Sin Nombre (2009)

Fukunaga už od začátku své kariéry asi věděl, co chce. Syrové drama plné násilí, latinskoamerickejch gangů, zabíjení, tetování a chytlavýho tématu imigrantů. Když se děj netočí kolem členů gangu, vykresluje povahy jednotlivejch postav a to dává filmu na autentičnosti. Nečekejte žádný happy endy, tohle je prostě drsná realita tam kdesi v mexickejch prdelích. Jediný, co mi tak nějak nesedělo, že se Casperovi pronásledovatelé vždy někam dostali hrozně rychle a nebylo vysvětlený jak. Asi teleportem. Myslim, že z tohohle filmu nebudete mít dobrej pocit a zjistíte, že i Mexičani jsou lidi (pokud někdo pochyboval)... Jinak Edgar Flores v hlavní roli, nevím, kde ho vzali, ale byl skvělej.

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

No, nemůžu říct, že bych si to nějak užíval. První série v podstatě kopíruje původní film a to včetně některých hlášek a scén, kapely v klubu, stylu hudby. Naopak několik skutečností to překrucuje a úplně nejvýrazněji v negativním slova smyslu mi z toho vychází Richie - místo sexem posedlého psychouše tady máme inteligentního (někdy až moc) fešáka, kterýho oblbla upírka a tím to vysvětluje jeho vyvšinutou povahu. Ale je to hlavně tím, že to srovnávám s původním Richiem - kdybych ho neznal, nebylo by mě to bilo tak do očí. Jinak jako bratři mi k sobě Seth a Richie moc neseděli, hlavně podobou. Kult hada místo klasického netopýřího upírství byl pěkně originální a zamlouval se mi. Blbé bylo akorát to, jak upír Carlos uměl měnit podobu na jiné lidi, to bylo převelice trapné. Dobrej byl taky ranger Gonzales, kterej se tam přimotal jako nová postava, ale docela zajímavá. Rodinka v čele s Robertem Patrickem možná místama až moc telenovelově dramatizuje své životy, ale to je holt úděl seriálů, dostat mezi akci taky něco, co prodlouží jednotlivé díly. Jinak celkově v seriálu najdeme několik odkazů jak do tvorby Rodrigueze, tak Tarantina, což potěšilo. Béčkoidní atmosféra se kupodivu nějak moc nekoná a spíš to zpracováním předčí tragické digitální efekty z filmu. Uvidíme se u druhé série. Tady cítím lehkej pokles, ale u takové průměrné kvality to ani nejde moc poznat. Fakt mě štve, že Grcko brothers jsou sice záporáci, ale v podstatě hodní. A že tam skoro nikdo důležitej neumírá. Taky Santanico Pandemonium se asi za každou cenu snaží být vždy sexy a její otevřená pusa obalená plnými rty často působí spíš trapně, než svůdně (si dycky říkám, že jestli tu pusu nezavře, vlítne jí tam mucha). Potěšila účast Dannyho Treja, ale zas taková bomba to nebyla - spíš se mi líbí ten jeho drsnej ksicht. No, jinak celkově to v druhé sérii dost ztrácí atmosféru, ale zas musím uznat, že se tam objevilo několik nezapomenutelnejch hlášek, který se vyznačujou hlavně tím, že jsou vtipný a že jsem je už zapomněl. Ještě tomu dám šanci, ale mám dojem, že s hodnocením půjdu dolů... A tak jsem dokoukal sérii č. 3 a stejně jako druhá, i tady to už nemá s původním filmem nic společnýho. Spíš to spěje ke konci, kterej doufám bude i konec celého seriálu, a je mi jasný, že plno postav to všechno úplně v pohodě přežije. Prostě nuda. A tím bych to zakončil.

Únos Freddy Heinekena (2015)

No, něco tomu tak nějak chybělo. Jo, asi je zajímavý sledovat, jak to tenkrát vlastně přibližně bylo a jakej byl Heineken kliďas. Ale spíš by mi stačilo prečíst si o tom nějakej článek, než sledovat tenhle film. Dost mě totiž nudil. Tak nějak jsem měl pocit, že jsem Jima Sturgesse viděl už jednou, ve skoro úplně stejné roli (asi jsem myslel film Štvanec IRA). Ani ostatní herci v obsazení tam vůbec nemuseli být a třeba takovej Hopkins byl až ostudně nevyužitej. Nevím, co víc k tomu napsat, protože i to by byla ztráta času.

Angelika (2013)

První a hlavní velkej průser je to, že Angelika není vůbec okouzlující, krásná až oči přechází a úchvatná. Mě teda neuchvátila vůbec. Taková obecná pipka to spíš je. Nic zvláštního na ní není. Ještě hůř dopadl de Peyrac, kterej je starej dědek, bez charismatu a na první pohled spíš francouzskej úchyl. A celkově z toho moc čpí tupá francouzská filmařina. Místama jsem si připadal, jak kdyby to natočil Troška nebo jinej matlal. Je to typická sračkoidní předělávka, které se pravděpodobně chytila nějaká rychlokvaška s vidinou zisku a slávy. Děj byl jakejsi napěchovanej, postav tam bylo jak ve Ferdovi Mravencovi, ale v tom se aspoň člověk orientoval, v tomhle ne. Kozy tam sice jsou, ale není to vůbec erotické. Celé to působí moc moderně, hlavně herci a jejich vzhled. Všiml jsem si 2 českejch herců v Bastille, ale to nic neznamená. Zbytečnej film, u kterýho mě zhrozilo, že to je první díl. Doufám, že další se točit nebudou. Byla by to ztráta času, peněz, všeho. Jasně, člověk chce trochu srovnávat s původním filmem, ale jsem rád, že jsem ho viděl, protože jinak bych se v tomhle ztratil úplně. Původní Angelika měla svoje kouzlo a i když to mělo své mouchy, tohle je úplnej roj much...

Hypnotizér (2012)

Lasse zklamal. Hodně, hooodně předvídatelné, až má člověk pocit, že ti cajti jsou úplně blbí a jak kdyby ten případ ani nechtěli objasnit... a tím pádem se to taky hodně, hooodně táhne. Trocha napětí přijde asi 5 minut před koncem, když se potápí autobus, ale to je tak všechno. Totální průser je hysterická postava Leny Olin, která mi celou dobu šla na nervy. Tuhle herečku fakt nemám rád, neni pěkná a je hrozně nesympatická. Jak je nesympatická herečka, tak je hysterická a blbá ta postava. Taky ten hypnotizér není nic moc a cely je to jakysi prapodivny, že mě to vůbec nebralo a těšil jsem se na konec. Tohle se prostě nepovedlo a nestojí to za to.

Mamka & taťka (2008)

Mamka a taťka byly fakt hodně ujetí a to tak, že byli fakt psycho... Docela jsem to nečekal, že to bude takovej syrovej bezcitnej film. Pravda, je tady spíš víc zabíjení a krve, než deviantních zhovadilostí, ale ten, kdo to napsal, měl asi celkem silnej žaludek. No, mě to ale zase až tak nepřekvapilo, protože na podobná témata jsem psal na základce slohové práce. Ale musím uznat, že z tohoto žánru, tudíž uvěznení nevinnejch, hrátky s nima, mučení a zabíjení, to patří k té zajímavější půlce. A to hlavně kvůli taťkovi, kterýho si asi budete pamatovat do konce života.

Konzultant (2013)

No do prdele, tohle mě uplně rozsekalo. Pravda, ty filozoficky kecy s prodejcem diamantů na začátku a s nějakým mexickým zvířetem na konci byly dost intelektuální, ale přičítám to tomu, že se něco ztratilo v překladu. Ale to, co bylo mezi tím, mě fakt dostalo. Asi od poloviny filmu mě uvěznilo kruté napětí, co se bude dít dál. Přitom ani první polovina nebyla špatná, protože jsem zas byl zvědavej, o co tam vlastně jde... a jistě tomu dopomohlo i to skvělé obsazení - Fassbender, Bardem, Pitt, Diaz, Cruz, to už je solidní nadílka... Ale každej určitě má v hlavě ty krvavé a násilné scény! A já taky. Ale scénář dělal Cormac McCarthy, tak co jinýho se dalo čekat. Jediný, co jsem nečekal, že to bude mít na ČSFD tak nízké hodnocení (54%? No to děte do hajzlu, přátelé). U mě právě naopak. Ridley Scott se konečně zas jednou vzmužil a natočil něco, na co může být podle mě hrdej. Do toho ty historky, který sype z rukávu postava Javiera Bardema (kterej tady mimochodem vypadá skvěle). Pak několik hlášek (né vtipnejch, ale spíš moudrejch), který by mi ulpěly v paměti, kdybych měl dobrou paměť, ale to já nemám (ale mám chuť to někdy sjet znovu, možná i s dabingem, abych se víc chytal ve věcech, které mi asi místama unikly). Navíc Cameron Diaz si to tady střihla vážně dost drsně i sexuálně a předpokládám, že 90% diváků sračkoidních televizí by to od ní nečekala. Pak tady máme taky množství vedlejších postav a scén, ktery krásně oživují děj (no, "oživují" je možná trochu zavádějící). Možná ve mě ještě kypí to nadšení z kousku, od kterýho jsem to nečekal, ale myslím, že těch pět hvězd si to zaslouží. PS: viděl jsem extended verzi.

Angelika a sultán (1968)

No, co si budeme povidat, Angeliky už bylo nějak moc. Ty předchozí díly jsem na rozdíl od většiny čsfd komentátorů docela snesl, ale tady už mě to nějak nebralo. Michèle Mercier v arabskejch hadrech teda nebyl moc dobrej nápad, navíc toho moc neodhalila a ty oční stíny, to bylo skoro jak po zápase v boxu. Ale co bylo uplně tupy jakože nudny, nesmyslny a drásající mozek, byl ten stupidní děj, během kteryho sem musel furt kroutit hlavou a očima. A pak najednou Žofré aka Reskátor, záchrana, cucačka, konec. Hm, fajn, ale bylo to nějaky odflákly.

Smrt jí sluší (1992)

Na tohle jsem se kouknul jedině kvůli Bruci Willisovi, kterej je tady fakt vtipnej, ale musíte se na to dívat v originálním znění, ne s dabingem. Během filmu jsem přišel na to, že další důvod je Isabella Rossellini, která je tady (vlastně v podstatě všude) fakt sexy. Přitom nápad to nebyl vyloženě špatnej, ale černej humor byl podle mě málo černej a to zpracování roku 1992 jde poznat. Pobavilo mě pak ještě taky to, že se ty dvě oslovovaly Madeline jako Mad (šílená) a Helen jako Hel (peklo), chch. Ale jinak nic moc (pod)průměr... a můžou za to hlavně Meryl Streep a Goldie Hawn, ktery krásy zrovna moc nepobraly a ani herecky mi nikdy ani jedna neseděla...

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

Masky byly fakt hrůza, ale nešla z nich hrůza, ale trapas, takže trapas a hrůza. Ale masky v podstatě přijdou až když se začne podávat večeře. Jinak musím říct, že i když místama to uplně ztrácelo logiku a bylo tam plno jinejch nesmyslností, než se na scéně objevili upíři, mělo to docela dobrou atmosféru. Michael Parks se do role skvěle hodil - škoda, že pak jen chlastal, všechno spíš jen sledoval a moc se nezapojoval. Potěšil Danny Trejo ve své třetí odsoumrakudoúsviťácké roli, na svůj věk solidně sexy mature mama Sonia Braga a dokonce i ten pastor, z kterýho se vyklubal docela borec poté, co si pěkně zašukal a pak přišpendlil tomu maníkovi hlavu ke stolu. Postava kata byla sice dobrá, ale to bylo spíš tím, že ji hrál Temuera Morrison, než tím, že by byla dobře napsaná - a navíc moc prostoru tam taky nemá. Naopak Mardo Leonardi hrajícího psance Johnnyho tam je skoro furt, ale je to docela sympaťák, takže pohoda. No, po otřesném upírském finále nám nakonec vysvětlili, jak vlastně vznikla Santanico Pandemonium a pak byl konec. Hm, fajn, nevadí.