Hodiny zoufalství (1955)

Jo, dobrý to bylo, ale nesmíte brát v úvahu fakt, že nejnapínavější tam bylo, když hysterčila nějaká ženská. Jinak mě zaujaly takový drobnůstky typu - na silnici stál pes a voni do něho museli najet (netrefili se) nebo vtipnej kuchař hehe v tom bistru hehe. No jde poznat, že je to film staršího vydání (ani kapka krve), ale v tom je to kouzlo. Nicméně hodnotím jen lepším průměrem.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Pustil jsem si to sice jen náhodou, ale vůbec jsem nemusel litovat. A to přesto, že když se tam objevil snědý týpek s uhrančivejma očima, říkal jsem si, že toho zas vybrali jenom kvůli vzhledu. Není to tak - nejdřív jeho postava zaujme gentlemanstvím, inteligencí a sympatickým vystupováním, ale pak Daryl McCormack ukáže, že umí i hrát. Co je to ale oproti Emmě Thompson, která sice nikdy nehrála ve filmech role, které by se mi opravdu líbily, ale musel jsem vždy připustit, že herečka je to výborná. A tady navíc v odvážné poloze a polohách. Myslím, že se vůbec nemá za co stydět a oceňuji, že si jako ostatní herečky v jejím věku nedělá hloupé plastiky a jiné nesmysly. Jediné, co mi tam nedávalo moc smysl, byla scéna v lobby hotelu, kde své bývalé žačce všechno bez skrupulí vyklopí. To byla trochu křeč. Na rozdíl od všeho ostatního. Nečekal jsem, že by mě ještě mohla zaujmout taková konverzačka, ale když je dobře napsaná, tak proč ne.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jak už je u Leoneho zvykem - opět skvělej hudební motiv fufu-fafa-fí ua-ua-uau. Jinak tohle je snad první film, ve kterym jsem viděl představení hrdinů vysvětlujícím popiskem na obrazovce. Eastwood, Van Cleef i Wallach - všichni hrajou skvěle napsaný postavy, všichni hrajou skvěle, maj skvěly ksichty, jsou skvěle drsní. K tomu ten chytlavej děj, zasazenej do občanské války - no takovy westerny se dnes už nedělaj... Tohle je prostě sen!

Holé lebky (1995)

Šlo to celou dobu dost průměrně. V Americe maj černochy, u nás je to zas s cigánama, akorát horší. Skinheadi byli úplní magoři. Příběhově se film dost vleče a drželo mě u něj jenom to, že tam hrálo tolik známejch lidí. Nejlepší byl Busta Rhymes a jeho páčo.

Hollywood, Hollywood (2002) odpad!

Sračka, sračka, a né Hollywood, Hollywood, tak to měli spíš u nás distribuovat. Možná jen Stupidita, stupidita. Ale rozhodně to byla jedna z největších nud, co mě kdy měla tu čest nudit. Jedna herečka tam byla skoro stejně hnusná jak Julia Roberts, než jsem zjistil, že to byla opravdu Julia Roberts. A jinak je to ideální příklad toho, jak natočit totálně nudnej film o ničem. Nejen formou, ale i obsahem. K té ruční kameře: nikdy by mě nenapadlo, že to tak dokáže rozkurvit film - úplně neuvěřitelně mě sralo, jak tam místo kameramana měli neschopné děcko s mobilem nebo s čím. Postavy byly tak trapné, že trapnější byly už jen ty dialogy, které vedly. Kecy kecy kecy, kecy o ničem. Jenom ten "Hitler" byl docela vtipnej. Vlastně jsem na to koukl jen kvůli tomu, že tam měli hrát David Duchovny a Brad Pitt, ale ti tam byli dohromady tak 5 minut. Ostatní herecké osazenstvo byli vesměs herci, které nemám rád. A vůbec nechápu, co to má za souvislost s filmem Sex, lži a video (taky od Soderbergha a taky strašná <|>vina). PS: opravdu jsem to neviděl s tím strašným dabingem, ale originál s titulky a přesto to stálo za hnědé toaletní prkýnko.

Hollywood v koncích (2002)

Slabota. Už ani dost humoru tam nebylo a když jo, tak byl hodně slabej (asi jak knedla v drahé restauraci). Děj už pořád na jedno brdo a z té slepoty toho Woody moc nevytěžil. Ani se mi nelíbilo, jak toho slepýho hrál. Jeden z jeho nejhorších filmů. A na ČT2 ve filmovým klubu tomu těma titulkama už vůbec nepomohly - plno dlouhých vět v dialozích bylo zkráceno na jednu krátkou, takže kdybych nerozumněl aspoň trchu anglicky, tak totální shité.

Hon (2012)

Když hon, tak hon, ale honil tam vubec někdo? To je otázka, kolem které se to celou dobu točí, ale myslel jsem, že to bude hon na člověka, kde se budou honit po lese a chtít ho zabít a né takhle psychologicky a sociálně. Ale musim uznat, že i tímhle zpusobem to bylo docela zajimavy a pěkně to na nás zahrany. Jednou ale stačilo a navic mám dojem, že podobně laděnej filmek už jsem někdy viděl (akorát americkej).

Honba za diamantem (1984)

Vzpomínka na dobu komunistickou, kdy tenhle film jel. Tenkrát mě dost bavil. Teď už ne. Je to asi hlavně kvůli 2 věcem - nic lepšího tenkrát nebylo a já byl malej blbej hajzlík, kterej věděl prd. No, chtěl bych napsat něco, jako že jsem se vůbec nenudil a bylo to super a zábavné, ale to napsat nemužu, protože to bylo poměrně strašný. Nikdy jsem nepochopil, co kdo vidí na spojení Kathleen Turner (poměrně nepěkná mamina) a Michael Douglas (v bílejch hadrech jak seladon, kterej se nepoved). Danny DeVito byl vitální dost, ale vlastně tam skoro ani nemusel být. A tenhle film už nikdy vidět nechcu.

Honey (2003) odpad!

Víte jak to chodí - niggaz, hip hop, r'n'b, jejich podělaný pohyby, gesta a mluva. Jestli tohle nemusíte, ruce pryč. Jediný, co tam stojí za to, je Jessica Alba. Ale vůbec se mi nelíbí, co tam dělá. Negerský tancování - that sucks. A furt nechápu, proč se před sebou tak navzájem předvádijou. To mi psychika nebere. A ten stupidní příběh... Sympaticky tam ještě působí Mekhi Phifer.

Hon na čarodějnice (2011)

Škoda, že se u toho všichni tvářej tak vážně, jakoby to tak fakt mělo byt. Přitom je to čirá čurákovina. Obličeje, kterejma tam hází Cage, jsme viděli už všude možně, ale tohle je film, do kterýho se hoděj snad nejmíň. Vrší se tam na sebe trapárny, klišé a předvídatelné události. Rozpočet na tohle musel být tak 25 korun, teda aspoň někdy to tam vypadá jak nějaká česká pohádka. K digitálním efektům nemá cenu se vyjadřovat, protože je to škoda slov a hoven. Jediny, co tam stálo za to, tak morovej ksicht Christophera Lee, i když to bylo samozřejmě extrémně přehnaný. Nemá cenu na to vubec koukat věřte kuně... Natočil to Dominic Sena, ale ještě jednu takovou blbost a doufám, že dopadne jak Ayrton Senna...