka u té recepční s hadama. Jinak tam toho vtipu moc nebylo, aspoň ne pro lidi koukající se na to ve věku 27 let. Ale scénář, nebo aspoň ten nápad je fakt originální a dobrej.

Výchovný tábor (2007)

Samej nepravděpodobnej charakter tam byl. Třeba jak ti stávající pacoši byli vůči těm novejm jak na hajzly, když kdysi v tom byli sami. Měli všichni spáchat protestní sebevraždu, aby z toho ta polepšovnická firma měla průser a měli by klid. Věčný klid. Taky se mi nezdála ta lokace na Fidži. A vůbec všechno tam bylo trochu uhozený a přehnaný. A známe ty kecy, že je to podle skutečné události. Podle skutečnosti je určitě jenom jedna titěrná myšlenka a všechno ostatní je domyšlený. Byla to pitomost. Sympaticky tam na mě působil jenom Gregory Smith.