Radio (2003)

Na poli prvoplánovaných a patetických dojáků tento fim zastává přední příčky. Na druhou stranu v dnešní době ubohých snímků útočících nekompromisně na lidské city stále se opakujícími frázemi, z nichž čiší "amerikanismus" nepředstavitelným způsobem je tento film poměrně upřímným kompromisem. Při délce stopáže Radia se člověk neubrání pocitu, že by to chtělo trochu koření a kudrlinek příliš přímé dějové linky, působí to totiž chvílemi trochu nudně. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Pokoj 1408 (2007)

Většina adaptací hororových knih Stephena Kinga je zfilmována podprůměrně a teprve po tomhle snímku jsem pochopil proč. King prostě píše stylem, podle nějž napsat dobrý scénář je opravdu umění. Buď se film snaží zuby nehty držet předlohy a je neuvěřitelně nudný (podle mě případ Pokoje 1408) nebo je přepracován, ale většinou tak mizerně, že z původního díla zmizí to dobré a zůstane to špatné. Pokoj 1408 je taková sotva průměrná oddychovka. Scény, při kterých mi přejel mráz po zádech, tu byly snad již tisíckrát, přičemž v druhé půlce filmu už byly opravdu nudné. Mohla to zachránit jen pointa. Ano přiznávám, že nebyla špatná, ale šlo by to trochu originálněji. Kam se hrabe třeba na The Others. Z pocty ke Kingově předloze dám tři, jinak bych šel níž.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Především slibné herecké obsazení v čele s Ivanem Trojanem mě donutilo tuhle TV trilogii nepropásnout. A jak jsem očekával, úroveň byla na české poměry v tomto žánru velmi dobrá. Napínavý příběh se snoubí s dobrou kriminálkou a mystickým námětem Arnošta Vašíčka. Uznávám, že je ještě co vylepšovat a některé scény působí v českém prostředí poněkud neopravdově, ale přesto je to dobrá ukázka toho, že tento žánr není pro české filmaře zcela zapovězen. Pro mne navíc plus, že se příběh odehrává v Pardubicích a Podlažicích…

Suprhrdina (2008)

Asi ne tak dobré jako Bláznivá střela, přece jenom jsou některé vtipy už trochu okoukané, ale stejně se jedná o velmi kvalitní komedii/parodii. Je tam několik slabších scén, ale jinak jsem se většinu času popadal za břicho, jestli se tomuhle dokáže někdo nesmát, tak nevím. Ale každý máme jiný smysl pro humor…

Valentine (2001)

Jakože tento styl thrillerů moc nemusím, Valentine mě poměrně příjemně překvapil. Je tam ale pořád příliš mnoho částí zavánějících tuctovostí a účelovostí. Poměrně zajímavá pointa.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Nerad dávám nejnižší hodnocení, ale u věcí jako je tahle nemůžu jinak. Doufám že jsem dostatečně kompetentní k tomu to ohodnotit, protože jsem to nesledoval (téměř), ale vím, co bych dal, kdybych to sledoval...

Klub sráčů (2000)

Ani sám nevím, proč tomuhle filmu dávám dvě hvězdičky, možná jsem svoje hodnocení přecenil, neboť se jedná o téměř přesný opak toho, co od filmu očekávám, byť komediálního. Na vlně relativního úspěchu jedničky prciček se svezlo tolik rádoby komedií, že je to až hrůza. Jediné, co bych možná ocenil je herecký výkon dvou hlavních postav. O ději se hovořit nedá, protože to rozhodně není, to, co by tento film, dělalo tím, čím je. A ty dvě hvězdičky? No, mám rád překvapení a rád jsem šokován a to jsem po zhlédnutí téhle komedie opravdu byl.

Umučení Krista (2004)

Myslím, že tento film má pravou hodnotu především pro hluboce věřící lidi, jako je jeho režisér Mel Gibson. Řekl bych, že se jedná o až nadreálné ztvárnění, úmyslně jsou scény podány možná ještě brutálněji než by to bylo ve skutečnosti možné, aby se tak dosáhlo cíle, co nejvíc zapůsobit na lidskou psychiku. Mně se docela dost líbilo ztvárnění Satana. Jinak jsem od filmu očekával, alespoň o trochu víc děje a mytologických souvislostí z Bible, takto to podle mého vyzní dost účelově. Dávám průměr.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Tento film patří mezi ty nejvýjimečnější, co jsem viděl. Sám o sobě je tak neskutečně „na bednu“, že se na něj nemohu koukat často. Pro ty, kteří mají rádi, poslouchají a dobře znají tvorbu (resp. především dané album) kapely Pink Floyd, nabývá jiných rozměrů. Více se snad ani tento počin okomentovat nedá. Rozhodně si hned z několika důvodů, mezi něž patří výjimečná originalita zpracování, zaslouží nejvyšší hodnocení.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku z úcty k prvnímu dílu, ale nakonec spíše právě proto nejhorší hodnocení. V některých scénách jsem opravdu nevěděl, zda to myslí filmaři vážně. Jak někdo může vlepit tímto pokusem o film tak tvrdou facku předloze?