Barbar Conan (1982)

Je pravda, že po prologu by se daly očekávat lepší věci, ale i tak je Barbar Conan dobré fantasy. Co je bez debaty na pět hvězdiček je hudba, která sama táhne některé scény. Rád se na film znovu podívám, přeci jen je to nostalgický výlet do dětství. No a ve skrytu duše se děsím nějakého pokusu o remake.

Happy End (1967)

Tak to je hodně, ale opravdu hodně povedený film. Je to hrozně dobře propracované, takže dialogy i pozpátku vypadají smysluplně (občas absurdním způsobem). A komentář Vladimíra Menšíka tomu také dodává punc originality. Všem, kdo se rádi zasměji, vřele doporučuji!

Láska nebeská (2003)

Dýchá z toho pohoda a Vánoce a to takovým způsobem, že si film shlédnu kdykoliv znovu a ještě rád. Obsazení je luxusní.

Zakletý v čase (2009)

Příliš jsem si s tímto snímkem nepotykal. Přišlo mi to nevýrazné a tak divně pomotané. Film jsem stahoval kvůli Rachel McAdams, které to opět sluší, ale tentokrát mi dojem z filmu nezlepšila natolik, abych byl v hodnocení shovívavější.

Mission: Impossible III (2006)

Nečekaně potěšující záležitost. Cruise si vzal něco z toho, co prohlásil Rimmerův otec před tou nešťastnou sebevraždou, a sice že "čerstvý krátký sestřih a nablýskané holinky a zvládneš všechno na světě" a nechal se pro trojku opět ostříhat :) Co se děje týče, tak je to pořád víc akční film než lehce krimi jednička, ale vzhledem k tomu, že byla snaha být více realistický (ono po dvojce být více nerealistický snad ani nešlo), tak to není až taková vada na kráse. Nebudu si nic nalhávat, je to dobrý akční film, ale série se bohužel pro mě vydala špatným směrem :)

Svět podle Prota (2001)

Snímek, který si jde svým vlastním tempem a nezapomene vás přitom pohltit. Jednoznačně příjemná podívaná s bravurními výkony dua Spacey / Bridges.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tak mohu nadšeně prohlásit, že jsem se nebál. Je tam dost scén, které jsou nechutné, ale čistokrevných scén, při nichž tuhne krev v žilách, by se člověk nedohledal. Každopádně je vidět, že jde o film z rukou někoho, kdo už má leccos za sebou, má to hlavu a patu a když se dává pozor, tak je jasné, jak to dopadne. Slabší 4*.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Asi to nebylo napsáno jako one man show, ale tu si z toho Miroslav Donutil udělal a nutno říct, že když na to máte, tak vám nikdo nebude nic vyčítat. Já mu nic nevyčítám, královsky jsem se bavil.

Iron Man 2 (2010)

Myslím, že jsem byl mile překvapen. Před návštěvou kina jsem četl jednu ne úplně pozitivní recenzi a proto jsem svá očekávání zahnal do postele a řekl si, že si to zkusim užít. No a ono to fungovalo. Jasně, jde o dvojku, a jak už to u pokračování úspěšných snímků bývá, měly akční scény působit ještě větším a grandióznějším dojmem než v díle prvním. Jako celek to působí trochu absurdněji než v jedničce, ale jak jsem uvedl na začátku, očekávání byla na míle daleko a tak jsem si to užil. Jo a Mickey Rourke měl docela dobrou ránu, počítám, že by jeho postava mohla soutěžit ve cvičení se stuhou a nedopadla by vůbec špatně :))))

Ženy v pokušení (2010)

Má to své silnější momenty (především některé dialogy jsou zábavné), ale jinak jde spíš o pohodovou oddychovku.