Formula 51 (2001)

The 51st State nabízí lehké menu na odreagování sestávající z opět krásné Emily Mortimer, ve skotské sukni producírujícího se Samuel L.Jacksona, slovíčko fuck v mnoha situacích a variacích a nejeden vtipný dialog. S filmem jsem spokojen, takže mohou tři hvězdičky opticky srážet můj dojem. Svou volbu ospravedlňuji hrůzou ze záběrů pod Samuelovu sukni :)

Sherlock Holmes (2009)

Pro mě tak trochu zklamání. Ono je tam bez debaty dost věcí, který by u jiného filmu stály za pochvalu, ale tady jsem v rámci celku čekal prostě víc. Asi bych si to představoval komornější a s tím, že by pan detektiv více zapojoval hlavu než svaly, ale to je jen má idea. Pokračování rozhodně vyhlížet nebudu, slabší 4.

Ničitel Conan (1984)

Jojo, je to škoda... Když končila jednička a říkalo se, že to už je jiný příběh, mohl se člověk i na pokračování těšit, ale tohle byla prachsprostá bída. Jediné, co to trošku zachraňuje, je epická hudba, ale i u té jsem vnímal pokles na kvalitě. Budu se opakovat, ale musim ještě jednou dodat - škoda..

Prokletý ostrov (2010)

Má to dobrou atmosféru hned od začátku. Jen to, kam se příběh bude stáčet, se nabízelo hned od začátku a jak film ubíhal a od té prvotní domněnky se naoko vzdaloval, byl jsem o ní čím dál přesvědčenější (ono hodně udělá to, že dílko není z dílny nějakého podržtužky, to je pak jasné, že přijde nějaké finále). Jasně, ne že bych to odhadl do detailu, ale to stěžejní ano :) Ale ani to nemění nic na tom, že zde byla odvedena perfektní práce. Člověk ocení, když se ve filmu nevyskytují zbytečné scény, a když do sebe vše pěkně zapadá. Ne že by to tu bylo na 100%, ale je to vysoce nadprůměrné.

Lars a jeho vážná známost (2007)

No, několikrát jsem nad tou absurdností kroutil hlavou, ale zároveň jsem se u toho nevěřícně usmíval a celkově se na to moc hezky koukalo. Je možná dobře, že není vše propitváváno a divákovi není přinášeno vysvětlení na vše, dává to prostor k přemýšlení.

City Island (2009)

Moc povedená komedie o jedné fakt povedené rodince. Doporučuji všem, kteří jsou unavení záplavou komedií s dodatkem romantická. Film táhne Andy Garcia, ale jinak si myslím, že i na menší role se povedl casting, opět mě potěšila Emily Mortimer.

Podivní (2010)

Asi nejlepší na celém filmu je propagační plakát :) Co se týče toho 'strašidelného', tak se není třeba ani bát, filmů se zombíky (v uvozovkách) se točí dost a dost a věru jsou více hrůzu nahánějící.. Nejsem si jist, co stojí za pochvalu, protože se mi krade na jazyk lakonické OK. Viděl jsem a jdu dál, nic moc mi to nedalo, ale zase se má zadnice neoprudila, že by musela, chudinka moje malá, dřepět u nějakého hrozného škváru :) Žádné chvalozpěvy, ale na druhou stranu asi není třeba ani nějakých přehnaných kritik, protože si snímek nehraje na něco víc, což je bod k dobru. Celkově takových 55%.

Nějak se to komplikuje (2009)

Další z řady romantických komedií, kterých na náš během roku vybafnou spousty, další z řady, která zapadne do šedého průměru. It's Complicated má své lepší a horší chvíle. Taktéž souhlasím s názorem, že Steve Martin nebyl tou nejlepší volbou, ale co se týče Meryl Streep a Aleca Baldwina, byl jsem spokojen. Zmínil bych snad jen výběr vedlejších rolí, který mi opravdu sedl (až na toho Martina). A nakonec bych film utnul scénou na lavičce.

Kick-Ass (2010)

'And I need you today, oh Mindy...' :) Tak tohle bylo dobré, hodně hodně dobré. Asi jsem čekal něco o teenagerech, ale výsledek mou mylnou představu rozcupoval na malé kousky. Tohle je film pro dospělé, ale mimojiné o teenagerech. A jedné mladé dívence s velmi rozmanitým výběrem slov. Musim se přiznat, že především to, jaká byla postava holčičky Mindy, a také to, jak se této role zhostila Chloe Moretz, mi vyrazil dech. Avšak v tom nejlepším slova smyslu (ne že bych tedy film doporučoval dětem nebo snad chtěl, aby tak mluvily ;)). A jen takový dodatek, je dobré vidět Cagee opět v dobrém filmu, ta jeho akční scéna byla hodně dobrá.

Jen na sex (2008)

Viděno s českým dabingem a je nutno dodat, že to bylo to 'nejlepší' na celém filmu. Film je dost otřesný, nevtipný (bohužel, když má jít o komedii). Zajímalo by mě (podnět pro čtenáře), co znamená slovo byzantický. Jinak hláška 'vydojili jsme z toho, co se dalo, ale mlíko kysne...' mě dostala do kolen :D